Deksametazon ilacı Covidi % 35 e kadar engelliyor

Deksametazon ilacı nedir? Deksametazon corona virüsünde etkili mi?

Global olarak insanları etki altına alan Covid 19 tehlikesine karşı tüm dünya seferber olmuş durumda. Türkiye’den de özellikle antikorların etkili şekilde hızlıca bağışıklık sisteminde gereken yeri alması adına çalışmalar yapılmakta. Özellikle Tüm Türkiye ve dünyanın yakından takip ettiği Prof. Dr Ercüment Ovalı bununla ilgili yine bugün yaptığı açıklamada corona aşısını bulmaya çok yakın olduğunu ifade etti. 18 yıldır da hücresel tedavi ürünlerinin geliştirilmesinde klinik olarak çalışmalarına devam ediyor.YURT DIŞINDAN AŞI EKİM KASIM GİBİ GELECEK
Ercüment Ovalı yaptığı açıklamada Kübra Par’a konuşmuş ve özellikle 2021 1 şubatını işaret ederek yurt dışındaki grupların aşıyı ekim ya da kasım ayında bulabileceklerini açıklarken bizim de iki üç ay içinde bu aşını onlardan sonra çıkartabileceğimizi ifade etti. Şimdi bu haberler devam ederken yeni bir açıklama daha var.

covid 19 a iyi gelen ilaçlar
covid 19 a iyi gelen ilaçlar

OXFORD ARAŞTIRDI DEKSAMETAZON KESİNLİKLE ETKİLİ


Bu ilaç aslında dünyanın tamamında kullanılan özellikle fiyat olarak inanılmaz ucuz bir ürün. Oxford Üniversitesinde yapılan araştırma ile 16 haziran 2020 tarihinde özellikle entübe olan ve ventilatör kullanılan hastalarda denendi Covid 19 ilacı verilen hastaların ölüm risklerinin%35 düştüğü söylendi. Yani solunum desteği olmaksızın bu hastalıktan hastanelerde bulunan insanlarda ise bir etkisinin görünmediği yapılan açıklamalarda yer alıyor.

 

OXFORD ÜNİVERSİTESİ ” STEROİD COİD-19 A İYİ GELİYOR ” AÇIKLAMASI

Bu haberden hemen önce yine yaptıkları açıklama ile steroid dexamethasone isimli bir ilaçtan bir dozun ölüm riskleri oranını düşürdüğünü açıkladılar. Hatta bir adım daha ileri giden araştırmalarda görev alan Peter Herby, ateş düşürücü olarak satılan bu ilacın ölüm risklerini çok ciddi ölçüde düşürdüğünü ifade ederek, bu büyük bir keşiftir dedi.

İnanılmaz sıkıntıl günler, ekonomik durum ortada olan ve ikinci dalgası beklenen bu hastalıkla ilgili sizler ne düşünüyorsunuz ? Gerçekten yıl sonuna kadar insanları bu beladan kurtaracak bir aşı geliştirilebilir mi ne diyorsunuz ? Değerli yorumlarınız ile katılımlarınızı bekliyoruz.

 

MELEKLER MEKANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir