Ajurlu Örgü Modelleri Hepsi Çok Farklı Beğeneceğiniz Örnekler

Ajurlu Örgü Modelleri– El emeği göz nuru döktüğümüz o güzelim örgü modellerinin şimdi sizlere ajurlu modeli baz alınarak işlenmiş harika görsellerini sunacağım arkadaşlarım. Zaman zaman anlatımlı zaman zaman videolu olarak sizlere sunuyor olsam da bu modellerde sizlere sadece görsel olarak bir galeri oluşturacağım. Ajur modeli öyle bir örgü tekniği ki sıradan bir örgü modelini güzelleştiriyor değişik bir görünüm katıyor. Sizler için derlediğim örneklerden de değişik şekillerde ajur örnekleri görebilirsiniz. Her örgü işinde ajuru kullanabilirsiniz. Yazlık kışlık hiç farketmez hanımlar. Ajurlu örgü ile el örgüsü işlerinize renkve canlılık gelecek. Görenler hayran kalacaklar. Ama öncelikle ajur hakkında bilgi sahibi olmayanlar bunun nasıl yapıldığını öğrenmeliler. En basit hali ile ajur nasıl yapılır yazımızın sonundaki videoda size sunmak istedim. Ajur tekniği kullanılarak yapılan ilk örneğim bir bayan bluzu. Ajurlar sayesinde aslında yaz kış tercih edebileceğiniz bir model. Ajurlar örgülere bir şıklık katar o yüzden örgü seven hanımlar ajur tekniğini çok severler.

ajurlu orgu bayan bluzajurlu orgu bayan bluz

Ajur tekniği dediğim gibi her örgü tekniğinde tercih edilebilir. Yelekler, hırkalar, etekler, elbiseler, bereler, atkılar daha sayamayacağım kadar örgü işinde ajuru kullanabilirsiniz. Bakın bir eldivende dahi ajur örneği yer alıyor. Özellikle gençlerin çok tercih ettikleri parmaksız eldivenlerde ajurlu modeli kullanarak tarz bir eldiven elde edebilirsiniz.


ajurlu orguden parmaksiz eldiven

ajurlu orguden parmaksiz eldiven

Yaz kış farketmiyor ajur her mevsime ait olan bir örgü tekniği. Özellikle şu aşağıdaki bebek elbisesine bayıldım. Eteklerde yakada bel kısmında yer yer ajurlar hoş bir görünüm katmış elbiseye. Tam da bayram yaklaşmışken anneler kolları sıvayabilir.

mavi ajurlu orguden bebek elbisesi

mavi ajurlu orguden bebek elbisesi

Tabi kimine göre kolay kimine göre zordur ajur örgü tekniği ama herkes doğduğu anda öğrenmiyor bunları. Sizler de basit ajur örgü tekniğini videodan öğrenerek örgü işlerinize şık ajurlar ekleyebilirsiniz. Şimdi son örneğimizi de sunup sizleri diğer hoş ajur örgü modelleri için galerimize davet etmek isterim. Biliyorsunuz ki derya baykalın atladığı konu yok. Derya baykaldan baharlık ve yazlık ajurlu örgü örneklerine bakmak için burayı tıklayabilir yazımızı inceleyebilirsiniz.

ajurlu orguden bere modeli

ajurlu orguden bere modeli

 

 

 

 

Ajurlu Örgü Modelleri Hepsi Çok Farklı Beğeneceğiniz Örnekler” için bir yorum

  • 20 Ocak 2017 tarihinde, saat 00:44
    Permalink

    Derya hanım yardımlarınız için çok te§ekkürler
    Hoş desenli ajur örgü modelinin açıklamasını yaparsanız çok sevinirim
    Şimdiden teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir