Örgüden Yapılmış Çiçek Motifli Bebek Battaniyeleri Rengarenk Örnekler

Konuyu Paylaş

Örgüden Yapılmış Çiçek Motifli Bebek Battaniyeleri– Bir bebek sahibi olacağınızı öğrendikten hemen sonra bebeğinizi daha doğmadan anne karnında korumaya çalışır ve onun için en iyisini düşünürsünüz. Bebeğiniz için herşeyin en iyisini düşündüğünüz daha anne karnında başlarken onlara doğduktan sonra da gözünüz gibi bakarsınız. Her şeyin en iyisini almaya çalışırsınız. Bebekler daha doğmadan onlar için hazırlık yapılmaya başlanır. Hatta bu hazırlık aşamasına anne adayının akrabaları ve sevenleride katılabilir. Bebekler için yapılan hazırlıkların başın da mutlaka örgü modelleri oluyor. Örgü modelleri arasında bebek battaniyeleri de vazgeçilmez arasında. Bebekleri sıcacık saracak örgü bebek battaniyeleri örneklerine baktığımızda çok çeşitli örnekleri görebiliyoruz. Ama ben size hem kolay hem çok şık görünen çiçek motifli örgü bebek battaniyelerini sunmak istiyorum. Çiçek motifli örgüden yaptığınız bebek battaniyeleri hem erkek bebeklere hem kız bebeklere kullanabilirsiniz. Yalnız renkleri uygun seçmeniz yeterli olacaktır. 

cicek motifli örgüden bebek battaniyecicek motifli örgüden bebek battaniye

Bebeğin cinsiyeti kesinleştikten sonra yapılan hazırlıklar daha çok kız ve erkek bebekler için özel renk ve modellerden oluşuyor. Kış ayında doğacak bebeklerin önemli bir gereksinimleri olan bebek örgü modelleri değişik renk ve modeller ile bebekleri soğuk havalarda koruma altına alıyor. Sizler için bu yazımda kız bebekler için çok kullanışlı ve ideal bir model olan örgüden yapılmış çiçek motifli bebek battaniyeleri örneklerini paylaşıyorum. Yukarıda hazır bir çiçek motifli örgü bebek battaniye modeli görürken aşağıda örnek bir battaniye yapılışının aşama aşama resimlerini göreceksiniz. İlk başlandığı andan son ana kadar görselleri görüyorsunuz. Hatta bebeğin üzerinde ne kadar şık durduğunu da görebilirsiniz. Yine yazımızın sonunda çiçek motifli bebek battaniyesi yapılışına ait bir de video bulabilirsiniz. Çiçek motiflerini tek tek yaptığınızda hiç te zor olmayacak örgü yapmak. Tek tek yaptığınız çiçek motiflerini birleştirdiğinizde ise ortaya harika bir örnek çıkacak. Çiçek motifli battaniyeler bebeğinizi sıcacık yumuşacık saracaktır. 


renkli cicek motiflerinden örgü bebek battaniye

renkli cicek motiflerinden örgü bebek battaniye

Örgü modellerinde oldukça sık tercih edilen çiçek motifleri uygulandığı örneğe çok şirin ve şık bir detay kazandırıyor. Bebek battaniye modellerinin çoğunda da tercih edilen çiçek motifleri farklı örgü teknikleri ile yapılan kız bebek battaniye modellerine uygulanıyor. Yine dikkatinizi çekecek tığ işi bebek battaniye modellerini buradan inceleyebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir