Derya Baykal İle Örgüden Yama Modelleri ve Yapılışı Örgü Yamaların Birleşiminden Güzel Örgüler

Derya Baykal ile örgüden yama modelleri ve yapılışı konusunu incelemektesiniz. Derya Baykal ile örgüden yama modelleri ile eskimiş kıyafetleri,çocuklarınızın eşofman ve pantolon dizlerini çok şık yama modelleri ile tamamlayarak, yeni bir kıyafet haline getirebileceksiniz. Örgü yamaları birleştirerek çok güzel battaniyeler örtüler de yapabilirsiniz. Dilerseniz aşağıdaki örnekte gördüğünüz gibi birazı örgü birazı kumaş olarak daha şık örtüler yapabilirsiniz. Çok güzel görünüyor değil mi? Bu tarz yatak örtüleri, koltuk şalları yapabilirsiniz. Hatta yazlık pike bile olabilir. Derya Baykal programından esinlenerek sizlere örgü yamalardan yapılan değişik örgü modellerini derledik. Örneğin yine kıyafetlerde yırtık bölümlere de örgü yama yapabilirsiniz. Böylece kıyafetlerinizi daha uzun süre kullanabilir ve kendinize tarz kıyafetler oluşturabilirsiniz.

hem kumas hem orgu yamali battaniyehem kumas hem orgu yamali battaniye

Aşağıda da gördüğünüz gibi kıyafetlerinizin aşınan yırtılan bölümlerine bu şekilde örgü yamalar yapabilirsiniz. Yalnız bu tarz değil tığ işi dantel örgü tarzda da özellikle kot pantolonlara daha çok yakışacağını düşünüyorum. Hem zaten artık gençler yırtık pantolonlar giyiyor bir de dantelli yamaları pantolonlarınızın yırtık yerlerine denemenizi öneririm çok güzel görünüyor doğrusu. İşte hemen aşağıdaki örnek bunun en güzel modeli. Gençlerin ilgisini çekeceğini düşünerek paylaşmak istedim.


dantel orgu yamali pantolon

dantel orgu yamali pantolon

 

orguden dirsek yamasi nasil yapilir

orguden dirsek yamasi nasil yapilir

Çok sevediğiniz kıyafetiniz yırtıldı ve atmakta istemiyorsanız bu şekil pratik çözümler bulabilirsiniz. Yine örgü yamalardan battaniyeler örebilirsiniz. İşte tam da aşağıdaki örnek gibi. Aşağıdaki modelin ismi kırk yama örgü diye geçiyor. Dilerseniz siz de böyle rengarenk battaniye ve örtüler yapabilirsiniz. Battaniye koltuk şalı ya da en basitinden bu tarz örgüden paspas bile yapabilirsiniz. Her yere yakışacağını düşünüyorum. Aslında yama örgü tarzını ben motifleri birleştirip örgü örmeye de benzettim. Motifli örgü modellerini bu yazımızdan inceleyebilirsiniz.

kirkyama orguden battaniye modeli

kirkyama orguden battaniye modeli

Sizlere çok farklı fikirler verebilmek için değişik renk ve modelleri içeren güzel bir resim galerisi hazırladık. Bu örnekleri çok beğeneceğinizi düşünerek derledim. Resimlerin üzerine tıklayarak yakından inceleme fırsatınız olacaktır. Beğendiğiniz renk ve modelleri kendiniz ve sevdikleriniz için uygulamaya başlayabilirsiniz. Mutlu kalmanız dileğiyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir