Tunus İşini Video İzleyerek Öğrenelim Hem Öğrenelim Hem Eğlenelim

Tunus İşini Video İzleyerek Öğrenelim– Son zamanlarda oldukça sıklıkla duyup örneklerini her yerde görüyorum tunus işi örgünün. Gerçekten güzel göze hoş gelen bir teknik diyebilirim. Örgü hastası bayan arkadaşlarımdan öğrenmek isteyenlere anlatımlı tunus işini video izleyerek öğrenebilecekleri bir sunum paylaşmak istedim. Tunus işi örgü ile birçok örnekler yapılabiliyor. Patikler, battaniyeler, yelekler hırkalar ve daha birçok örnekte görebilir ve yapabilirsiniz. Tunus işi epey eskiye dayanan bir örgü biçimi ama şimdilerde yine trend durumda. Mutlaka bende koleksiyonuma tunus işi örgüler katmak istiyorum, tunus işini öğrenmekte geç kaldığınızı hissediyorsanız hemen videoya bakarak bu zevkli örgü tekniğini öğrenip siz de değişik hoş örgüler tasarlayabilirsiniz. Aslında zevkli dediğim kadar biraz da zor biten bir örgüdür. Tabii bu ördüğünüz örgü tarzına göre de değişmektedir. Dilerseniz tunus işini merak edenlere birkaç örnek göstermek istiyorum. İlk örneğimizde önceden de dediğim gibi tunus işinin en çok yakıştığı örneklerden biri. Bebek yelek ve hırkaları. Aşağıda gördüğünüz gibi tunus işinden çok şık bir kız bebek hırkası ve bandanası yapılmış.

tunus orguden bebek hirkasi

tunus orguden bebek hirkasi

Aslında henüz geç kalmadınız arkadaşlarım. Tunus işi son zamanlarda moda olma durumunu bırakmıyor. Hala çok yapılan her türlü örgüden görebildiğimiz bir teknik olmaya devam ediyor. Henüz ben öğrenemedim diye üzülüyorsanız üzülmeyin. Hem örneklerimizi incelerken hem de bu örgüyü öğrenebileceğiniz bir video sunduk sizlere. Aşağıdaki örnekte ise tunus işinin yapım aşamasını sizlere sunduk. Pek bir şeye benzemiyor olabilir ama bittiğinde ve bir bütün haline geldiğinde çok hoş bir görünüm suncaktır. Bittiğinde ise bir yelek ya da bir battaniye olarak görebilirsiniz. Tunus işini ister iki renkli ister tek renkli olarak da örebilirsiniz. Tunus işi en çok bebek örgülerine yakıştığını sanıyorum üçüncü kez söylüyorum. İşte tunus işinden yapılan bebek örgüleri zevkle inceleyebilirsiniz.

tunus isinden orgu orme

tunus isinden orgu orme

Gelelim tunus işinin nasıl yapıldığına. Sizlere yazılı olarak anlatarak hem daha fazla zamanınızı almamak, hem de görsel olarak öğrenmenin daha faydalı olacağı düşüncesi ile güzel bir video izleteceğim. Tüm ayrıntıları ile tunus işi nasıl örülür öğrenebileceksiniz. Öğrendikten sonra neler örebileceğiniz ve hangi modelleri tercih edebileceğiniz konusunda da fikir verme gereği duydum ve güzel bir resim galerisi oluşturdum. İstediğiniz resimlerden model alarak çok güzel örgüler örebilirsiniz. Şimdiden elinize, emeğinize sağlık arkadaşlar. Günleriniz sağlıklı ve huzurlu geçsin.

tunus isi orgu nasil orulur

tunus isi orgu nasil orulur

 

Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shares