Derya Baykal Nihal Akcaalan Örgü Fular Yapımı Videolu Anlatım

Derya Baykal Nihal Akcaalan Örgü Fular– Derya Baykal’ın programına konuk olan Nihal Akcaalan değişik ve yeni bir tığ işi şık fular yapımını uygulamalı olarak anlatıyor. Şal tarzında örülen bu fular daha geniş örülerek battaniye veya şal olarak da örülebilir. Bu farklı modelli öğrenerek istediğiniz alanlarda uygulayarak yeni ürünler oluşturabilirsiniz. Hem kışın atkı olarak yazın da fular olarak kullanabilirsiniz. Derya Baykalda bir ara konuk olan nihal akçaalandan rengarenk bir fuların yapılışını yazımızda bulabileceksiniz. Her kıyafetinize uygun rengarenk fular bu havalarda içinizi açacak hanımlar. Derya Baykal hanımın üzerinde de gördüğünüz gibi renkli fular ne kadar hoş duruyor değil mi? Yazın da seve seve kullanacağınızdan eminim. Şimdi dilerseniz modeli bir de yakından görelim ve zaten yazımızın sonunda yapılışına ait bir video da göreceksiniz.

Nihal Akçaalanın konuk olduğu Derya Baykal Deryanın Dünyası adlı programda izlediğim kadarıyla fular yapılışı hem zevkli hem zevkle kullanacağınız da bir model. Şimdiki fular örnekleri arasında en güzellerinden biri olduğu için hemen sizlerle paylaşmak istedim dostlarım. Hemen modelleri inceleyip yapmaya koyulabilirsiniz. Gerçi yazın örgü örülmez derler ama bu model sizi örgüye teşvik edecek göreceksiniz. Özellikle ipteki renklere bayıldım hepsi sırasıyla nasıl da düşmüş sanki her parçada ayrı bir renk kullanılmış gibi.

O kadar hoş bir model ki aslında zamanım olsa ben de hemen başlarım diye düşünüyorum. Bence hazır modellere göre en güzeli sonuçta el emeği göz nuru olunca modeli beğenmemek olmaz. Anneler, örgü sever hanımlar alın elinize tığınızı ipinizi örmeye başlayın. Tığ kullanabilen ve trabzan bilen hanımlar bu modeli kolaylıkla örebilecektir. Fulardaki renkler ayrı ayrı kullanılmamış iki yumak ebruli iple örülmüş bu şekilde renkli düşmüş fular da. Çok güzel gerçekten hanımlar ya. Emin olun hediye olarak da verebilir sevdiklerinizi sevindirebilirsiniz. Yaza uygun modeller sunmaya devam ederken sıcak havalarda kullanabileceğiniz ajurlu örgü ile yapılan fularları bu yazımızda görebilirsiniz. Modelimizin yapılışını mutlaka videodan izleyin hanımlar. Gerçekten dikkatli izlediğinizde kolayca anlayabileceğiniz bir örnek.

 

Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shares