Etamin İşleme örnekleri ile kıskanılabilirsiniz.

Etamin İşlemeleri – En sevdiğim el işi türüdür etamin işlemek. Hem yapmaktan hem de görüntüsünden çok keyif duyarım. Ezbere değil tabi, örnek çıkartma konusunda özellikle aldığım keyif. Elimde bir örnek olsun, boş bulduğum her vakitte o örneği çıkartmak için kalkamam başından. Kasnak işi de dediğimiz etamin işleri ile neler yapılabiliyor az çok hepiniz bilgi sahibisinizdir.

Havlu kenarları, harika panolar, pike takımları, çarşaf kenarları, seccadeler ve daha bir çok şey. Özellikle de çeyiz hazırlığında bulunduğunuz bir dönemde iseniz iyiki buradasınız tekrar hoşgeldiniz demek isterim. Etamin işinin yapılışı çok eski dönemlerde başlamış ve günümüzde de hiç özelliğini ve güzelliğini yitirmeden kalmayı, hatta çok yeni modellerle daha şık işler yapmak için tercih edilmeyi başarmıştır.

Renkli etamin kumaşlar üzerine, ne renk olursa olsun her tarz iple ve iğneyle yapılabilen etamin işi, boş zamanlarınızı değerlendirip, günün kargaşasından biraz olsun uzak kalmak için çok iyi bir yöntem olacaktır. Hem güzel vakit geçirip, hem de ortaya kullanışlı ve çok şık ürünler çıkarabiliyor olmanın zevkini sizlerde yaşamalısınız. Şimdi sizler için seçtiğim en yeni ve en son yapılan etamin işlerinden oluşan harika resimleri inceleyebilirsiniz.

 

Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shares