Amigurumi Oyuncak Bebek Modeli Ve Yapılışı

Derya baykal amigurumi oyuncak bebek yapımı anlatımlı ve videolu olarak sitemizde yer almaktadır. Daha önceden sizlere Amigurumi oyuncak bebek modelleri konusunda bir çok örnek vermiştim. Bu konumuzdan sizlere nasıl anlatıldığını yazmamıştım. Bende kısa zamandır amigurumi oyuncak işine girmiş biri olarak severek yapabileceğinizi söylemek isterim. Hem örmesi zevkli hem çocukları mutlu ettiğiniz için sonunda iki katı mutluluk yaşıyorsunuz. Üstelik rengarenk bebekler istediğiniz ölçülerde modeller de yapabiliyorsunuz. İster bebekler ister oyuncak çeşitleri de yapabilirsiniz amigurumi örgü tekniği ile. Ben de bu örgü amigurumi işine girdiğimde ya olmazsa diyordum ama zamanla kendinizi geliştirmek mümkün arkadaşlarım.

amigurumi-bebek-modeliŞimdi bu konudan sizlere gerek video gerek ise bir tanesinin nasıl yapıldığını anlatmaya gayret göstereceğim. Öncelikle aşağıda yer alan videodan nasıl yapıldığı anlatılıyor inceleyip öğrenebilirsiniz. Zaten örgü işlerinden anlıyor iseniz muhtemelen çok basit şekilde yapabileceksiniz. Eliniz yatkınsa zaten bu işi alıp yürüyeceksiniz. Hatta bu işten para kazanmaya bile başlayabilirsiniz. Özellikle size bu konuda sosyal medya hesapları yardımcı olabilir. Bu işten kazanç sağlayarak evinize katkıda bulunabilirsiniz. Hem çocuklarınıza da sağlıklı oyuncaklar yaparak çin işi sağlıksız oyuncaklara muhtaç etmemiş olursunuz yavrularınızı.

amigurumi-kucuk-bebek-oyuncak


Modellere bakarak siz de bu işe başlayabilirsiniz. Kafasını kollarını ayaklarını gövdesini yapıp sonrasında birleştirme yaparak yüzünü şekillendirmek kalıyor. İlk seferde olmayabilir belki ya da istediğiniz gibi gelişmeyebilir ama pes etmeyin eminim bir sonraki modellerde daha iyi olacağını garanti veriyorum sizlere. Örgü oyuncaklarla rengarenk modeller çıkarabilirsiniz. Aşağıdaki örnekteki gibi siz de değişik örnekler yapıp kendinizi daha da geliştirebilirsiniz. Aynı zamanda beğeneceğinizi düşündüğüm daha değişik amigurumi oyuncak modellerini bulabileceğiniz yazımızı buradan inceleyebilirsiniz. Çocuklarınızı sevindirmenin yolu hatta en güzel yolu. Amigurumi yaparken bir de tüylenmeyen bir ip tercih etmelisiniz ki özellikle minik bebekler oyuncakları ağızlarına çok alıyor. Bir de tabii kirlendiğinde yıkanabilen bir ip olmalı ki temiz temiz oynasın yavrular. İpiniz kaliteli olursa hem örme işi de kolaylaşır. Çünkü bazı amigurumilerde detaylar fazla olabiliyor.

amigurumi-orgu-oyuncaklar

 

One thought on “Amigurumi Oyuncak Bebek Modeli Ve Yapılışı

  • 15 Ocak 2017 tarihinde, saat 12:59
    Permalink

    Merhaba,
    Erkek bebeğin tarifi ya da yapan arkadaş varsa bana yardımcı olabilir mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir