Derya Baykal ile Mutfak Örgüleri Mutfağınızda İhtiyaç Olan Herşey

Derya Baykal ile Mutfak Örgüleri– Mutfaklarınız için neler örebilirsiniz? Aklınıza ilk ne geliyor diye mi sormalıyım yoksa? Ben kendi fikrimi yazmak istiyorum öncelikli olarak. En çok mutfak önlükleri gelmektedir sanıyorum. Ama büyük bir kesimin ilk aklına gelen örgü çeşidinin de, peçeteler ve mutfak rafları örtüleri olduğunu düşünüyorum. Peki başka neler olabilir biraz daha düşünelim. Örgü amerikan servisleri, örgü mutfak masası örtüleri, örgü mutfak perdeleri, örgü magnet çeşitleri, örgü mutfak aksesuarları, örgü mutfak sandalyeleri minder kılıfları, fırın eldivenleri, nihaleler, tutacaklar ve daha aklıma gelmeyen bir çok şey. Sizlerinde hemen gözünüzde canlanmıştır bu eşyalar. Sanki eskiden daha sık kullanılıyordu değil mi? Sizler için hem yazımızın içeriğinde hem de galerimizde inceleyebileceğiniz ve fikir edinebileceğiniz çok fazla mutfak örgüsü derledim şimdi dilerseniz bunları inceleyelim. İlk olarak mutfaklarda hanımların olmazsa olması mutfak önlükleri ile başlamak isterim. Mutfak önlükleri çoğu zaman mutfakta kurtarıcı. Kızartma yaparken, hamur açarken, bulaşık yıkarken en basit gördüğüm örneklerden.

orgu mutfak onlukleriorgu mutfak onlukleri

Mutfaklara örgü işler çok yakışıyor gerçekten. Neden mi? Aşağıdaki örnek bunu bize gösteren en güzel örnek. Çiçek motifleri birleştirilerek oluşturulmuş bir mutfak perdesi. Rengarenk adeta mutfağa bahar çiçekleri açmış hanımlar. Tabii tamamını örüp kendinizi yormak yerine aşağıdaki örneğe benzer bir model yapabilirsiniz.


tig isi orguden mutfak perdesi

tig isi orguden mutfak perdesi

Derya baykal mutfak örgüleri içinde önemli bir işlev gören araç ta poşetlikler. Hazırları almak yerine kendiniz zevkle örgüden bir poşetlik yapabilirsiniz. Bu bir bebek bir hayvan figürü ya da aşağıdaki gibi değişik bir örnek olabilir. Mutfak masanız için şık örgüden amerikan servisleri de bu ara pek bir moda. Dilerseniz tığ işi örgüden amerikan servisi modellerine buradan ulaşabilirsiniz. Bakmadan geçmeyin çok zarifler…

orguden mutfak icin posetlik

orguden mutfak icin posetlik

Poşetlikler gibi mutfakta bir işinizi görecek örnek daha.. Fırın eldiveni ya da tutacaklar yaparak mutfakta sıklıkla kullanacağınız bir modeliniz olur. Değişik renklerden değişik modellerden tutacaklar yaparak tezgah üstü dolap arası olan fayans üzerine tutacakları asarak şık bir görünüm de sergileyebilirsiniz. Eminim küçük küçük tutacaklar çok işinize yarayacaktır.

mutfaklar icin orguden tutacak

mutfaklar icin orguden tutacak

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir