Ajurlu Örgü Modelleri Yazlık Bu Modeller Çok Hoşlar

Ajurlu Örgü Modelleri– Kışın yazın artık vazgeçilmezi oldu örgüler. Kışın olduğu kadar yazın da örülür sevilir oldu. Özellikle uygun iplerle örülen kıyafetler yazın da oldukça sevilerek giyilip ilgi görülüyor. Ajurlu örgü modelleri konulu yazımızda bugün sizlere yaz da yaklaştığına göre buna uygun modeller sunmak olacak işimiz. Ajur desenleri çok farklı. Yaprak, kalp, baklava kesimi ve aklıma gelmeyen birçok deseni var ajurun. Aynı zamanda büyük örgülerde daha bir kendini gösteriyor daha şık hale geliyor. Yelekler tunikler şallar bluzlar artık yazın da giyilebilecek. Özellikle yaza uygun ip tercihi olan merserize iplerle örgüler yapabilirsiniz. Farketmeksizin ajurun her türlü örgüde ne kadar hoş durduğunu göreceksiniz ajurlar bebek örgülerinde de çok iyi duruyor. Özellikle mevsim geçişleri ya da yazın da ajurlu örgüler hiç bunaltmıyor çünkü örneğin ajurlu bir bluz giydiğinizde göreceksiniz o ajur delikleri arasından nasıl serin serin havanın estiğini. Kapalı bir örgü modeli yapıp giyseniz belki çok bunaltıcı olabilir ama dediğim gibi ajur adeta hafif hafif esinti yapan bir pencere görevi de görüyor.Ajurlu örgü modellerini özellikle bayan yazlık modellerini paylaştım ama siz her yaşa modele göre değişik örgü modelleri oluşturabilirsiniz tabii. Yukarıdaki örgü askılı ajurlu bluz açık giyinmeyi seven bayanların ilgisini çekecektir diye düşünüyorum. Kapalı bayanlar için ise tunikler şallar yelekler örülebilir ajur desenleri arasından cildinizin görünmemesi için altına bir gömlek yazlık ince bir body giyebilirsiniz.


Yine serin yaz akşamlarının olmazsa olması şallar. Ajurlu desenlerden yapılmış bir şalla şıklığınıza şıklık katabilirsiniz. Ajurun göründüğü kadar örmesi de zevkli olduğunu söyleyebilirim hanımlar. Örgüye gönül vermiş hanımlar özellikle şallarda ajuru deneyebilir. Ajur modellerinden biri olan dalgalı ajur örneği ve nasıl yapıldığını görmek ister misiniz. Buradan buyrun..

Üzerinize daha yapışmayan daha bol aşağıdaki gibi bir bluz tam yazlık model olarak uygun olabilir. Ajurlarla süslemek ayrı bir zerafet katacaktır. Kollarının düşük model kısa kollu olması da ayrıca yaz için uygun olduğunu gösteriyor. Renk olarak yaza uygun renkler tercih etmek daha uygun olacaktır. Yazın tercih edeceğiniz kıyafetlerinizde de uyum olması daha dikkat çekici bir görünüm sağlayacaktır. Örneğin bir jean üzerine ya da beyaz kumaş bir pantolon üzerine örgü bluz tercih edebilirsiniz. Baştan aşağı örgü ile donanmak biraz tuhaf görünebilir ama uyum sağlarsanız daha şık olacağınızın garantisini verebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir