Derya Baykal İle Selanik Modeli Örgüler Çeşit Çeşit Örnekler

Derya Baykal İle Selanik Modeli Örgüler- Selanik modeli benim fikrimce, kılık kıyafet örgülerinde en çok yakışan ve gerçek bir örgü havası veren örnek. Özellikle kışlık giyeceklerde çok sık başvurulan selanik modeli, kullanıldığı her örgüye son derece yakışıyor. Yapımı gayet keyifli ve basit olan selanik modeli ile kazaklar, süveterler, hırkalar, atkı ve bereler gibi bir çok ihtiyacınızı temin etmeniz mümkün. Örgü örmek başlı başına çok keyifli ve faydalı bir uğraş olduğundan, hem boş kalan zamanlarınızda örgü örerek ortaya bir ürün çıkarabilme keyfini yaşar, hem de sıkıcı ve yoğun düşüncelerden uzak kalmayı başarabilirsiniz. Selanik örgü tekniği ile her şey aklınıza gelen her örgüyü yapabilirsiniz. Sizlere birkaç örnekle birlikte selanik örgü tekniği nasıl yapılır onu da video aracılığı ile yazımızın sonunda sizlere göstermek isterim. Selanik örgü tekniğini tam anlamıyla yapabildiğinizde örgüde çok şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Size tavsiyem gerçek bir örgüye başlamadan eğer ki selanik örgüyü tam bilmiyorsanız önce küçük küçük alıştırmalar yapıp elinizi alıştırmanız olacaktır. Selanik modeli örgülere bir örnekle şimdi başlamak istiyorum sevgili takipçilerim..

selanik orgu ile cantaselanik orgu ile canta

İlk örneğimizde gördüğünüz gibi çantalara da çok yakışıyor selanik örgü. Hanımlar bu model oldukça ilginizi çekeceğine inanarak paylaşmak istedim. Örgü çantalar hoşunuza gidiyorsa değişik modelleri bulabileceğiniz derya baykal ile örgüden en güzel çanta örneklerine buradan ulaşabilirsiniz. Ve tabii ki minik çocuklarımızı da unutmak olmaz. Selanik örgü tekniği en güzel bir de bere atkılara yakışmakta işte kanıtı… Bu tip hoş bere atkılar kış için çocuklarınıza örebilirsiniz. Tabii onların sağlığı herşeyden önemli değil mi?


selanik orguden bere atki

selanik orguden bere atki

Selanik örgü duruşundaki kabartmalardan da anlayabileceğiniz gibi yumuşacık bir örgü. Yukarıdaki bere ve atkı örneğinde de görüldüğü gibi oldukça puf puf hoş durmakta. Eminim çocuklarınızı sıkı sıkı yumuşacık saracaktır. Yumuşak bir yapısı olduğu içindir belki de çok tercih edilen bir örgü tekniği. İşte bakın bir bayan kazak örneği. Selanik örgü ile büyük bir çoğunluğu örülmüş.

selanik orgu ile kazak

selanik orgu ile kazak

Selanik örgü örmeyi bilmiyorsanız bence örgü ile uğraşıp bu örgü tekniğini öğrenmemek olmaz. Çoğu örgüde karşınıza çıkabilecek genel örgülerden biri selanik. Aşağıda yakından bir görüntü de sunmak istedim size. Burada da size bir ifade etmiyor olabilir yazımızın hemen sonunda yer alan videoda selanik örgü süper açıklayıcı şekilde anlatılmış. Dilerseniz izleyerek kolayca öğrenebilirsiniz.

derya baykal selanik orgu

derya baykal selanik orgu

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir