Çocuklarımız İçin Sevecekleri Örgü Oyuncak Örnekleri Burada

Örgü Oyuncak Örnekleri– Çocuklarımız günlerinin çoğunu oyuncakları ile oynayarak geçirir. Yani oyuncaklar çocuklarımız için değeri büyüktür. Siz anneleri olarak değişik onların sevecekleri ilgi gösterdikleri oyuncakları örgüden yapmaya ne dersiniz. Böylece daha sağlıkla oynayabilecekleri oyuncaklara sahip olacaklar. Hem örgü örerek keyifli vakit geçirmek hem de çocuklar için eğlenceli oyuncaklar ortaya çıkarmak ister misiniz? Biliyorum oldukça hoş bir fikir olduğunu düşündüğüm için bu konuyu paylaşmak istedim. Çocuklarımız, hayatımızın merkezleri. Bütün düşüncemiz, bütün çabamız hep onlar için değil mi? Sizlere fikir olması açısından hem kız çocuklara hem erkek çocukların ilgisini çekebilecek onların sevebilecekleri örgüden oyuncaklar sunmak istiyorum. Kız çocukları daha çok bebekler hayvan figürleri ya da evcilik oynamayı çok sevdikleri için çay fincan kahve takımlarını örgü oyuncaklara çevirip onları mutlu edebilirsiniz. Belki siz de onlarla beraber misafirlik oyunu oynayarak çocuğunuzla aranızdaki bağı kuvvetlendirmiş olursunuz. Aşağıda ilk örneğimiz olan değişik sevimli hayvan figürlerinden yapılmış amigurumi örgü oyuncaklar derledim. Eşek köpek civciv tavşan gibi oyuncaklara aslında hiçbir çocuk hayır diyemeyecektir. Hele ki bu şekil sevimli olanlarına…

renkli sevimli orgu oyuncaklarrenkli sevimli orgu oyuncaklar

 


Günümüzde, gelişen teknoloji karşısında yenik düşüyoruz büyük çoğunluğumuz. Çocuklarımız sürekli bilgisayar oyunları içerisindeki hayatları merak ediyor ve bu oyunlarla zaman öldürüyorlar. Neredeyse oyuncak oynama diye bir eğlence kalmadı. Belki farklı bir yöntem olacaktır örgü oyuncaklar ne dersiniz? Onların da dikkatini çekebilir. Odalarında dekoratif amaçlı kullanabilecekleri çok sevimli ve renkli örgülerden yapılan oyuncaklar harika görünecektir. Onları bu şekilde en azından sanal ortamdaki oyunlardan uzaklaştırabilirsiniz. Oyuncaklarla oynaması ile hem de hayal dünyası fazlası ile gelişecek zekası açılacaktır. Örneğin aşağıdaki örgü oyuncak küçük kız çocukların ilgisini çabuk çekecektir. Onunla iletişim kurmanın daha yakınlaşmanın bir yolu da buradan geçiyor. Onunla kız çocuklarının en sevdiği misafircilik evcilik oyunları oynayıp karşılıklı bu şık örgü fincan setinden çaylar içebilirsiniz.

orguden oyuncak fincan seti

orguden oyuncak fincan seti

Kuşkusuz ki erkek çocukların ilgisini çekebilecek bir oyuncak türüdür arabalar. Aşağıdaki örnek gibi siz de oğlunuzun ilgisini çekmek için hazır oyuncaklara eğilimini azaltmak için örgüden değişik renkte modellerde arabalar yapabilirsiniz. Hatta odasında dekoratif amaçlı örnekler bile örebilirsiniz ona. Aslında sıradan bir örgü oyuncak yerine çocuklarınızın sevebileceği örgü oyuncaklarla daha fazla onun kalbini kazanabilirsiniz.

orgu oyuncak araba ornegi

orgu oyuncak araba ornegi

Yine tabii çocuklarınızın ilgisini çekebilecek örgü oyuncaklar içinde hayvan figürleri önemli yer tutuyor. Onun gece sarılıp uyuyabileceği belli bir yaşa gelene kadar yanından ayırmayacağı örgü oyuncağı sizin elinizden çıksın istemez misiniz? Hazır bir oyuncağın ne kadar sağlıklı ne kadar güvenilir olup olmadığını bilemiyorsunuz o yüzden işte onunla sarılıp yakın temas halinde bulunacağı oyuncağını örgü ile yapabilirsiniz. Amigurumiden örülmüş aşağıdaki maymun gibi siz de değişik renklerde örgü oyuncaklar yapabilirsiniz. Burada paylaşmadım ama galeride görebilirsiniz. Özellikle çizgi dizi karakterleri de çocuklarınızın ilgisini çekmektedir. Pepe, niloya gibi sevimli örgü oyuncaklar yapabilirsiniz. Daha değişik örgü oyuncakların yer aldığı yazımızı buradan inceleyerek farklı örnekleri inceleyebilirsiniz.

amigurumiden maymun oyuncak

amigurumiden maymun oyuncak

Odalarının görüntüsüne canlılık katmak, en azından ufak bir merak uyandırarak oynamalarını sağlayabileceğiniz farklı oyuncaklar örmek son derece kolay olacaktır. Neler örebilirim sorunuza yanıt olarak çok güzel ve çeşitli resimler göstereceğim sizlere. İstediğiniz resimlerden örnek alarak harika örgüler örebilir, hediye olarak değerlendirebilir, ya da başka çocukları da sevindirme amacıyla kullanabilirsiniz. Ellerinize, emeğinize sağlık arkadaşlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir