Papatya Motifli Örgü Bebek Battaniye Modelleri

Konuyu Paylaş

Papatya Motifli Örgü Bebek Battaniye Modelleri–  Papatya da diğer çiçekler gibi çok güzel ve iç açıcı güzelliği ile dikkat çekmekte. Özellikle örgü seven hanımlar örgü işlerinde çiçek örneklerinden papatyayı sıklıkla tercih edip motif olarak örgü işlerine yerleştirirler. Papatya figürü son zamanlarda küçüklü büyüklü motif olarak battaniyeler, koltuk şalları, yatak örtüleri içerisinde de yerini alıyor. Sizler de bebeğinizin battaniyesini kendi ellerinizle örerken minik papatyalar kullanıp örneğinizi daha sevimli hale getirmek istemez misiniz? Papatya kız bebeklere yakıştığı düşünülse de uygun renkler tercih edildiğinde erkek bebekler için de kullanılabilir. Aşağıda gördüğünüz örnek erkek bebekler için bir seçenek olabilir.

tig orgusu papatya motifli bebek battaniye
tig orgusu papatya motifli bebek battaniye

Hatta sizlere bir örnekle ayrıntılı papatya figürü nasıl yapılır bunu da hemen göstermek isterim. Aşağıdaki örneğimizde açıkça görüyorsunuz ki aşama aşama papatya motifinin yapılışı ve ortada papatyaların birleşiminden bir bebek battaniyesi görmektesiniz. Papatya motifli örgü bebek battaniyelerinden derlediğimiz galerimizde de değişik hoş örneklere rastlayacaksınız.papatya motiflerinden orulen bebek battaniye
papatya motiflerinden orulen bebek battaniye

Aşağıda da daha önce dediğim bu son zamanların popüler örneklerinden birini görüyorsunuz. Bu battaniyeler ve koltuk örtülerinde sıklıkla görmeye alıştığımız modellerden biri. Kare şeklinde motifler yapıp dilerseniz onların içerisine çiçek motifi yerleştirebiliyorsunuz. Papatya motifi ile daha renkli hale geldiğini söyleyebiliriz bu bebek battaniyesinin. Bakın dilerseniz bebek battaniyesi örneği arayanlara örgüden yapılmış çiçek motifli bebek battaniyeleri konulu yazımızı da buradan inceleyerek daha fazla örneğe ulaşabilirsiniz.

kare motifli papatyali orgu bebek battaniye
kare motifli papatyali orgu bebek battaniye

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir