Düz Örgüden Bebek Hırkası Modelleri ve Yapılışı Beğeneceğiniz En Güzel Örnekler

Düz örgüden bebek hırkası modelleri ve yapılışı konusunu incelemektesiniz.Bebek hırkaları soğuk günlerde bebeklerimiz için vazgeçilmez kıyafetler arasındadır. Onlar için kolayca öreceğiniz düz örgüden bebek hırkası modellerini sizlerle paylaşmak istedik. Hırkalar özellikle uzun kollu olması sebebiyle sıklıkla kışın tercih edilir. Örgü örmeye yeni başladınız ya da hiç bilginiz yoksa en kolay teknik olan düz örgü ile işe başlayabilirsiniz. Sizlere şimdi kışın bebeklerinizi soğuklardan koruyacak düz örgü ile yapılmış bebek hırkası modellerinden en beğendiklerimi paylaşmak istiyorum. Galerimizde daha fazla modeli bulabileceksiniz.

düz örgü erkek bebek hirkasidüz örgü erkek bebek hirkasi

Düz örgüden yapılan örgüleri sıradan ve basit buluyorsanız yukarıdaki örnekteki gibi ebruli ipleri kullanarak renkli bir görünüm elde edebilirler. Ya da düz örgü ile yaptığınız örgüleri süsleyebilirsiniz. Örneğin yukarıdaki örnek düz kolay örgü yapılmış ama hiç basit gibi durmuyor. Arabalı düğmeler çok şık durmuş ve yine ebruli ip değişik bir görünüm sunmuş.


düz örgüden ebruli ipten bebek hirkasi

düz örgüden ebruli ipten bebek hirkasi

Yine düz örgüden bebek hırkasına bir örnek daha yukarıda. Düz örgü ile örülmüş hırkanın alt kısımlarında ters örgü örülmüş. Ters örgü de düz örgü gibi çok kolay yapılabilinir. Yandan düğmelenen hırka modeli diğerlerine göre daha farklı bir örnek. Kışın kız bebekleriniz için bu renk uygun olacaktır. Gördüğünüz gibi düz örgü kolay olduğu için örnekler çok fazla bunu şekillendirmek ve daha farklı hale getirmek sizin elinizde. Tabi daha yeni örgü öğreniyorsanız ilk örgünüz belki yanlışlı belki basit görünebilir ama pes etmeyin eliniz yaptıkça alışacak farklı örgü tekniklerini de öğrenerek çok hoş örgüler yapabilirsiniz. Özellikle kol bilek kısımlarında ve alt bel kısımlarında lastik yapılır ama burada onun yerine düz örgü gibi kolay olan ters örgü tercih edilmiş. Örgünüz geliştikçe bu kısımlara lalstik örgü yapabilirsiniz. Benim çok beğendiğim bir örgü tekniği olan tunus örgü tekniği ile yapılmış bebek hırka modellerini de buradan inceleyebilirsiniz.

kolay düz örgüden bebek hirkası

kolay düz örgüden bebek hirkası

Biz sizlere farklı fikirler edinebilmeniz için çok şık modelleri içeren geniş bir resim galerisi oluşturduk.Resimlerin üzerine tıklayarak yakından inceleme fırsatı bulacaksınız.Sizler de beğendiğiniz renk ve modelleri kendiniz ve sevdikleriniz için rahatlıkla yapabilir, hediye olarak da değerlendirebilirsiniz. Mutlu kalın hanımlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir