Dekoratif Örgü Aksesuarlardan Eviniz İçin Hoş Örnekler

Dekoratif Örgü Aksesuarlar– Örgüler hayatımızın çoğu alanında, farklı amaçlara hizmet etmek için çıkıyor karşımıza. Güzel ve eğlenceli zamanlar geçirmek, ortaya bir şeyler çıkarabilmek, dinlenmek, yoğun bazı düşüncelerden uzak kalmak, mutlu olabilmek, maddi kazanç sağlayabilmek, manevi olarak huzurlu olabilmek, örgü ören arkadaşlarınızla sosyal bir etkinlikte bulunuyor olmak, bunlar şuan sadece aklıma ilk gelen faydaları. Evinizin dekorasyonu için örgü örerek güzel aksesuarlar oluşturmak çok güzel bir fikir olabilir düşüncesindeyim. Tığ işi ya da şiş kullanarak renkli ve keyifli örneklerle bir çok şey örebilirsiniz. Netten araştırdığım kadarıyla çok şey yapılmış dekoratif amaçlı olarak. Vazolar mı ararsınız içine yine örgü çiçeklerle çok renkli süslemeler mi ararsınız. Örgüden biblolar kırlentler koltuk örtüleri daha neler neler… Siz de hem bir uğraş amaçlı hem de evinizi örgülerle donatarak dekoratif görünümler elde edebilirsiniz. Ben en dikkat çekenlerden birkaç tane size sunmak istiyorum tabii daha fazla örneği galerimizde bulabileceksiniz. En basitinden tv ünitenizde ya da örnekte görüldüğü gibi dresuar gibi yerlerde sergiyeceğiniz örgüden biblolar çok şık duruyorlar değil mi?

dekoratif orgu biblodekoratif orgu biblo

Sadece dekoratif aksesuarların salonlar için olduğu sanılmasın işte aşağıda mutfak için örgüden dekoratif aksesuarlar görüyorsunuz. Mutfak için örgüden önlükler nihaleleler ekmek sepetleri masanız için şık vazo amerikan servisi örnekleri yapabilirsiniz. Ne kadar da hoş ve capcanlı bir mutfak görüyorsunuz değil mi? Rengarenk örgülerle sıradan bir dekorasyonu bile capcanlı hale getirebilmek mümkün böylece. Yatak odanızda ya da salonunuzda sıradan görünen abajurlarınızı da örgülerle süslemeniz mümkün. Örgüden abajur modelleri konulu yazımızdan en güzel örnekleri görebilirsiniz.


dekoratif mutfak orguleri

dekoratif mutfak orguleri

Gördüğünüz gibi koltuk örtüleri ve kırlentler de ne kadar dekoratif bir görünüm sergiliyor. Özellikle belirtmek isterim ki koltuk örtülerinde tunus örgü ve afgan işi örgü teknikleri çok yakışıyor. Dilerseniz tunus işini çok sıklıkla görebilirsiniz ama afgan işini merak ediyor olabilirsiniz. Afgan işi örgü modellerini bulabileceğiniz yazımızı incelemenizi öneriyorum.

dekoratif orguden koltuk ortusu ve kirlentler

dekoratif orguden koltuk ortusu ve kirlentler

Yine çocuk ve bebek odalarında da sergileyebileceğiniz örgüden dekoratif aksesuarlar var. İşte aşağıdaki buna bir örnek. Örgüden bu tip aksesuarlar ile çocuklarınızın odasını süsleyebilirsiniz. Bunun yanında magnetler yaparak da süslemeler yapabilirsiniz. Örgüden magnet modellerini buradan inceleyebilirsiniz.

cocuk odasi orguden aksesuar

cocuk odasi orguden aksesuar

Çocuk odalarınıza asarak kullanabileceğiniz, onların da hoşuna gidecek objeler, farklı magnetler, çok şık kırlentler, biblolar, mutfak aksesuarları, mutfak önlükleri, banyolar için cepli askılar, kıyafetleriniz için broşlar, örgü çiçekler ve daha bir çok şey. Bir çok kısmını da görsel olarak vereceğim sizlere. Hoşunuza gitti değil mi? Adı geçen bu aksesuarlar kısa süreli örgülerle elde edileceği için daha keyifli yapılacaktır diye düşünüyorum. Çok güzel fikirler seçtim. Resimlerde bulacağınız fikirleri arkadaşlarınızla da paylaşmak isteyeceksiniz. Ortaya çıkacak tüm örgü aksesuarların son derece kullanışlı ve güzel olacağına inanıyorum. İşe koyulmak için vakit kaybetmeyin derim. Yeni konularımızla görüşmek üzere sevgili arkadaşlarım…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir