Bankalar kredi vermiyor işte alternatif yöntemler

Bankalar kredi vermiyor işte alternatif yöntemler- İnsanoğlu olarak bizler durmadan üretip, yeniyi ve farklı olanı ortaya çıkarıyoruz. Bunda da en önemli sebep ise ihtiyaçlarımızdır. Bir ihtiyaç giderildiği zaman bir diğeri sıraya giriyor. Sonra bir diğeri daha. Ayrıca ev gibi, araba gibi ihtiyaçlarımızın dışında zamanın gerektirdiği ihtiyaçlarımız da oluyor. Akıllı Telefon 4K TV gibi. Tabi bunların büyük bir çoğunluğunu elde etmek için banka kredileri devreye giriyor.

BANKA KREDİSİ DIŞINDA ALTERNATİF PARA BULMA YOLLARI

Bu devirde herkes kredi alıyor. Borçlanarak mal, mülk ve iş sahibi olunuyor. Kredi yaşam felsefemiz gibi bir şey oldu adeta. Bankalara ve kredilerine bağımlıyız adeta. Dolayısıyla da kredisiz hayat sürdürmek çok zor gerçekten de. Ama bir çok kimseler maalesef ki bankalardan kredi alamıyorlar. Çünkü bankaların kendilerine göre şartları oluyor. Bu şartlar karşılanmadığı zaman da ister istemez kredi alınamıyor. Peki banka dışında kredi almayacak mıyız? Borç para nereden buluruz? Alternatif yöntemler yazımızın devamında.A-) AİLE FERTLERİNDEN VE ARKADAŞLARDAN BORÇ İSTEMEK

Bakalar kredi vermiyor. Ama size de para gerekiyor. Bu durumda yapılacak ve denenecek ilk şey akarabalardan yad arkadaşlardan borç para almaktır. Ama alacağınız borç ayıp olmasın diye 6 ay yada 1 yılı geçmemelidir. Bu sayede de faize de bulaşmadan işinizi görür ve günü geldiğinde de ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. En temiz yol bu gibi gözükmektedir. Lakin borç para verecek akraba veya arkadaş bulmak gerçekten de çok zordur.

KONUT ALACAĞIM NEREDEN KREDİ ALABİLİRİM?

Konut kredisinde bazı alternatifleriniz var. Bunları da teker teker sayalım. Öncelikle TOKİ evleri var. Alt gelirli gruptakiler için kura yapılsa da, Birde ön peşinat verilerek başvuru önceliğine göre satılan evler oluyor. 15 -20 bin lira peşinat veriyorsunuz. Ardından da 700 TL – 1.000 TL arasında kira ödüyorsunuz. En sonunda da ev sizin oluyor. Bunun dışında EminEvim seçeneğiniz de var. Faize bulaşmadan bir grubu dahil ediliyorsunuz.


Daha sonrasında bu grupra her ay birisine ev sanın alınıyor. Ev alınacak kişiyi de kura ile seçiliyor. Noter huzurunda gerçekleştiriliyor. Bildiğim kadarıyla 2015 yılının sonunda 95 binin üzerinde aile ev sahibi oldular. Bir diğer Seçenek de Emlak KONUT GYO 240 Ay Vadeli konut alabilme imkanı sunuyor sizlere. Şuan bu kampanyaya da çok büyük bir ilgi var. Bir diğer seçenek ise İnşaat firmaları. Onlarda kendi finansmanlarını sağlayabiliyorlar. Uzun vadeli konut alabiliyorsunuz.

ARABA ALACAĞIM NEREDEN KREDİ ALABİLİRİM?

Araba alacaklar için de banka dışında farklı bir kaç yöntem var. Bunlardan birincisi olarak EminOtomotiv karşımıza çıkıyor. Bu sistemde de imc anlayışıyla her ay bir kişiye otomobil alınıyor. Limitinizi siz belirliyorsunuz. Aylık ne kadar ödeyebileceğinizi de siz belirliyorsunuz. Kura ile de bir kişinin ismi çekiliyor. Otomobil Firmaları da bir diğer seçenek. Özellikle sıfır kilometre araba almak isteyenlerin bu seçeneği değerlendirmeleri gerekiyor.

Cebinizde 30 bin liranız vardır. 25 -30 bin lira krediyi de otomobil firmasından alabilirsiniz. Hem faizsiz hemde 24 ay kadar vadeli kredi alabiliyorsunuz. Bir diğer seçenek ise şuan çok fazla yaygın olan ve neredeyse tüm ilçelere kadar yayılan oto galericiler senet ile otomobil satışı yapmaya başladılar Son seçenek bunu da düşünebilirsiniz.

İKRAZATÇI VE FAKTORİNG (FACTORİNG) ŞİRKETLERİ

Şuan ülkemizde yetki belgesi olan ve yasal izinleri olan ikrazatçılar ve factoring şirketleri var. Bu firmalardan senet ile borç para alabilirsiniz. Ayrıca elinizde vadesi olan senet ve çekiniz varsa buralardan erkenden paraya dönüştürebilirsiniz. Tabi belirli bir komisyon karşılığında. Bu firmaların yasal olanını tercih ediniz. Tefecilere bulaşmayın. Çünkü tefecilik yapmak anayasal bir suçtur.

ARABA VE GAYRİMENKUL VEYA DEĞERLİ EŞYA SATIŞI

Para bulma alternatifleri arasında para eder değerli mal ve mülklerinizi satma işi de yer alıyor. Arabanız varsa satışını verebilirsiniz. Yada ev olur, arsa olur bunların satışını da verebilirsiniz. Ama ufak bir ayrıntıyla. Piyasanın altı bir fiyat belirlemelisiniz. Acil para bulmanın yolu bu. Fiyatı piyasanın altında olan mallar hemen satılır.

Bir yazının daha sonuna gelmiş olduk. Banka kredi vermiyorsa alternatif yolları sizlere açıklamaya çalıştık. Bu arada Kredi Notunuzu merak ediyorsanız, sorgulama işlemi detaylarına BURAYI tıklayarak ulaşabilirsiniz. En özel ekonomi haberleri için bizi takip etmeye devam edin. Yeni bir yazıda buluşmak dileğiyle…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir