Doğal yollarla kaşlarınızı nasıl kalınlaştırabilirsiniz ?

kalın kaş modası
kalın kaş modası

Sevgili hanımlar,hemen hemen hepinizin dolgun ve kalın kaşlara sahip olmak istediğinizi biliyorum.Kalın kaş kadını öncelikle yaşından ufak gösteriyor,yüze hoş bir anlam katıyor. Son yıllar da ince kaş modelinin yerini alan kalın kaş modelleri araların da birçok ünlünün de bulunduğu bayanlar tarafından kısa sürede benimsenerek tercih edilmeye başlandı.

Kalın kaş modası uzun yıllar da devam edecek,düz ve kısa kaş modası bir ara revaçtaydı,bu model herkese yakışacak diye bir kural yok,yüzünüze hangisi daha iyi gidiyorsa ona yönlenmelisiniz.Kaşlarınızın kendi modelinin dışına çıkmaya fazla zorlamamanızı tavsiye ederim.Kaşlarınızı kalınlaştırmak istiyorsanız ,öncelikle almaktan vazgeçmelisiniz.Bilinenin aksine alındıkça kaş çıkar sadece rivayetten ibaret.Kaş kökleri alına alına bir zaman sonra tükeniyor,eskilerin bilindik tabiri vardır kaşını küstürme derler.Çok doğru bir tabir olduğunu söyleyebilirim.kalın kaş modelleri
kalın kaş modelleri

Doğal yollarla kaşlarınızı nasıl kalınlaştırabilirsiniz ? Sizlere bazı yöntemlerden bahsetmek istiyorum.Hint yağını bilirsiniz,oldukçada işe yarar,gece yatmadan önce kaşlarınıza masaj yaparak hint yağını yedirin ve sabah kadar bekletip,uyandığınızda durulayın.Kaşlarınız düzenli ve daha sık şekilde uzayacaktır.

Bunun yanın da kalın ve gür kaşlara sahip olmak için yapmanız gereken en önemli detaylar günde çok fazla su içip lifli gıdalar tüketmenizin yanısıra kaş alırken kaşlarınıza sıcak ağda ve cımbız kullanmamak olacaktır. Vitaminlerin de kaş gürleşmesin de büyük etkisi vardır. A,C,B3 ve E vitaminini düzenli bir şekil de almanız gerekiyor. Binbir derde deva olan sarmısak da kaşlar için oldukça etkili bir yöntemdir. Bir iki diş sarmısağı iyici ezerek zeytinyağı ile krem kıvamına getiriyorsunuz. Tabi bunu yapmadan önce kullanmadığınız bir diş fırçası varsa kaşların çıkış yönüne doğru iyice fırçalayarak derinizi adeta kızartıyor ve sarmısak zeytinyağ karışımının cilde daha etkili olmasını sağlıyorsunuz.


Vazelin göz makyajı temizliğine ve kaz ayaklarına iyi geldiği gibi ,kaşlarınızın harika bir şekilde nemlenmesine yardımcı olacaktır.Vazelini sürerken çok fazla abartmayın,kaşlarınızın parlak ve yapışık görünmesine neden olacağı için dikkatli uygulayın.Vazelin kaşlarınızın uzamasına,sıklaşmasına ve dağılmasını engelleyerek ,hoş görünmesine yardımcı olacaktır.

Kaş makyajı nasıl yapılır konumuza da göz atarak makyaj hileleri ile kaşlarınızı daha ön plana çıkartarak düzgün ve şekilli görünmesini sağlayabilirsiniz.

kalın kaş nasıl yapılır
kalın kaş nasıl yapılır

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir