Derya Baykal İle Selanik Örgü Modelleri İle Örgülerinize Renk Katın

Derya Baykal İle Selanik Örgü Modelleri– Derya Baykal programlarında sıkça gördüğümüz selanik modeli ile yapılan örgü çeşitlerini birlikte inceleyelim ve yeni örgülerimizi tasarlamaya başlayalım istedim. Selanik örgü tekniği kolay gibi görünür ama yapımı o kadar da kolay değildir yani aslında bana zor gelen bir örgü yöntemi. Hırkalarda atkılarda çok hoş durmaktadır. Aslında lastiğe benzer bir görünüme sahip olduğu için yumuşak ve esnek olduğu için hemen hemen her örgüde selanik yaygın olarak tercih edilir. Selanik modelinin ne kadar güzel bir örnek olduğu ve hırkalara, kazaklara ne kadar yakıştığını belirtmeme gerek var mı bilmiyorum. İlk örneğimizi inceleyerek ne kadar yakıştığını görebilirsiniz. Bu parmaksız eldivenler özellikle gençler arasında pek bir yaygın. Selanik örgü ile kendinize bu tarz eldiven yapabilirsiniz.

selanik orgu ile parmaksiz eldivenselanik orgu ile parmaksiz eldiven

Ne demiştim özellikle selanik örgü hırkalara çok yakışıyor. İki renkli hoş bir hırka modeli duruyor karşımızda. Yumuşacık kışın sizi sıcacık tutacaktır diye düşünüyorum. Değişik derya baykal selanik örgü modellerini görebileceğiniz bu yazımızı da inceleyerek fikir edinebilirsiniz. Tabii selanik örgü modellerinin daha fazlasını galerimizde sizler için derlediğimiz örneklerde görebileceksiniz. Siz de kışa şimdiden değişik örgü örnekleri arıyorsanız yepyeni modelleri sizler için sunmak isterim.


selanik orguden hirka modeli

selanik orguden hirka modeli

Derya Baykal selanik örnekleri ile neler örülmüş, nasıl durmuş, en çok nelere yakışmış, bilmediğimiz bir şey var mı diye, en son yapılan örgülerden selanik modellerini seçerek sizlere de göstermek istedim. Haydi hep birlikte galerimizdeki örnekleri inceleyelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir