Saçaklı Örgü Yelek Modelleri Genci Yaşlısı Bayılacak Bunlara

Saçaklı Örgü Yelek Modelleri– Sizlere çok moda şıkır şıkır bir yelek modeli sunacağım. Yaz da yaklaşırken hem çocuklara hem gençlere harika saçaklı yelek modellerini sunacağım. Saçaklar gerçek anlamda çok dikkat çekici çok şeker bir görünüm katıyor yelek modellerine. İsterseniz tamamına isterseniz Çok şık ve tarz modası geçmeyen bir yelek modeli olan saçaklı yelek yapılışını anlatan açıklamalı videomuzu paylaşıyoruz. Bahar ayları da gelmişken aslında yelekler ortaya çıkacak. Bu saçaklı modellerden yaparak yeleklerinize biraz da modern bir hava oluşturabilirsiniz. Harika bir saçaklı yelek modeli tarifini ise yazımızın en sonunda Nurgün Tezcan hanımın o muhteşem anlatımıyla izleyebilirsiniz.

Yelek modellerinde bu tür saçaklar püsküller tercih etmeniz daha bir havalı görünmesini sağlayacak. Nurgün Tezcan hanımın yaptığı modeli bel ölçüsünü alarak o kadar ölçüde zincir çekiyorsunuz ve yukarı doğru kutular örerek devam ediyorsunuz. Kol yerlerinde bir kutu örmeyerek boşluk bırakıyorsunuz ve en sonunda işin en kola kısım olan saçakları yerleştirmeye geliyorsunuz. Saçaklar için aynı ölçülerde fazlaca ip kesiyorsunuz. Bir kuru sıra boş bırakarak saçakları yerleştiriyorsunuz. Saçakları dilerseniz rengarenk iplerle de yapabilirsiniz. Böylece kendi tarzınızı ortaya koyabilirsiniz. Renkli saçaklı yelekleri çocuklar için yapabilirsiniz. Yelek aslında basenleri örtecek kadar olur ama siz belden ölçü ile de yapabilirsiniz. Ceket tarzı da çok hoş duracaktır.

Yeleğinizde tümünde saçak yerine aşağıdaki model gibi sadece etek kısımlarına saçaklar koyarak şık bir model oluşturabilirsiniz. Yaz geliyor hanımlar ellerinizi çabuk tutun sıcak havalarda havadar havadar çoluk çocuk saçaklı yeleklerinizi giyin. Örgü sever hanım arkadaşlarımız eminim ki deneyeceklerdir. Bu püsküller saçaklar aslında sadece yeleklerde değil birçok örgüde kullanılabiliyor. Örneğin örgü kırlent mi yapıyorsunuz etrafına yerleştirin, ya da evde giymek için ev ayakkabısı mı yapacaksınız hemen kenarlarına saçakları kondurun bakın nasıl hoş görünecek. Özellikle bu örgü yelekleri örüp sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz. Ayrıca yapacağınız saçakları biraz uzun tutarak dilediğiniz gibi görünüm segileyebilirsiniz. Saçakların boyutunu ayarlamak size kalmış hanımlar. Hanımlar dilerseniz tığ işinden saçaklı ne örgüler yapılmış buradan bakabilirsiniz.

Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shares