Pastel Renklerle Ev Dekorasyonu Örneklerine Hayran Kalmamak Mümkün Değil

Konuyu Paylaş

Pastel Renklerle Ev Dekorasyonu– Pastel renklere bu yıl özel bir ilgi var hatta giyimde olduğu kadar evlerde de pastel renklerin görkemine rastlayabilirsiniz. Aslında bu son yıllarda oldukça popüler olan pastel tonlar neden daha önce bu kadar ayrıntısı ile evlerimize girmemiş çok üzülüyorum. Pastel renklerin hakimiyeti ile evlerinizin albenisi daha artacaktır. Özellikle pastel tonların huzur katması ve kimi zamanda romantik bir şekilde karşımıza çıkması bu renklere ilgiyi daha fazla artırmaktadır. Özellikle biz hanımlar çok beğendiğimiz ortada pastel renkleri kıyafetlerimizi bile pastel renklerde tercih etmeye başladık. E bu tercihi yapabildiğimize göre demek ki pastel renkler bu yıllar oldukça gözde diyebiliriz.Ev dekorasyonunda her alanda kullanılabilir pastel renkler. Pastel renkler dediğimizde aslında hem sevimli çekici ve korkmadan tercih edebileceğimiz renk tonlarını ifade ediyor. Hemen hemen her rengin pastel tonlarını bulabilmek mümkün. Özellikle yaz günlerini yaşadığımız şu aylarda pastel tonlarla çok şeker ev dizaynı elde edebilirsiniz. Yatak odası, mutfak, salon özellikle de bebek ve çocuk odasında pastel tonlar tam anlamıyla etkisini hissettirebiliyor. Pastel renkler girdiği mekana hoş bir hava kattığı kesin. Evlerin salonlarında perdelere halılara varana kadar pastel renklerin tercih edilmesini ben pastel çılgınlığı olarak yorumluyorum.


Aslında pastel renklerin en yakıştığı kısım bebek odaları. Hoş sevimli cici mi cici bebek odası dekorasyon örneklerini alttaki örneklerimizde görüyorsunuz. Pastel renkler çoğu renklerle de uyumlu bir şekilde kombine edilebilir. Uyumlu hoş etki sunan etrafına pozitif etkiler saçan pastel renklerle dekore ettiğiniz evinizi daha çok seveceksiniz. Keskin olmayan renkler oldukça çekici iştah açıcı olabiliyor. Pastel renkler bunlara en iyi örnek.

Pembeler, maviler, yeşiller, griler, sarıları daha soft tonları ile düşünebilirsiniz. Zaten paylaştığım görsel örneklerden de pastel renklerin tonlarını görebilirsiniz. Banyoda küçücük alanda bile pastel renklerle harika bir dünya oluşturabilirsiniz. Pastel tonların etkisinde kalırken tüm yorgunluğunuzu atabilirsiniz üzerinizden. Sanırım pastel tonlar en çok da retro mobilya ve eşyalara yakışıyor. Şuan ki mevcut dekorasyonunuzu bile pastel tonlarla zengin hale getirebilirsiniz. Buradan kahverengi renkle uyumlu renkleri görebilirsiniz.

 

PASTEL RENGİ DEKORASYON ÖRNEKLERİ İÇİN HAZIRLANAN GÖRSELLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

shares