Menü

Baş ağrısına doğal çözümler


baş ağrısı nasıl geçer

baş ağrısı nasıl geçer

Hepimizin sıklıkla yaşadığı baş ağrıları bazen çekilmez olduğundan yaşam kalitesini düşürüyor. Günümüzün en yaygın hastalıklarının belki de başın da gelen baş ağrısının farklı nedenleri olabilir. Öncelikle birazdan sizler için paylaşacağımız baş ağrısına doğal yöntemlere geçmeden önce mutlaka bir uzman hekime görünmenizi hatırlatıyoruz. Baş ağrısı tipleri, nedenleri ve belirtileri için bu linki tıklayabilirsiniz. Yaygınca uygulanan doğal tedavi yöntemleri ise çoğu kişiye derman oluyor.
Ağrı kesicilere baş vurmak yerine ,doğal tedavi yöntemlerinin çoğu hastalıkta olduğu gibi baş ağrısında da oldukça işe yaradığı ve ağrıyı kestiği uygulayan kişilerce söyleniyor.
İşte doğal tedavi uzmanlarının uyguladığı doğal tedavi yöntemleri..
Baş ağrısını tetikleyen duyulardan biri koku duyusudur. Parfüm gibi yoğun kokular güzel olsalarda ağrıyı bir anda tetikleyebiliyorlar.Nane yağı ve migren taşını koklamak ağrınızı alacaktır..
Çeyrek tatlı kaşığı toz ya da taze rendelenmiş zencefili bir bardak sıcak su içerisine atın ve için.

baş ağrısına bitkisel çözümler

baş ağrısına bitkisel çözümler

Zencefilin yoğun aroması ve bitkisel etkisi kan damarlarınızın genişlemesine neden olacağı için ağrınızı yavaş yavaş dindirecektir.
Avucunuzun içine aldığınız bir buz küpünü iyice bütün gücünüzle sıkın. Elinizin donduğunu hissetmeniz en önemli püf noktası! Elinizdeki buz ağrı eşiğinizi yükselteceğinden baş ağrınızı hissetmemeye başlayacaksınız.
Bir kalemi dişlerinizin arasına sıkıştırın ama güçlü bir şekilde ısırmayın. Alt çenenizin serbest kalması başınızdaki basıncı azaltarak ağrınızı hafifletecektir.

baş ağrısına ne iyi gelir

baş ağrısına ne iyi gelir

Yarım tencere kaynamış su içerisine 4-5 damla lavanta yağı damlatıp buharını solumanız sizi rahatlatacaktır. Ya da lavanta yağı ve badem yağını 1/3 oranında karıştırarak şakak bölgenize masaj yaparak uygulayın. Lavanta yağını buradan temin edebilirsiniz.
Bir tencere içerisine su doldurun ve kaynaması için ateşin üzerine koyun.
Tencere içerisine bir süzgeç yerleştirin ve süzgece taze ya da kuru papatya koyun ve üzerini kapatın. Bir süre sonra yumuşayan papatyalardan çıkan buharı içinize çekerek baş ağrınızı hafifletebilirsiniz.
Ayaklarınızı sıcak su içerisine koyup, ensenize buz dolu bir poşet koyabilirsiniz. Bu sayede sıcak ve soğuk farkı vücudunuzdaki kan akışını değiştirerek, kan damarlarınızın rahatlamasını sağlar.

Baş Ağrısına İlaçsız Çözüm İçin Tıklayınız

Sinüzit İçin Bitkisel Kür tıklayınız

Paylaşım

Tags: , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KimdirMelekler Mekanı

Paylaşım
acununevi