Erdoğan Tekgöz | Melekler Mekanı Kadınlar Melektir

Erdoğan Tekgöz


Erdoğan Tekgöz 1956 yılında Eskişehir’in Çifteler ilçesinde doğmuş.Babasını çok küçük yaşta kaybeden Tekgöz,annesi ve 5 kardeşiyle birlikte yoksulluk içinde büyümüş.9 yaşından beri çalışmaya başlayan Tekgöz okul hayatındaki başarısının yanısıra ders zamanının dışında da ailesine destek olmak için sinema önlerinde çekirdek satmaktan tutun tarlalarda çalışmak gibi birçok işler yapmış ve o zamanlar çocuk olmasına karşın büyüklerinin yapamayacakları işleri üstlenmiş. O sırada abileri Kenan ve İlhan Tekgöz ile beraber mücadele etmiş ve sonunda ufak bir bakkal dükkanı açmışlar.Bu bakkal dükkanı onlara bugün Eskişehir ve Türkiye’nin en büyük firmalarından birinin sahibi olmalarının da kıvılcımı olmuştur.

Erdoğan Tekgöz

Erdoğan Tekgöz

O bakkal dükkanının işlerine çoğunlukla Annesi Hatice Tekgöz ve abisi Kenan Tekgöz ilgilenirken Erdoğan Tekgöz liseye başlamış Eskişehir Atatürk Lisesi mezunu olmuş ve dönemi 1.likle bitirip okul kütüğüne ismini yazdırmış.Bununla beraber hayatı boyunca da ailesinin yükünü hafifletmek adına daima çalışıp gece gündüz yorulmak nedir bilmeden hayallerinin peşinden koşmuş.Üniversite dönemine başlayacak olan Tekgöz ailesinin verdiği bu mücadelede,kendilerinin Kurtuluş Savaşı’nda onlarla çalışmak istemiş ama abisi Kenan ve İlhan Tekgöz akademik olarak kendisini geliştirmesini istemişlerdir.Bu konuda ısrarcı olan abisi İlhan Tekgöz’de ODTÜ mezunu olup o zaman derslerine girmiş olan Türk Matematikçi Cahit Arf’ın da çok sevdiği ve en başarılı öğrencim sıfatını verdiği buna ek olarak kendisine yurt dışında akademik gelişim için teklifler sunduğu bir kişidir.

Ailesinin de isteğiyle İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi’ne giden Tekgöz 2. yılında maddi sıkıntılardan dolayı okulu terk edip Eskişehir’e geri dönmüştür.Böylece hayatına yeni bi başlangıç yaparak işlere tamamıyla kendini vermiş 1980 li yıllarda  abileriyle toptancılık yapmaya başlamıştır.O dönemde de çok güçlü rakiplerinin önüne geçmek için sürekli çalışmış ve farklı pazarlama teknikleriyle pazarda gitgide söz sahibi olmaya başlamışlardır.Kenan,İlhan Ve Erdoğan kardeşler birkaç yıl daha geçtikten sonra Gıda Sektörü’nde Eskişehir’deki en büyük firmalarından biri olma vizyonunu tamamlamış,yurtiçinde un,tuz gibi çeşitli ürünlerin üretimine başlamış ve yurtdışına çok büyük oranlarda gıda ihracatı yapmış,bu alanda da rekorlara imza atmışlardır.

2008 yılında Kenan Tekgöz,2011 yılında da Hatice Tekgöz hayatını kaybetmiştir.Bugünkü büyük düzenin ilk yapıtaşlarını onların attığını belirten Tekgöz şu an Enerji,İnşaat,Turizm ve Gayrimenkul yatırımları yapan Özlem Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Paylaşım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Kategorideki Diğer Konular - Erkekler

Erkek Saç Renkleri 2017 Harika Karizmatik Saç Modelleri

Erkek Saç Renkleri 2017– Kadınlar gibi erkekler de aslında bakımlı ve saçlarına değer veriyorlar özellikle bu son yıllarda genç kesim ağırlıklı olarak çok farklı saç renkleri ve modelleri görebilmekteyiz. Erkek saç modasında da hareketlenmeler olduğunu çevrenizde de görebiliyorsunuzdur. Kadınlarda nasıl güzel ve çekici görünmek esas ise erkeklerde de karizma ve yakışıklı görünmek bir kural gibi

Erkeklere özel hediyeler ile sevindirin

Erkeklere özel hediye nasıl seçilir neler yapmak gerekiyor nerelerden güzel hediyeler alabilirim diye düşünenler için bir konu oluşturmaya karar verdim. Öncelikle erkekler bizler gibi değil arkadaşlarım, hani aralarında belki çok ince eleyip sık dokuyanlar bulunabilir ama biz kadınlar gibi değiller. Küçük ufacık hediyeler ile bile mutlu olabilirler. Örneğin sizler bir erkeğe bir parfüm, çanta, kol

KimdirMelekler Mekanı

Paylaşım
luletasi