Derya Baykal Şık Örgüden Bileklik Modelleri Hanımlara Çok Yakışacak Örnekler

Derya Baykal şık örgüden bileklik modelleri ve yapılışı konusunu incelemektesiniz. Sizlere bu yazımızda özellikle hanımların ilgi alanı olan takılardan bileklik modellerini sunmak istiyorum. Tabii bileklik deyince altı gümüş anlamayın. Bunların hepsi örgüden örnekler. Çok beğeneceğinizi düşünerek netten en beğendiğim örnekleri yazımızın içeriğinde ve galerimizde görebilirsiniz. Çok detaylı uğraştırıcı modeller olduğu gibi kolay örgü ile yapılan örgü bileklikler de var. Kolay diye basit görünüyor sanmayın. Örgünün her hali güzel. Çünkü nihayetinde işin içine el emeği giriyor. İşte bir örnek hemen aşağıda sizler için. Dediğim gibi basit ama şık görünüyor. En basitinden düz örgü ile bile kendinize şık bileklik yapabilirsiniz. Çok sade göründüğünü düşünürseniz boncuklarla süsleme yaparak sadeliği ortadan kaldırabilirsiniz.

basit akilli ipten orgu bileklikbasit akilli ipten orgu bileklik

Aşağıda bir örgü bileklik örneği daha görüyorsunuz ki bu da halka örgüler örülerek yine bu halkaları birleştirerek bir bileklik ortaya çıkmış. Oldukça iyi fikir gibi görünüyor. Oldukça da şık bir görünüm sergiliyor. Dilerseniz siz tüm halkaları tek renk yerine iki uyumlu renk ile yaparsanız daha renkli bir bileklik ortaya çıkacaktır. Örneğin orada bir beyaz halka görüyorum. Siz bir beyaz bir yeşil olarak birleştirdiğinizde güzel görünüm sunacaktır.


orgu halka bileklik ornegi

orgu halka bileklik ornegi

Tığ işi örgülerden yapılan bileklikler de çok hoş. Gördüğünüz gibi epey süsleme de yapılmış. Kalınca bileğinizi kavrayacak aşağıdaki süslemeleri elinizin üzerinde çok hoş duracaktır. Çiçek motifleri, boncuklarla harika bir bileklik modeli doğrusu. Daha fazla model örgü bileklik modeli için bu yazımızı da inceleyerek farklı modelleri görebilir inceleyebilirsiniz. Bu tarz değişik örgü takıları beğenenler buradan değişik örgü takı modellerine de göz atabilirler.

tig isinden orgu bileklik

tig isinden orgu bileklik

Tığ işinden bir örgü bileklik daha Çok şık zarif görünen bir örnek daha sizlerle. Örgüden anlayan arkadaşlarımız eminim çok yakından görünen bu bilekliğin örneğini çıkarabileceklerdir. Bunun daha renkli modellerini örebilir hatta beyaz ipten boncuklarla yaparak gelinlik nişanlık gibi kıyafetlerle de çok yakışacağını düşüncesindeyim. Eğer bileklik örne tekniğini merak ediyorsanız derya baykal programında anlatılan örgü bileklik yapma tekniğini yazımızın sonundaki videodan izleyebilirsiniz.

tig isi dantel gorunumlu orgu bileklik

tig isi dantel gorunumlu orgu bileklik

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir