Örgü Tunik Modellerine Bayılacaksınız Hanımlar

Konuyu Paylaş

Örgü Tunik Modelleri– Hazır giyimde çok sık rastladığımız tunikler hem muhafazakar bayanların hem açık bayanların tercih edebildiği ortak bir kıyafet türü. Peki kendi tuniğinizi neden kendiniz örmeyesiniz ki? İster şişle ister tığ örgüsü ile şahane modelleri sizler için derledim. Hem tam anlamıyla ölçülerinize ve zevklerinize uygun bir model yapabilirsiniz kendinize. Kolları açık ya da kapalı, geniş ya da dar, v ya da ya da boğazlı birçok seçenek var. Örneklere bakınca daha iyi görebileceksiniz. Bakın alttaki model yazlık bir örnek te olabilir. Delikli bileklere doğru genişleyen modeli plajda mayo üzerine bile tercih edebilirsiniz.

delikli orgu tunik modeli
delikli orgu tunik modeli

Bu aşağıdaki model biraz daha kışa uygun bir örnek. Yanlarda yer alan düğme detayı dikkat çekiyor. Siz de buna benzer kendinize özel olmasını istediğiniz modelin öncelikle planını yapabilirsiniz. Bu modelde düğmeler yer alıyor ama belki siz fermuar ya da sade bir model istiyorsunuz. Hazır modellere bakınca insan bazen aradığı modeli tam anlamıyla zevkine uyduramıyor. Örgüden yapacağınız tunik tam anlamı ile hem ölçülerinize hem zevkinize uygun olacaktır.yandan dügme detayli genis bogazli orgu tunik
yandan dügme detayli genis bogazli orgu tunik

Dantel tarzı örgüleri ben kıyafetlere çok yakıştırıyorum. Bu tunik modeli de çok zarif durmuş. Yazlık kullanabileceğiniz bu modeli kendinize örüp alttan astar geçirip kullanabilirsiniz. Diğer örgü tunik modelleri için hemen aşağıda galerimizi ziyaret edebilirsiniz. Tığ işi yazlık örgü modellerini de görmenizi isterim. Buradan örneklere ulaşabilirsiniz.

yazlik dantel tunik modeli
yazlik dantel tunik modeli

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

shares