Baş ağrısına doğal çözümler | Melekler Mekanı Kadınlar Melektir

Baş ağrısına doğal çözümler


baş ağrısı nasıl geçer

baş ağrısı nasıl geçer

Hepimizin sıklıkla yaşadığı baş ağrıları bazen çekilmez olduğundan yaşam kalitesini düşürüyor. Günümüzün en yaygın hastalıklarının belki de başın da gelen baş ağrısının farklı nedenleri olabilir. Öncelikle birazdan sizler için paylaşacağımız baş ağrısına doğal yöntemlere geçmeden önce mutlaka bir uzman hekime görünmenizi hatırlatıyoruz. Baş ağrısı tipleri, nedenleri ve belirtileri için bu linki tıklayabilirsiniz. Yaygınca uygulanan doğal tedavi yöntemleri ise çoğu kişiye derman oluyor.
Ağrı kesicilere baş vurmak yerine ,doğal tedavi yöntemlerinin çoğu hastalıkta olduğu gibi baş ağrısında da oldukça işe yaradığı ve ağrıyı kestiği uygulayan kişilerce söyleniyor.
İşte doğal tedavi uzmanlarının uyguladığı doğal tedavi yöntemleri..
Baş ağrısını tetikleyen duyulardan biri koku duyusudur. Parfüm gibi yoğun kokular güzel olsalarda ağrıyı bir anda tetikleyebiliyorlar.Nane yağı ve migren taşını koklamak ağrınızı alacaktır..
Çeyrek tatlı kaşığı toz ya da taze rendelenmiş zencefili bir bardak sıcak su içerisine atın ve için.

baş ağrısına bitkisel çözümler

baş ağrısına bitkisel çözümler

Zencefilin yoğun aroması ve bitkisel etkisi kan damarlarınızın genişlemesine neden olacağı için ağrınızı yavaş yavaş dindirecektir.
Avucunuzun içine aldığınız bir buz küpünü iyice bütün gücünüzle sıkın. Elinizin donduğunu hissetmeniz en önemli püf noktası! Elinizdeki buz ağrı eşiğinizi yükselteceğinden baş ağrınızı hissetmemeye başlayacaksınız.
Bir kalemi dişlerinizin arasına sıkıştırın ama güçlü bir şekilde ısırmayın. Alt çenenizin serbest kalması başınızdaki basıncı azaltarak ağrınızı hafifletecektir.

baş ağrısına ne iyi gelir

baş ağrısına ne iyi gelir

Yarım tencere kaynamış su içerisine 4-5 damla lavanta yağı damlatıp buharını solumanız sizi rahatlatacaktır. Ya da lavanta yağı ve badem yağını 1/3 oranında karıştırarak şakak bölgenize masaj yaparak uygulayın. Lavanta yağını buradan temin edebilirsiniz.
Bir tencere içerisine su doldurun ve kaynaması için ateşin üzerine koyun.
Tencere içerisine bir süzgeç yerleştirin ve süzgece taze ya da kuru papatya koyun ve üzerini kapatın. Bir süre sonra yumuşayan papatyalardan çıkan buharı içinize çekerek baş ağrınızı hafifletebilirsiniz.
Ayaklarınızı sıcak su içerisine koyup, ensenize buz dolu bir poşet koyabilirsiniz. Bu sayede sıcak ve soğuk farkı vücudunuzdaki kan akışını değiştirerek, kan damarlarınızın rahatlamasını sağlar.

Baş Ağrısına İlaçsız Çözüm İçin Tıklayınız

Sinüzit İçin Bitkisel Kür tıklayınız

Paylaşım

Etiketler:, , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Kategorideki Diğer Konular - Genel

Ev Hanımları İçin İş İmkanları Ev Bütçenize Katkı Sağlayın

Ev Hanımları İçin İş İmkanları– Malum devir tek maaş ile geçinme devri değil. Artık evde iki maaş olmalı ki rahat bir geçim olabilsin. Hele bir de çoluk çocuk geniş bir aile iseniz mutlaka evin hanımının da çalışması şart olmuş. Aslında ev dışında işiniz yoksa ve durum sıkıntılı bir de küçük çocuk sizi eve bağlıyorsa artık

En Güzel Düğün Davetiyeleri Yeni Evlenecek Çiftlere Örnekler

En Güzel Düğün Davetiyeleri– Düğüne az kaldı ve davetiyenizi hala tercih etmediniz mi? Bence düğüne dair en önemli ayrıntılardan biridir davetiyeler. Hem gelin adayı hem damat adayının zevkine hitap etmesi gerekebilir.m O yüzden önceden araştırılmasında fayda var. Ben sizler için en güzellerinden birkaç örnek derledim. Bir düğün davetiyesinin görünümü önemlidir evet aynı zamanda bu yıllar

Karadeniz Bölgesinde Gezilecek Yerler Görülesi Harikulade Manzaralar

Karadeniz Bölgesinde Gezilecek Yerler– Yaz mevsiminin en yoğun yaşandığı tatil aylarındayız. Sosyal medya hesaplarından da belki görüyorsunuzdur ki deniz bölgelerine hücum edenler bu sıcaklardan biraz olsun kaçmak eğlenmek tatili dolu dolu yaşayanlar boy boy resimlerle karşımıza çıkmakta. Ege, akdeniz özellikle tatil dendi mi ilk akla gelen bölgelerimizden ama neden hep bu yöreler? Bence güzel ülkemizin

Tatile Çıkmadan Önce Yapılması Gerekenler Haydi Tatil Moduna Giriyoruz

Tatile Çıkmadan Önce Yapılması Gerekenler– Yazın gelmesiyle artık tatil planları da yapılmaya başlandı sanıyorum. Siz hala tatil planınızı yapmadıysanız bu yazımızı mutlaka okuyun zira çok faydasını göreceksiniz. Tüm yıl düşünüp hayalini kurduğumuz bir tatile çok yaklaştıysanız artık bunun keyfini çıkarma zamanı geldi. Ama tatile çıkmadan önemli olan yapılması gerekenleri de mutlaka gözden geçirmelisiniz. Yazımızı okuduğunuzda

En güzel buzdolabı modelleriyle şık mutfaklar

Beyaz eşya ihtiyacı herkesin mutfaktaki en önemli ihtiyaçlarındandır. Buzdolabı yiyecekleri saklama depomuz olarak en doğru seçilmesi gereken ürünlerdendir. Kimileri genişliğe önem verir, kimisi ise içindeki ürünlerin saklanma koşullarına bakar. Ama her koşulda iki ayrıntıya da dikkat ederek buzdolabımızın en iyiyi bize sunmasını tercih etmeliyiz. Taze ürün saklayabilen, ürünlerin koku karışma durumuna son diyebilen bir buzdolabına

KimdirMelekler Mekanı

Paylaşım