Balgam Söktürücü Doğal Karışımla Balgam Derdine Son

Balgam Söktürücü Doğal Karışım– Öksürük türü değişiktir. Kuru öksürük ya da balgamlı öksürük en sık rastlanılanıdır. Farklı öksürüklere de farklı tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Doğal yöntemlerde de balgama ayrı olarak karışımlar hazırlanıp uygulanmalı. Balgam kuru öksürük herkesin rahatsız olduğu bir durumdur bu açık ve nettir. Sosyal hayatımızı günlük hayatımıza bile olumsuz etkileri vardır. Akciğerlerden gelen bu koyu sarı sıvının çıkması çok önemlidir. Çoğu kişi de bu durumu kolaylıkla yapamaz yani balgam bir anda çıkabilen sökülebilen bir şey değildir. Balgam kolayca çıkamadığı için akciğerlerde birikip kötü sonuçlar doğurabiliyor. Yani mutlaka balgam olduğunda dışarı çıkmalı. Ciğerleri temizleyecek balgamı kolayca atabileceğiniz bir karışım tarifi vereceğim sizlere. 

Etkin bir karışım ve düzenli kullanım sonrası çıkamayan balgam çıkacak ciğerleriniz temizlenip ferahlayacak daha rahat nefes alacaksınız. Artık hep ilaç almaktan bıktıysanız bitkisel karışımlarla da çözüm bulabilirsiniz. Şimdi ben de sizlere bulduğum bir balgam söktürücü tarifini vereceğim. Hazırlanışı kolay uygulanışı da kolay diyebilirim. Özellikle ki küçük çocukların balgam çıkarması çok çok zor olabiliyor. Ciğerlerine inip daha kötü olacağına bu karışımla çocuklarınıza da faydası dokunabilir. Özellikle kuru öksürük varsa kuru soğan çok etkili diyebilirim hatta çocuklarınızın odasına dörde bölüp koyabilirsiniz baş ucuna. Soğan hem rahat nefes almalarını hem de burunun açık olmasını sağlayacaktır. Soğanın dezenfektandır ve iltihaplara karşı iyidir. Yine soğanı çay olarak demleyip bal zencefil ve limon katıp içmek de iltihaplara karşı iyi gelir ve balgam söktürür.


 

Yine şimdi vereceğim tarifte oldukça etkili ve çocuklara da verebileceğiniz bir tarif. Süt yumuşatıcı etkisi vardır yine zencefil de balgam söktürücüdür. İkisi bir araya geldiğinde sizi rahatsız eden balgamdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Bir bardak ılık süte bir küçük parça zencefil atılır zencefili taze kullanmak daha etkili olacaktır bilginize. Bu karışımı karıştırın iyice ve için. Rahat bir uyku çekecek balgam da sizi zorlamadan çıkacaktır. Yine kaynar su ile buhar tedavisi uygulayabilirsiniz balgam sökmek ve kuru öksürük için. Çok eskilere dayanan etkili bir yöntemdir. Kaynar su dolu tencereye rahatlatıcı nane okaliptüs ya da kekik atabilir bu buharı içinize çekebilirsiniz. Birkaç gün yapmak sizi oldukça rahatlatacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir