Kolay Tığ İşi Bebek Battaniyesi Yapımı Videolu Anlatım

Kolay Tığ İşi Bebek Battaniyesi Yapımı– Çok kolay örülecek, motifli, ve çok beğenilen bebek battaniyesi yapımının videolu anlatımını sizinle paylaşıyoruz sevgili https://www.meleklermekani.com/orgu/ takipçileri. Bu modeli hiç örgü bilmeyen arkadaşlarımız bile kolaylıkla yapabilecekler. Özellikle derya baykal programında gördüğüm örgülerin anlatımlarını çok severim çok ayrıntılı anlatılması kolayca anlayıp örebileceğiniz anlamına geliyor. Bir battaniyenin bebek battaniyesi olması için birkaç yapacağınız detay ile bebek battaniyesi gibi şirin ve tatlı olacaktır. Örneğin üzerine şirin ayıcıklı kalpli motifler kondurmak pastel tonlarını tercih etmek bir bebek battaniyesi ortaya çıkarmaya yetecektir hanımlar.

Tığ işi örmeyi sevenler bebek battaniyesi yaparken örneklerden de fikir edinebilir. Yakınınız yakında doğum mu yapacak ne hediye alacağım diye düşünenlere el yapımı bir battaniye harika bir bebek hediyesi olacaktır. Yine yaptığınız motifler kadar bebekler için tercih edilecek renkler de önemli. Sonuçta basit bir örtü ya da koltuk şalı örmüyorsunuz. Bebek yünlerinden renk olarak mavi pembe pastel tonlar beyaz ile uyumlu bir bebek battaniyesi çıkacaktır ortaya. Bebek battaniyesi örerken bir bütün örnek örmek zor olabilir onun için küçük küçük motifleri örüp onları dikmeyi deneyin. En azından örgü örmeye yeni başladıysanız kolay modellerden başlayabilirsiniz.

Özellikle beni en çok cezbeden modellerden biri hemen aşağıda hem de kolay bir model arkadaşlar. ayıcığın oluşması için kulakları sonradan örüyorsunuz göz ve burunu ise kolayca yapabilirsiniz. Bebek yünü ile yapacağınız bebek battaniyeleri daha yumuşak olacaktır. Ayrıca örerken tığı çok fazla sıkmadan örerseniz örgünüz de yumuşak olur. Özellikle tığ işinde trabzanlar ile kolayca örgü bebek battaniyesi yapabilirsiniz. Yukarıdaki modelde ajurlar da eklenerek bebek battaniyesi üzerindeki kalp motiflerin belli olması sağlanmış. Hamile anne adayları da hamileliklerinde sıkıntılarını unutmak için oturdukları yerden kendileri el emekleri ile bebeklerine özel battaniyeler yapabilirler. Bu arada hanımlar sizlerin bu yazımızı da incelemaqw2enizi istiyorum çünkü bu battaniye çok amaçlı bir bebek battaniyesi konumuza bir göz atın ve nerelerde kullanıldığına hayran kalacaksınız.

Bu yumuşacık  ve kolay battaniyeyi yapabilmek için bu videoyu izleyebilirsiniz. Yardımcı olacağını umarım arkadaşlar. Keyifli seyirler 🙂 Eminim bu video ile küçük küçük motifleri birleştirerek kolayca bebek battaniyesi oluşturabileceksiniz.

 

 

Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shares