Bal Peteği Örgü Modeli Yapılışı Resimli

Bal Peteği Örgü Modeli Yapılışı– Şişle yapılan örgülerden harika  kolay ve zevkli bir motif olan bal peteği modeli hırka, battaniye, kazak, bere gibi dilediğiniz örgüde kullanabilirsiniz. Bu örgüyü öğrenebilmek için yayınladığımız videoyu izleyerek birlikte uygulayabilirsiniz. Örgülerimizi güzelleştirmek onlara biraz olsun daha fazla değer katabilmek adına bazı motif ve desenler uygulanır. Örgü severler bu işin müptelası olanlar iyi bilirler ki örgü örmek zevk işidir. Hele ki aralarda böyle güzel desen motifler kullanınca elinizden bırakmak istemezsiniz. Özellikle örgüyü bitirip içinize sinince işte o zaman siz olmuşsunuz demektir. Örgülere daha fazla değer katmak göz alıcı güzelliğe bürümek için işte o motiflerden biri de bal peteği örgü modeli. Eğer daha önce görmediyseniz bence hemen görün ve uygulamaya geçin. Hemen yazımızın en altındaki videodan bal peteği örgü modeli nasıl örülür ayrıntılı izleyebilirsiniz arkadaşlarım.

İster kazak ister battaniye ister hırka modeli yapın bu model her örgüye çok yakışacak göreceksiniz hanımlar. Özellikle battaniye gibi büyük modellerde örgü motifi kendini çok güzel gösteriyor. Hatta bebek battaniyelerine çok yakışan bir model diyebilirim bal peteği. Şişle örgü örmeyi seven hanımlar denemelisiniz bal peteğini. Videoyu ben de izledim hanımlar bal peteği hakkında bilgim yoktu ama gerçekten eğlenceli bir örgü modeline benziyor. Örmesi zevkli olduğu kadar bence sonuçta ortaya çıkan görüntü de sizi tatmin edecektir diye düşünüyorum. Özellikle yukarıdaki model gibi bal peteği motiflerini renkli yapmanız halinde dikkat çekici bir görünüm oluşacaktır. Videoda da anladığım kadarıyla şişle örerken iki ilmeği bir sağ bir sol çaprazlayarak yandaki ilmeklerle birleştirme sonucu ortaya çıkmaktadır. Aşağıda görselde de anlatılıyor ama anlayabilen varsa aslında buradan da olayı çözebilirsiniz.

Bal peteğinin kazak ve battaniyelere ne kadar yakıştığını görsel örneklerden de anladık. Ören arkadaşların ellerine sağlık olsun. Gerçekten emek işi eminim siz de azimli olursanız başarabilir çok güzel modeller çıkarabilirsiniz. Yine bebek örgülerinde battaniyelerinde çok yakıştırılan tunus işi örgüden yapılmış battaniye modellerini buradan incelemek isterseniz buyrun. Dediğim gibi özellikle tek renk değil de bal peteklerinin içlerini değişik renklerle doldurmak çok şık görünüm sunacaktır.

Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shares