Koltuk Şalları En Güzel Örgü Örnekler Burada

Koltuk Şalları– Çok geniş bir yelpazeye sahip olan koltuk şallarını isterseniz klasik kumaştan, isterseniz de örgü özellikli olanlardan tercih edebilirsiniz. Örgü olan koltuk şallarını kış aylarında tercih ederseniz sıcacık hissetmeyi de garanti altına almış olursunuz. Aynı zamanda kırk yama modelli ya da diğer adıyla patchwork tarzı bir örgü koltuk şalı, odaya her girişinizde içinizi açacak ve her renkle kolayca kombinlenecektir. Koltuk şalları ile hem koltuklarınızı toz kirden koruyabilir hem de dekorasyonunuza renk katabilirsiniz. Özellikle koltuk takımınızı ha deyince değiştiremeyenler bu şekilde dekorasyonda değişim yaparak çözüm bulabilirler. Aslında daha büyük örnekler örerek yatak örtüsü pike tarzı modellerde yapabilirsiniz. Eşinizle sinema izlerken dizlerinizi örtebileceğiniz çiçekli bir şal çok kullanışlı olacaktır. Özellikle bahar mevsiminin içinde olduğumuz şu aylarda çiçek motiflerini birleştirerek çok güzel rengarenk koltuk şalları yapabilirsiniz. 

örgü koltuk sali

örgü koltuk sali

Koltuk şallarında renk uyumu aramanıza gerek yoktur. Bu nedenle tamamen zevkinize hitap eden renklere yönelmekten çekinmeyin. İsterseniz canlı renkler kullanarak odanızı şenlendirebilir, isterseniz de pastel tonların ortamı yumuşatmasına izin verebilirsiniz. İskoç tarzı olarak bilinen püsküllü koltuk şalları hoş görüntüleriyle sık tercih edilenler arasındadır. Yukarıdaki örnek gibi ister uyumlu renkleri tercih ederek isterseniz ise farklı alakalı olmayan renkleri bile kullanabilirsiniz. Örgüden yapılmış koltuk şallarında aslında çok renk uyumu aranmaz. Göze hoş gelen örneklerle koltuklarınızı süsleyebilirsiniz.Bu koltuk şallarına çok yakışacak bir örgü tekniği de afgan işi örgü. En güzel afgan işi örgü modellerini buradan inceleyebilirsiniz.

renkli örgü koltuk sali örnegi

renkli örgü koltuk sali örnegi

Trend takip ediyorsanız sizin için iyi bir tercih olacaktır. Koltuk şalı seçerken üzerinde fazlaca iş, boncuk, işleme gibi detaylar olmamasına dikkat edin. Bu modeller ne kadar güzel de görünseler kullanım açısından sizi zorlayabilir. Koltuk şalı kullanımı hem koltuklarınızın kirlenmesini engellemek hem de aynı koltuk takımı görüntüsünden uzaklaşmak için çok etkili bir seçenektir. Dilediğiniz zaman değiştirebileceğiniz şal model ve renkleriyle salonunuzda sürekli aynı görünümden kurtulmuş hissedersiniz. İster tüm koltuklarınıza takım isterseniz tek koltuğunuza şal örerek dekorasyonunuzda farklı bir görünüm sergileyebilirsiniz. Tığ işi şişle örülmüş değişik örgü koltuk şallarını inceleyerek örneklerden ilham alabilirsiniz. Şimdi bazı modelleri birlikte inceleyelim.

Shares

One Reply to “Koltuk Şalları En Güzel Örgü Örnekler Burada”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shares