Bankalardan Kredi Alamayanlar Kredi Alabileceğiniz Kurumlar Burada

Banka harici kredi veren yerler, banka dışında kredi veren kurumlar, Banka dışında nereden kredi alabilirim? – Ekonomimizin temelini bankalar yani kredileri oluşturuyor. Ev alacağımız zaman hemen bankalara koşuyoruz. Araba aldığımızda, yada evlendiğimiz zamanlar da bankalar en iyi dostumuz oluyor. Kredi ile bir çok ihtiyacımızı rahatlıkla giderebiliyoruz. Lakin toplumun geneline baktığımız da çok büyük bir sıkıntının da olduğunu görebiliyoruz. Çünkü kredi isteyen herkes maalesef ki alamıyor.

BANKA HARİCİNDE KREDİ VEREN KURUMLAR

Bankalar kimi zaman kredi notun düşük deyip, vatandaşı geri çevirirken, kimi zamanda gelir belgen yok deyip geri çeviriyorlar. Ha bir de kredi sicili bozuk olanlar var. Bu durumda bankalardan kredi alamıyorlar. Haliyle de alternatifler ister istemez araştırılmaya başlanılıyor. Kredi alamamanın ne demek olduğunu çok iyi bilirim. Bu açıdan da yazımızın devamında banka haricinde kredi alabileceğiniz kurumları sizlere açıklamaya çalışacağız. Sizlerde kendinize uygun olanı tercih edebilir ve deneyebilirsiniz.EV ALACAKLARA BANKA HARİCİ ALTERNATİF KURUMLAR VE YERLER

Banka kredi vermiyor ama ev almak istiyorsunuz. bu durumda ne yapacaksınız? İlk önce denemeniz gereken husus TOKİ olmalıdır. Zira TOKİ düşük gelirlilere konut kampanyaları yaptığı, yüksek gelirlilere de konut fırsatları sunuyor. Şuan TOKİ sayfasında ülkemizin bir birinden güzel illerinde bir sürü konut kampanyası var. Önden bir peşinat veriyorsunuz, sonrasında ise aylık taksitler ile ödemelerinizi yapabiliyorsunuz. Tabi ileride bazen kampanyalar yapıyorlar ve erken borç kapatma durumunda ise %20 indirimden falan yararlanabiliyorsunuz.

EMİNEVİM: Ev almak için deneyebileceğiniz bir diğer yer ise Eminevim’dir. Bu sistem faizsiz bir şekilde sizlere konut edindirmeyi hedefliyor. Herhangi bir peşinat vermek durumunda değilsiniz. Bir grup insanı sistem bir araya getiriyor. Ardından her ay bir kişiye noter huzurunda kura ile ev alınıyor. Kaç ay vade ile ev alacaksanız grubunuzda o kadar kişi oluyor. Yarı vadede ise herkes evine kavuşuyor. İnşaaat Firmaları: Dilerseniz bir çok büyük şehirde inşaat firmaları var. Bankalardan daha uygun bir şekilde ev alabilirsiniz. Lakin sözleşmeyi mutlaka bir avukat okusun ve onay verdikten sonra imza atın.


ARABA ALACAKLARA BANKA HARİCİ ALTERNATİF KURUMLAR VE YERLER

Araba alacaklar, Otomobil firmalarının kampanyalarını değerlendirebilirler. Ama elinizde en az 25 – 30 bin lira kadar da paranızın olması gerekir. 0 KM araba alırsınız. 30 bin liraya kadar krediyi 0 faiz ile alabilirsiniz. 24 ay vade ile de geri ödemesini gerçekleştirirsiniz. Bu fırsatı hemen hemen bir çok otomobil firması sizlere sunmaktadır. Benim peşinatım yok diyorsanız EMİNOTOMOTİV‘i de değerlendirebilirsiniz. Aylık ödemeler yaparsınız ve kura ile yada daha farklı şekillerde arabanıza kavuşursunuz.

Eminotomotivde alacağınız arabayı faizsiz bir şekilde elde edersiniz. Araba için son alternatife de değinelim. Otogalericiler; artık neredeyse tüm ilçelerde dahi var. Galerideki beğendiğiniz arabayı uzun vadeye kadar taksitlendirebiliyorsunuz. Senet ile tabi belirli bir faiz oranı ile arabanızı alabilirsiniz. Bu yöntem yasal mı? inanın ki bilmiyorum. Ama şuan piyasada bir çok otogalerici yapıyor.

İŞ KURACAKLAR KREDİ NEREDEN BULABİLİR?

İş kuracakları esasen çok güzel bir fırsat bekliyor olacak. KOSGEB ile sizlerde 50 bin lira hibe ve 100 bin lira da faizsiz kredi alabiliyorsunuz. Bu yöntem ile binlerce insan kendi işinin patronu oldular. Gerçi bayanlar KOSGEB haricinde Mikro Kredi fırsatını da değerlendirebilirler. Kendi iş yerlerini kurabilirler ve aldıkları krediyi de 46 hafta ile faizsiz bir şekilde eşit taksitler ile geri öderler.

NAKİT İHTİYACINDA ALTERNATİFLER

Nakit ihtiyacınız var ise yetkili ve izinli kurumları deneyebilirsiniz. Örneğin çok fazla olmasa da ikrazatçılar var. Yada faktoring şirketleri de var. Bunları deneyebilir ve senet ile kredi alabilirsiniz. Lakin burada tefecilerden söz etmiyorum. tefecilik anayasal bir suçtur. İzin ve yetki belgesi olan kurumlardan söz ediyorum. Eğer sizlerde bu kurumları kullanacaksanız mutlaka izin belgelerini görünüz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir