Çeyizinize En Şık Havlu Kenarları İle Renk Katmaya Ne Dersiniz?

En Şık Havlu Kenarları– Havlu kenarlarını çeyizlik eşyalarınız arasında bulundurma fikri sizlere de çok hoş geliyor olsa gerek. Sanmayın ki havlu kenarları sadece sandıklarınızda bulunacak o kadar. Son dönemlerde uygulanan örneklerle yapılmış havlu kenarlarını gördüğünüzde, sandıklarda beklemesine razı olamayacaksınız. Bir çoğunuz eminim bu güzel görüntüden dolayı günlük kullanımında da harika kenarlarla şıklaştırılmış havlular kullanıyordur. Sanki bir dönem havlu kenarları çeyiz malzemesi olarak yapılır, fakat çok uzun süreler sandıklarda bir gün kullanılır belki düşüncesiyle kalırdı. Ama inanın artık son derece kıymetlendiler. Artık o en özel çeyiz havlu kenarları gelişti güzelleşti en modern örnekleri ile yepyeni modeller çeyiz sandıklarından dışarı fırladı. Artık aslında danteller havlu kenarları kadar havlular da çok değişti güzelleşti. O zaman bize ne düşüyor tabii ki çok şık havlulara çok şık havlu kenarları işlemek. Haydi hanımlar genç kızlar çeyize girmeye adayen güzel havlu kenarlarından bir örnek hemen aşağıda. Boncukları kelebek deseni ile benim çok hoşuma gitti bu model. Tam da çeyizlik için genç kızlarımıza örnek olsun ilham versin.

kelebek desenli ceyizlik havlu kenarikelebek desenli ceyizlik havlu kenari

Bu örnekler size ilham kaynağı olabilir tabii biraz da sizin hayal dünyanızla birleşince ortaya çok hoş örnekler çıkacağını düşünüyorum. Sizlere şunu da göstermesem olmaz tam çeyizlik olabilecek kurdela nakışı havlu modellerine gerçekten hayran kalacaksınız. Evet gelelim ikinci örneğimize. Havlu kenarlarına işlenen işlemelerde çiçek gül motifleri çok kullanılıyor. Çok ta yakışıyor doğrusu. İşte onlardan bir tanesi. Havlu üzerine dilerseniz kendiniz işleme yapabilir ya da hazır işlemeli modelleri tercih ederek buna uygun renk ve örnekte danteller havlu kenarları yapabilirsiniz. Artık biliyorsunuz ki havlu üzerine işlemeler de moda oldu. Dilerseniz en güzel boncuk işlemeli havlu modellerini de inceleyebilirsiniz. Böylece havlularınızın üstünü de dilediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz. İşte o zaman tam bir çeyiz havlu örneği olacaktır.


ceyizlik cok guzel havlu kenari

ceyizlik cok guzel havlu kenari

Tabii aşağıdaki örnekte ki gibi hazır desenli resimli havlular da mevcut. Bu tip havlular hoşunuza gidiyorsa buna uygun renk ve modellerde işlemeler yapabilirsiniz. Bu tip havlular aslında dekoratif görünümleri ile de dikkat çekiyor. Örneğin banyo dekorasyonunuza renk katacağını düşünüyorum. Kullanmaya kıyamayacağınız havlu modeline bayıldıysanız siz de buna benzer örnekler yapabilirsiniz.

ceyiz icin cok sik havlu kenari ornegi

ceyiz icin cok sik havlu kenari ornegi

Hiç bir özelliği bulunmayan düz renkli bir havlu bile, şık bir model tercihi ile yapılan kenarlıklarla harika bir havlu görüntüsüne kavuşabiliyor. Ben bazı modellerin resimlerini göstereceğim birazdan sizlere. Neler yapılıyor, neler kullanılıyor derseniz, hem tığ işi hem de iğne oyası ile harikalar yaratılıyor. Siz hangisini tercih ederseniz. Çeyizlik malzeme ihtiyacınız yoksa, hediyelik bir seçenek olarak değerlendirilebileceği gibi, güzel bir kazanç kapısı da olabilecektir. Tercih sizin. Buyurun sizler için seçtiğim en yeni örnekler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir