Dut İpten Örgü Bebek Battaniyesi Güzel Modeller

Dut İpten Örgü Bebek Battaniyesi– Yeni sezon iplerden yapılan kolay ve güzel bir battaniye yapımını sizin için sunuyoruz. Yeni örgü öğrenenler bile rahatlıkla yapabilirler. Dut ip diye bilinen kimisinin sosis ya da koza ip diye de bildiği ve söylendiği yumuşak iplerden çok hoş örgüler yapabilirsiniz siz de. Özellikle bu ipten daha çok ben atkı görüyordum şimdilerde bebek battaniyesi de yapılıyor ve yumuşacık puf puf oluyor. Bebeğinizin cildine uygun yumuşacık battaniye yapmak isterseniz sizlere örnekler de derledim. Kız bebeklere erkek bebeklere özel modeller örnekler de size ilham verecektir. Özellikle şişle yapılan dut ipten battaniyelere kenarlarına tığ ile geçince daha hoş bir görünüm elde ediyorsunuz.

Kenarlarına tığ ile geçmek yerine püsküllerle de renk katabilirsiniz. Aşağıdaki model gibi dut ipten püskül saçaklar yapabilirsiniz. Özellikle bu ip modelinin çok yumuşak olması ile bazı örgü severler bebek örgülerini bu ipten yapmaktalar. Bebek battaniyesi de bence çok iyi fikir bebekleri sıcacık yumuşacık saracak hem de değişik bir bebek battaniye görünümünde olacaktır. Örmesi ve ilerlemesi de daha hızlı diğer iplere göre. Farklı bir bebek battaniyesi modeli arayanlara değişik örnekler burada hanımlar.

Yapacağınız battaniyeleri tek renk olarak ya da değişik renkleri karıştırarak da yapabilirsiniz. Kenarlarına kurdela ile süsleme yaparak bir bebek battaniyesi olduğunu gösterebilirsiniz. Özellikle bebeği olanlar ya da doğum yapacak olan anne adayları oturduğunuz yerde kendinizi yormadan bir iki en fazla üç günde bitebilecek minik battaniye örebilirsiniz. Battaniyeyi ister aralıklı ister sık örüp daha soğuk kış günlerinde kullanabilirsiniz. Hatta sırf dut ipten değil de örneğin normal iple örerken dut iple de aralara süs renk katsın diye ekleme yapabilirsiniz. İşte tam da bu aşağıdaki örnekten bahsediyorum. Böyle de güzel bir renk olmuş doğrusu. Aralıklı olarak dut iplikle örülüp böyle renkli bir hava katılabilir. Arkadaşlarım bende derya baykal çok amaçlı örgü bebek battaniye modeli de sizin için bir fikir teşkil edebilir dilerseniz buradan hem modellere hem de yapılışına linkten bakabilirsiniz.


 

 

Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shares