İki şişle patik modeli nasıl yapılır görelim arkadaşlar

İki şişle patik modeli yapılışı  iki şişle anlatımlı videolu patik modeli yapılışı, 2 şişle örgü patik modeli nasıl yapılıyor sizlere bu yazımda bunları anlatmak istiyorum. Örgü örmek kadar güzel rahatlatıcı bir aktivite yok arkadaşlar. Hayatınızda bir defa dahi örgü ördüyseniz bunu anlamalısınız. Tam kışın ortasındayız aslında örgü örmek için en güzel vakitler. Pencereden dışarı yağmuru karı seyrederken kahvenizi yudumlayıp örgü örmek bir harika. Şimdi sizlere iki şişle örülen patik modellerinden bahsedip nasıl yapıldığına dair video paylaşarak işinizi kolaylaştırmak istiyorum.

3 ilmek başlanır. 30 ilmek olana kadar her sırada 1 ilmek arttırılır. 10 sıra 2 renk çizgili olarak örülür. İster 2 çizgili,ister 3 çizgili yapılabilir. Sıra başında 6 ilmek haroşo kalan 24 ilmek 2 düz 2 ters lastik yapılır. Ayak büyüklüğüne göre 42-46 sıra haroşo olana dek örülür ve tekrar  10 sıra çizgi yapılıp eksiltme yapılır.

İster büyükler için ister bebek ya da çocuklar için iki şişle patik yapımı çok kolaydır. 3 ilmek kalınca bitirilir. Çetik ikiye katlanıp haraşo örgünün  başladığı yerden dikmeye başlanıp alt kısmı dikilir. Kenarı oyalanıp motifle süslenerek bitirilir. Süsleme işini istediğiniz şekilde yapabilirsiniz. Yapacağınız modele göre ilmek sayısını azaltabilir ya da artırabilirsiniz. Severek öreceğiniz iki şişle örülmüş patik modellerini aynı zamanda yazımız içeriğinde görebilirsiniz. Modeller size ilham verebilir. Özellikle örgüde düz ve haraşo örgü bildiğinizde çok güzel patikler yapabilirsiniz. Örgü örmeyi bilmiyorum diye üzülmeyin artık videolar paylaşım platformları sayesinde artık örgü örmek model bulmak daha kolay. Bu arada çok şık kışa yakışacak patik modelleri konumuzu inceleyebilirsiniz.

İlk yaptığınızda olmayabilir ama moral bozmak yok eliniz alıştıkça eminim bunu siz de başarabilirsiniz. Ben örgüye ilk başladığımda tığı o kadar sıkmışım ki parmağımı birkaç gün kullanamamıştım ama şuan gayet rahat örgü örebiliyorum. İki şişle patik örmek tığa göre daha da kolay olacaktır sanıyorum ben hiç daha önce denemedim ama öğrenmek isteyene her şey kolay arkadaşlar.

 

 

Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shares