Derya Baykal Örgü Sepet Yapımı Çok Amaçlı Sepetler

Derya Baykal Örgü Sepet Yapımı– Derya Baykal’ın programında yapımı anlatılan çok amaçlı örgü sepet yapımını uygulamalı olarak gösteren videomuzu sizinle paylaşıyoruz. Videodan önce tabii ki bu sepetler hakkında bilgi verelim. Derya Baykal programında daha önceki yıllarda Sibel Kavaklıoğlu tarafından yapılan şık ama biraz zahmetli örgü sepet modeli ve penye ipten yeni sezonda gösterilen bir modeli sizlerle paylaşacağım. Bu penye sepet yapımı penye ipler yeni dönemin trendi oluyor örgü sever hanımlar da mutlaka biliyor ve yapıyorlardır. Ama biz bilmeyenler için penye ipten örgü sepet yapımını Derya Baykal farkı ile detaylı bir şekilde paylaşmak istiyorum. Ben de örgü örmeyi seviyorum ama öyle uzman değilim yani iddia edemeyeceğim. Özellikle bu penye ipten örgü sepetleri çok denemek istiyorum ama fırsat bulamadım bir türlü. Hem çok zevkli hem de sonunda kullanışlı bir ürün çıkardığınızı gördüğünüzde çok gururlanacağınız kesin. Bu sepetler nerelerde kullanılmaz ki? Çocuk odasında, banyoda, yatak odasında, iplerinizi saklamak için ve daha neler neler…

Bu penye sepetleri siz de görüp yapmak isteyebilirsiniz. Örmesi çok zevkli demiştim ya gerçekten tığ işi ve sık iğne yapmayı sevenler bu işi yapmalı bence. Hele ki penye ip yumuşacık örerken akıcı ve keyifli bir şekilde örerken kolayca ilerleyen bir ip olduğunu da göreceksiniz. Özellikle bu penye ipten yapılan sepetlerle gelir de sağlayabilirsiniz çünkü önü çok açık bir gelir kapısı diyebilirim. Penye ipten yapılan sepet modeline ait videomuzu yazımızın en sonundan izleyerek siz de kolayca bir penye ipten sepet yapabilirsiniz.

Hatta daha küçük modeller yaparak aşağıdaki model gibi kalemlik olarak kullanabilirsiniz. Renk renk örerek çok amaçlı olarak da kullanılabilir bu sepetler. Hatta eliniz alıştığında çok değişik desenler oluşturup yapacağınız sepetler de olacaktır. Çok çeşitli yapabileceğiniz penye sepetleri yuvarlak kare dikdörtgen kalpli modeller yapabilirsiniz. Kullanacağınız alana göre de değişkenlik gösterebilir yapacağınız model. Hanımlar dilerseniz buradan penye sepet modellerine ulaşabilirsiniz değişik örnekleri inceleyebilirsiniz.

 

Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shares