Dolar artacak mı ? 2017 Temmuz Ağustos Eylül Ayında artış bekleniyor

314

Dolar artacak mı ? Dolar 2017 Temmuz ve ağustos, eylül ayında ne kadar olacak diye bir çok kişinin haberlere baktığını biliyoruz. Özellikle son iki üç gündür dolardaki yükselişin nedeni üç aşağı beş yukarı ortaya çıkmış durumda. Özellikle Avrupa Birliği Partementosu tarafından yapılan müzakereler sonucunda Türkiye’nin Avrupa Birliği Müzakeresi askıya alınmış durumda. Bu durum ile Türkiye’deki ekonominin kötü gidişatının altına odun atılmış durumda. Harlı şekilde alevlenmeler doların yükselişi ile ortaya çıkmış durumda.

Strasbourg’daki oturumda yapılan oylamada, Türkiye Raportörü Kati Piri’nin hazırladığı rapor 64’e karşı 477 oyla kabul edilirken, 97 üye de çekimser kaldı. Göründüğü gibi Avrupa Birliği Müzakere sürecimiz komple askıya alınmış durumda. Gönül isterdi ki sizlere güzel haberler verelim ama ekonomik anlamda ülkemizin dar boğaza itilmek istediği buzz gibi ortada. Dolar ne kadar olacak diye düşünenler ve soranlar için 4 tl seviyesini göreceğini düşünüyorum. Tabiki bu benim şahsi düşüncem. Geçtiğimiz hafta içinde yani toplamda 7 günlük dolar seyrine baktığımızda yükselişin ne kadar korkunç olduğunu göreceksiniz.

Doların bu kadar hızla yükselişi meleklermekani.com yöneticisi olarak 4 tl seviyesine kadar yükselecektir diye düşünüyorum. Hatta, bu konuyu sizlere aktarırken 3,62 seviyesinde olan dolar 3,64 seviyesine doğru yükselişe geçti bile. Geçtiğimiz aylarda 3,50-3,55 arasında dalgalanma yaparak seyir eden dolar artık 3,60 seviyesinin üzerinde olacağa benziyor. Özellikle Avrupa Parlementosu tarafından Türkiye’nin Avrupa Birliği Müzakerelerinin askıya alınması ile doların daha fazla yükseleceğini düşünüyoruz. Yatırımlarını dolar bazında yapmayı düşünenlerin bir kez daha bunu detaylandırarak kararını ona göre vermesi, dolar bazında alınacak her türlü ev eşya ve elektronik ürünün alımlarında ciddi şekilde zarar edileceği ve maliyetlerin de yükseleceği göz önünde bulundurulmalıdır.

MELEKLER MEKANI

 

Paylaşım
2 thoughts on “Dolar artacak mı ? 2017 Temmuz Ağustos Eylül Ayında artış bekleniyor

    1. Melekler Mekanı Yazar

      Selamlar Kadir,

      Borsayı malesef pek takip edemiyorum. Bu hususta dolayısı ile size net bilgiler veremem ama dolar dediğimiz gibi alacak başını gidecek. Umarım çok fazla yükselmez.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paylaşım