Baş ağrısına doğal çözümler | Melekler Mekanı Kadınlar Melektir

Baş ağrısına doğal çözümler


baş ağrısı nasıl geçer

baş ağrısı nasıl geçer

Hepimizin sıklıkla yaşadığı baş ağrıları bazen çekilmez olduğundan yaşam kalitesini düşürüyor. Günümüzün en yaygın hastalıklarının belki de başın da gelen baş ağrısının farklı nedenleri olabilir. Öncelikle birazdan sizler için paylaşacağımız baş ağrısına doğal yöntemlere geçmeden önce mutlaka bir uzman hekime görünmenizi hatırlatıyoruz. Baş ağrısı tipleri, nedenleri ve belirtileri için bu linki tıklayabilirsiniz. Yaygınca uygulanan doğal tedavi yöntemleri ise çoğu kişiye derman oluyor.
Ağrı kesicilere baş vurmak yerine ,doğal tedavi yöntemlerinin çoğu hastalıkta olduğu gibi baş ağrısında da oldukça işe yaradığı ve ağrıyı kestiği uygulayan kişilerce söyleniyor.
İşte doğal tedavi uzmanlarının uyguladığı doğal tedavi yöntemleri..
Baş ağrısını tetikleyen duyulardan biri koku duyusudur. Parfüm gibi yoğun kokular güzel olsalarda ağrıyı bir anda tetikleyebiliyorlar.Nane yağı ve migren taşını koklamak ağrınızı alacaktır..
Çeyrek tatlı kaşığı toz ya da taze rendelenmiş zencefili bir bardak sıcak su içerisine atın ve için.

baş ağrısına bitkisel çözümler

baş ağrısına bitkisel çözümler

Zencefilin yoğun aroması ve bitkisel etkisi kan damarlarınızın genişlemesine neden olacağı için ağrınızı yavaş yavaş dindirecektir.
Avucunuzun içine aldığınız bir buz küpünü iyice bütün gücünüzle sıkın. Elinizin donduğunu hissetmeniz en önemli püf noktası! Elinizdeki buz ağrı eşiğinizi yükselteceğinden baş ağrınızı hissetmemeye başlayacaksınız.
Bir kalemi dişlerinizin arasına sıkıştırın ama güçlü bir şekilde ısırmayın. Alt çenenizin serbest kalması başınızdaki basıncı azaltarak ağrınızı hafifletecektir.

baş ağrısına ne iyi gelir

baş ağrısına ne iyi gelir

Yarım tencere kaynamış su içerisine 4-5 damla lavanta yağı damlatıp buharını solumanız sizi rahatlatacaktır. Ya da lavanta yağı ve badem yağını 1/3 oranında karıştırarak şakak bölgenize masaj yaparak uygulayın. Lavanta yağını buradan temin edebilirsiniz.
Bir tencere içerisine su doldurun ve kaynaması için ateşin üzerine koyun.
Tencere içerisine bir süzgeç yerleştirin ve süzgece taze ya da kuru papatya koyun ve üzerini kapatın. Bir süre sonra yumuşayan papatyalardan çıkan buharı içinize çekerek baş ağrınızı hafifletebilirsiniz.
Ayaklarınızı sıcak su içerisine koyup, ensenize buz dolu bir poşet koyabilirsiniz. Bu sayede sıcak ve soğuk farkı vücudunuzdaki kan akışını değiştirerek, kan damarlarınızın rahatlamasını sağlar.

Baş Ağrısına İlaçsız Çözüm İçin Tıklayınız

Sinüzit İçin Bitkisel Kür tıklayınız

Paylaşım

Etiketler:, , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Kategorideki Diğer Konular - Genel

En güzel buzdolabı modelleriyle şık mutfaklar

Beyaz eşya ihtiyacı herkesin mutfaktaki en önemli ihtiyaçlarındandır. Buzdolabı yiyecekleri saklama depomuz olarak en doğru seçilmesi gereken ürünlerdendir. Kimileri genişliğe önem verir, kimisi ise içindeki ürünlerin saklanma koşullarına bakar. Ama her koşulda iki ayrıntıya da dikkat ederek buzdolabımızın en iyiyi bize sunmasını tercih etmeliyiz. Taze ürün saklayabilen, ürünlerin koku karışma durumuna son diyebilen bir buzdolabına

İyi bir elektrik süpürgesi alırken ne gibi özelliklere bakmalıyız?

Elektrik süpürgeleri titiz bayanların ellerinden düşürmedikleri ürünler listesindedir. Bosch, Samsung, Rowenta, Altus, Arçelik, Arnica, Siemens gibi pek çok kaliteli marka ile evinizin temizliğini çok dikkatli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Elektirk süpürgesi alırken küçük işe yarar bir ürün arıyorsanız üstteki tarz dikey seçimlerde bulunabilirsiniz. Ama yine de bir elektrik süpürgesi tercihinizde öncelikle dikkat etmeniz gereken husus emiş

Zemin dekorunda zevkler ve tercihler

Parkeler bir evde en sık kullanılan zemin örneklerini ortaya koymaktadır. Pek çok kişi için olmazsa olmaz kabul edilebilecek zemin görünümlerinden öneriler ile evinizde kusursuz bir güzellik arıyorsanız zemin dekoru ile ev ortamındaki tüm ayrıntıların bütünlük göstermesi konusuna özen gösterebilirsiniz. Koyu renk parke modelleri ile üst resimde yakalanan renk uyumu ve dekor zenginliğini odanızda görmekten keyif

Erkek bebek odaları için dekor önerileri

Bebek odası dekorasyonlarını yapmak isteyen ebeveynler için buradayım. Benim fikirlerimden faydalanarak bebeklerine huzur dolu bir ortam sunan pek çok ebeveyn arasında sizde yer almak istemez misiniz? Erkek bebek odalarında ne gibi ayrıntılara dikkat etmelisiniz, bebeğiniz nasıl huzur bulur konusunda sizleri aydınlatmaya çalışacağım. Kız bebek odası dekorasyonları ile ortak yönleri bulunan erkek bebek odası dekorasyonları sadelikten

2017 16 nisan referandumda oyumu nerede kullanacağım

2017 Referandumda nerede oy kullanacağım, YSK yurt içi seçmen sorgulama, E devlet nerede oy kullanacağım- TV kanallarından tutun da spor salonlarına, oradan da dolmuş hatta altın günlerine kadar her yerde referandum konuşulmaya başlandı. Artık bir seçim atmosferine girmiş bulunuyoruz. Herkes ana yasadan şikayet edip dururdu. Sonunda da MHP ve AK Partinin ortak tavrı ve ortak metni ile

KimdirMelekler Mekanı

Paylaşım
luletasi