Hav Hav Patik Yapımı Detaylı Videolu Anlatımı

Hav Hav Patik Yapımı– Derya baykal programında ilk kez rastladığım çok beğendiğim bir modeldi hav hav patik. Özellikle çocuklar bebeklere çok sevimli Şirin bebek patiklerinden biri olan havhavlı, köpekli bebek patiği yapımını kolay yapabilmeniz için videolu anlatımını yayınlıyoruz. Çok sevimli bu patikler örgüye yeni başlayanlar bile kolaylıkla yapabilecekler. Bu sevimli şeyleri hakkında videomuzu izledikten sonra bize yorum yapabilirsiniz. Şu kış günlerinde bebeciklerin ayakları üşümesin ama. Bu patiklerle hem ayakları hem bileklere uzanan kısım ile bilekleri de sıcacık tutacak. Bu patik modeli derya baykal programından zerrin kaya hanıma ait bir model ama ben size başka köpek figürlü modeller de sunmak istedim. Hav hav patik yaparken özellikle kız bebeklerinkini daha renkli bir şekilde süsleyebilirsiniz tıpkı aşağıdaki model gibi.

Bebek yünü ile yaparsanız daha güzel olur ve yumuşak olur diye düşünüyorum. Bu patik ben denemedim ama 3.5 numara şiş ile örülüyor. Videoyu izlediğinizde çok zor olmadığını hatta örgüye yeni başlayanların bile kolayca yapabilecekleri bir patik olduğunu anlayacaksınız. Üzerindeki düğmelerle gözleri ponponlarla da kulaklar ve burun yaparak çok şirin bir model çıkmış ortaya. Renk tercihi yaparak kız bebeklere erkek bebeklere uygun şekilde örebilirsiniz. Yazımızın sonunda izleyeceğiniz videoda ayrıntılı bir şekilde bu yumuşacık bebek patiğini göreceksiniz. Bu hav hav patik modelinde haroşa ile başlanıyor arada lastik örülüyor normal düz ters ve çok az da ajur bilgisine sahip olan biri bu patiği kolayca örer. Bu patik için 35 ilmek ile başlanıyor ama siz de kendiniz için bu patik için sayı artımı yaparak daha büyük model yapabilirsiniz. Özellikle ev ayakkabısı gibi bir model yapabilirsiniz siz de kendinize.

Bebek örgülerinde ponpon çok yakışık alıyor bence. Üstelik ponpon yapımı da çok basit. İki parmağınıza 90-100 kez ipi doluyorsunuz parmağı çıkardıktan sonra üst kısmı kesiyorsunuz ponponun bu görünen kısmı oluşuyor. Kış için örgü bebek bere şapkalarına da ponponlarla süsleme yapabilirsiniz. Dilerseniz buradan en güzel bebek berelerine ulaşabilirsiniz arkadaşlar.

 

Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shares