Pırıl pırıl yumuşacık saçlar için yapmanız gerekenler

Konuyu Paylaş

IŞIL IŞIL SAÇLAR İÇİN NELER KULLANILMALI : Kadınlar için saçların sağlığı,güzel görünmesi çok önemlidir.Sık yıkama, aylık yapılan boyama ve yüksek ısı kullanarak yapılan şekillendirme işlemleri sebebiyle saçlar zamanla hasar görür ve kurur.Elinizi saçınıza attığınız anda saman gibi saçlara dokunduğunuzu düşünüyorsanız, saçlarınızı acilen bakıma alma zamanı gelmiş demektir.İlk yapmanız gereken saç boyaması ve fön,şekillendirme gibi yüksek ısılı işlemlere ara vermeniz. Saç tipinize uygun olan şampuan ile başlamak en doğru işlem olacaktır. Zaten kuru olan saçlarınıza onları daha da kurutacak şampuanlar kullanmamalısınız.Kuru saçlara özel tasarlanmış, nemlendirici özelliği de olan kullanmak en doğrusu olacaktır. Ayrıca önemli olanın saç derisi olduğunu unutmadan şampuanı daha ağırlıklı saç diplerinize uygulayın. Size tavsiyem şampuandan önce az bir saç kremini saç diplerinize yedirin..  Soğuk su ile durulayın ve şampuanı daha sonra saçlarınıza uygulayın.Saç kreminizi yine saçlarınızı şampuanladıktan sonra kullanabilirsiniz. Özellikle sıcak yaz günlerinde sürekli duşa giriyoruz.

Bu işlemi yaparken her defasında şampuan kullanmasak iyi olur onun yerine şampuan kullanmadığımız günlerde az bir saç kremi kullanıp duşu sonlandırmak saçlarımıza iyi gelecektir.Durulama suyunuza elma sirkesi katarsanız saçlarınız pırıl pırıl görünecektir.arı nemlendirip, saç uçlarındaki kırıkları engelleyen, yumuşamasını ve parlamasını sağlayan doğal yağlardan biri de argan yağı. Argan yağını hem yıkama öncesi, tıpkı hindistan cezivi yağı gibi kullanabilirsiniz hem de yıkama sonrası kullanabilirsiniz. Argan yağının saçları yağlı göstermeyen bir yapısı olduğundan ben tercihen yıkama sonrası saç uçlarına kullanmayı tercih ediyorum.


Bunların dışında kullanabileceğiniz doğal yağlar şunlardır: kuşburnu yağı, avokado yağı, jojoba yağı ve tatlı badem yağı. Bunlar her saç tipi için tüm mükemmel seçeneklerdir. Belki de sizlerin de saçları ışıl ışıl yapmak adına kullandığı bir ürün ya da bir doğal yöntem vardır. Konuma yazarak bu yöntemleri sizlerde  diğer kadınlarımıza anlatabilirsiniz değil mi ? Yorum olarak sorularınızı ve kullandığınız yöntemleri bana gönderebilirsiniz.

Ayrıca yazımı sosyal medya üzerinden de paylaşarak destek olabilirsin.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

shares