Düşüklerde Kanama Nasıl Olur? Rengi Miktarı ve Daha Fazlası

Düşüklerde Kanama Nasıl Olur?– Düşük belki de her anne adayının yaşadığı en büyük korkulardan biridir. Kimisi kolay yoldan doğal şekilde de hamile kalmış olsa kim ister ki bebeğine bir şey olsun düşük yaşasın. Şimdi bu yazımızda herkesin önem verdiği düşük konusu ile ilgili konuşacağız. Düşük nasıl olur neler yaşanır kanama şiddeti nedir kanama rengi miktarı nasıl hepsine ayrıntılı cevap vereceğiz. Ben de hamileliğimde yaşadım bu tehlikeyi ikizlerimden birinin düşeceğini düşündük kanama yaşadım çok şükür önce Rabbimin izniyle sonra istirahat ve ilaç iğnelerle bebeğim tutundu bana. Eminim çoğu kişi bu tehlikeyi yaşamıştır ve yaşayanlar da çıkacaktır önemli olan hamileliğinizin ilk 3 ayına çok dikkat etmek. Düşük neden olur öncelikle buna bir bakalım.Gebeliğin ilk aylarında siz istemeden gebeliğinizin sonlanması durumunda buna düşük diyoruz neden düşük olur ki diye soracak olursanız. Düşük kimi zaman kullanılan bir ilaçtan kimi zaman anne adayının geçirdiği rahatsızlıktan, bağışıklık sisteminin zayıf olması, hormonal bozukluklar da gebeliğin sonlanmasına yani düşüğe neden olur. Bazen de anne adayının ağır kaldırması aşırı yorgunluklar düşüğe neden olabilir. Düşük yapan anne adayı fiziksel ağrıların yanında tabii ruhsal olarak da kötü etkilenebilir bu durumdan. Tabii ki zor bir durum nihayetinde bir anne içinde taşıdığı bağ kuracağı bebeğini kaybediyor. Psikolojik etkilerinin yanında ağrılı kramplar yaşayabilir düşük yaşayan bir kadın. Kanamanın şiddeti de değişebilir rengi de. Bazen kırmızı bazen pembemsi renkte bir kanama yaşanabilir. Pembe renk akıntı ya da kanama yerleşme kanamasına da işaret edebilir hamilelik döneminde mutlaka en ufacık kanama anında doktora görünmenizde fayda var.


Düşük yaşayan ne gibi şeylerle karşılaşır kanama ve kramp dışında kan pıhtıları şeklinde dökülmeler yaşayabilir anne adayı. Düşükten sonra ilk 3 gün yine yoğun bir kanama yaşanır sanki normal doğum yapmış gibi olur kadın. Sonraki günler kanamanın şiddeti azalır. Düşükten sonraki ay adet düzensizliği görülebilir eğer diğer aylarda da adet düzensizliği olur ise mutlaka uzman doktora görünmeniz gerekebilir. Çünkü adet düzensizliği hormonal bozuklukla alakalı bir durum olabilir.

Düşüklerde Kanama Nasıl Olur? Rengi Miktarı ve Daha Fazlası” için bir yorum

  • 9 Şubat 2018 tarihinde, saat 00:49
    Permalink

    5 senedir ria ile korunuyordm 4 gün önce hamilesin dediler. Dün kanamam oldu dğşük yapıosn dediler bgn kan değerim yükselmiş spiralde kayma olmamıs.kanamam dewam ediyor.kafam cok karıstı hamilemiyim gözükmuo küçük die.kanamadan dolayı bebekte sorun olurmu ve hiö kaymadan nasıl hamilr oluyorum.dış gebelik midir sizce.acil yorumlarınızı beklıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir