Evde Ütü Yaparak Ayda 2.500 TL Kazan

Sitemiz Meleklermekanı.Com adresinde sizlere Hamileliğin İlk Belirtileri ve özellikle bebek sahibi olmak isteyen kadınlarımızın hamilelik belirtileri ile ilgili tüm konularda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Şimdi evlerinizden ek iş yapmak için ihtiyacınız olan bir konu ile karşınızdayız.

Evde ütü yaparak para kazanma, evde ek iş, evde iş, evde ütü yaparak nasıl para kazanılır?- Sevgili Ev Hanımı okurlarım, bu yazıyı sizlere özel olarak derledim. Zira bu devirde tek maaş ile geçinmenin ne denli zor olduğunu çok iyi bilirim. Zamlar almış başını gidiyor. Dün pazarda domatesin fiyatı görünce inanamadım. 6 TL ‘ye çıkmış. Hayatta bir pahalılıkdır, gidip duruyor. Bu durumda bir maaş ile nasıl ev dönsün? Bu açıdan ev hanımları da, kendi ekonomilerine katkıda bulunmak istiyor.Bu yazımızda ise çok güzel para kazanılan bir dal olan ütü işinden söz edeceğiz. Hatta bu işi yapan bir de, hanımefendi ile tanıştım. Sizler için sorular yönelttim. Bu soruların cevabına göre sizler de hareke ederek, evinizden çok güzel paralar kazanabilirsiniz. Haydi bakalım hemen başlayalım.

EVDE ÜTÜ İŞİ KARLI MIDIR? AYLIK NE KADAR KAZANIYORSUNUZ?
 • MELEKLERMEKANI: Hatice Hanım, öncelikle merhabalar diyorum. Bizim ile bu özel söyleyişi yaptığınız için de çok teşekkür ederim. Zira okurlarımız, sizin vereceğiniz tüyoları uygulayarak para kazanmak istiyor. Özellikle ev hanımlarının para kazanmaya çok fazla ihtiyacı var.
 • HATİCE HANIM: Merhabalar. Ben çok zorluklar çektim. Eşim rahatsızlandı ve uzunca bir süre çalışamadı. İşte bu süre zarfında bende ütü işine yöneldim. Allah’ıma şükürler olsun şuan eşimde bende ailemizin rızkını çıkarıyoruz. Helaliyle para kazanmak isteyen ev hanımlarına da yardım etmek isterim. • MELEKLERMEKANI: Peki başlayalım o zaman. Evde ütü işi yapmak karlı mıdır? Ayrıca en son sorulacak soruyu şimdi sormak istiyorum. Özel olmayacaksa aylık ne kadar kazanıyorsunuz?
 • HATİCE HANIM: Ben bu işe zaruriyetten başladım. Ama çalışma prensiplerini bilirseniz çok karlı olduğunu söyleyebilirim. Ben şuan aylık rahat bir şekilde 2.500 lira kazanıyorum.

 

BU İŞİ YAPMAK İSTEYENLERİN İZLEMESİ GEREKEN YOLLAR NELERDİR?
 • MELEKLERMEKANI: Peki Hatice Hanım, şuan okurlarımız, sizin ağzınızdan çıkacak sözlere baktığından dolayı, izlenmesi gereken yollar nelerdir? Diyelim ki sıfırdan bu işe başlayacak olan bir kişinin ilk başta yapması gereken şeyler nelerdir?
 • HATİCE HANIM: Her şeyden önce evde ütü işi yapmak isteyen bir kişinin biraz girişimci ruha sahip olması gerekir. Tamam ben bu işi yapıp para kazanacağım demesi gerekiyor. Okurlarınız yanlış anlamasın ama pısırık ve içe kapanık olanlar para kazanamaz.

 

MAHALLELİDEN AYLIK 750 TL KAZANIYORUM

Kararını verdikten sonra, iyi bir ütünüzün olması da gerekiyor. Çünkü bu sizin en büyük çalışma arkadaşınız olacak. Bundan sonra yapmanız gereken mahalleliye bu iyi yaptığınızı duyurmak. Ben evimin pencerelerine bile evde ütü yapılır diye kağıt asmıştım. Şuan benim mahalleliden kazandığım para 750 TL dolaylarında. Mahalleli o kadar alıştı ki, hem profesyonel ütü yapıyorlar, hem elektrik parası ödemiyorlar, hemde vakitleri kendilerine kalıyor.

EN BÜYÜK HEDEF KİTLEM BEKAR MEMURLAR

Bunun  ışında en büyük hedef kitleniz şehirdeki bekar memurlar. Ben ilk önce çocuğumun okulundaki öğretmenler odasına gittim ve ütü yaptığımı belirttim. 3 tane bekar öğretmen varmış. Onlar tüm ütülerini bana verdiler. Sonra onların arkadaşları da derken bir iki ayda çeşitli kurumlardaki 10 bekar memur müşterim olmuştu. Tabi ütü yaparken de boş durmadım. Örneğin gelir dairesinde çalışan bir komşumuz vardı. ondan rica ettim ve oradaki bekar memurlar ile de görüştüm. Bir iki müşteri de buradan geldi.

KARI KOCA ÇALIŞAN KİŞİLERDE ÇOK İYİ SİPARİŞ VERİYOR

Şimdi karı koca çalışıyorlar. Sabah 7 de evden çıkıyorlar, akşam 7 de geliyorlar. haliyle bunların ev işleri arasından ütü işi de oluyor. Vakitleri olmadığından mecburen ütücü arıyorlar. E uygun fiyata iş yapıyorum. Dolayısıyla bu şekilde de 15 -20 müşterim var. 12 ay da durmadan sipariş alıyorum.

KURU TEMİZLEMECİLER İLE ANLAŞMAYI UNUTMAYIN

Ben ilk başlarda şehirdeki 5 – 6 tane kuru temizlemeciyi gezdim. Durumumu anlattım. İş almam gerektiğini anlattım. İşi alıncaya kadar 1 saat dil döktüm. Ardından 2 tanesi ütü işlerini uzunca bir süre bana verdiler. İşimi çok iyi yaptığımdan durmadan da sipariş aldım durdum. Ama artık kuru temizlemeciler ile çalışmak durumunda değilim. Zira kendi siparişlerimi bile zor yetiştirir oldum.

BU İŞİN RESMİ PROSEDÜRÜ VAR MIDIR?
 • MELEKLERMEKANI: Yaptığınız işin yasal prosedürü var mıdır? İleride sıkıntı doğurur mu?
 • HATİCE HANIM: Tabi ilk başlarda para kazanır mıyım diye? kendinizi sınıyorsunuz. Ben yalan olmasın 3 -4 ay kendimi denedim. Çünkü ilk bir iki ay kazancım sadece 500 lira kadar oldu. Tabi işi iyi yapınca ve tavsiye edilince işler açılıyor. Şuan işler açıldı. Bende bir muhasebeci ile görüştüm. basit usulden bir işletme kurduk. Adresi de ev olarak gösterdik. Toplam 1.000 TL’ye işletme kuruldu zaten. Her ay 650 lira kadarda bağ kurumu ödüyorum.

 

KENDİNİZE ÖZEL BİR YER AÇMAYI DÜŞÜNÜYOR MUSUNUZ?
 • MELEKLERMEKANI: Hatice hanım, vaktinizi aldığımızı biliyoruz ama. Son bir soru daha yöneltelim. Müstakil bir iş yeri açmayı planladınız mı?
 • HATİCE HANIM: Evet kendi iş yerimi açmayı planlıyorum. Hatta bazı adımları da attım. KOSGEB’e başvuru yaptım. Girişimcilik eğitimimi aldım. Bir hafta kadar sürdü. Sonrada Ütücü diye bir de proje sunduk. Kabul edildi. Zaten KOSGEB’de bayanlara pozitif ayrımcılık var. 50 bin lira karşılıksız ve geri ödemesiz olarak para alacağız. Tabi artık yanımda 2 – 3 kişi de çalıştıracağım. Anlaşmamı bile yaptım. Başarı da elde edeceğime Allah’ın izni ile inanıyorum.

 

 • MELEKLERMEKANI: Hatice hanım, çok güzel bir söyleşi olduğuna inanıyorum. Meleklermekanı ve okurlarımız adına şimdiden teşekkür ediyoruz.
 • HATİCE HANIM: Bu işi yapacaklara bende şimdiden kolaylıklar diliyorum. kendilerine güvensinler, gerisi Allah’ın izniyle gelecektir. Allah hiçbir çabayı boş ve karşılıksız bırakmaz. Hayırlı günler…

Hanımlar evde yapılan işlerden takı tasarımı işi ile ilgili bu yazımızı ayrıntılı incelemek için buradan buyrun.

EV HANIMLARINA KOSGEB VE MİKRO KREDİ İLE İŞ SAHİBİ OLMA FIRSATI

Saygıdeğer ablalarım ve kardeşlerim, sizlerde kendi işinizi rahatlıkla kurabilirsiniz. Yukarıda Hatice hanım yolunu KOSGEB’den denemiş. Sizlerde KOSGEB ile çok büyük ihtimal geri ödemesiz kredi alabilirsiniz. Zira 10 kişi başvuru yapıyorsa bunun 6 yada 7 kişisi bayanlardan seçiliyor. Peki KOSGEB’e Nasıl Başvuru Yapılır? Arzu ederseniz BURAYI tıklayarak ilgili yazımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca en hanımlarına faizsiz ve kesin kredi veren Mikro Kredi Programı da var. Dilerseniz bu yazımıza da BURADAN ulaşabilirsiniz.  Evlerinizden yapabileceğiniz ve para kazanabileceğiniz bazı iş kolları için yazılar oluşturduk hemen aşağıdaki bağlantılardan incelemeniz mümkün.

EVDE EK İŞE İHTİYACI OLANLAR AŞAĞIDAKİ KONULARIMI İNCELESİNLER

Türkan Hanım Evde Çocuk Bakarak Ayda 2.600 TL Para Kazanıyor Söyleşi Tadında

 

Aynur Abla Evde İç Çamaşırı Satarak Bir Yıl İçinde Kendi Evini Satın Aldı

Hanımlar Evde 4 Ay Çalışıp 30 Bin Lira Kazanmaya Ne Dersiniz

Evde Plastik Bardak Paketleme İşi Para Kazandıran Bir İş

Evde Ütü Yaparak Ayda 2.500 TL Kazan” için 372 yorum

 • 13 Haziran 2017 tarihinde, saat 03:17
  Permalink

  Evfe utu ysparim lutfen donus yapin

 • 11 Haziran 2017 tarihinde, saat 09:26
  Permalink

  Merhaba ben canan bende utu yapmak istiyorum yardimci olabilirmisiniz

 • 11 Haziran 2017 tarihinde, saat 09:24
  Permalink

  Bende isterim fakat geri dönen oldumu sizlere

 • 10 Haziran 2017 tarihinde, saat 21:16
  Permalink

  Küçük çocuğum var ewde yapabileceğim iş arıyorum ütü paketleme

 • 10 Haziran 2017 tarihinde, saat 13:09
  Permalink

  İstanbul Çengelköy de oturuyorum küçük bir çocuğum olduğu için ev de yapabileceğim bir iş arıyorum

 • 3 Haziran 2017 tarihinde, saat 04:08
  Permalink

  Merhaba bende evde ütü yapmak istiyorum paraya da çok ihtiyacım var yardımcı olabilir misiniz

 • 28 Mayıs 2017 tarihinde, saat 02:58
  Permalink

  Merhaba bende küçük çocugum var evde hertürlü iş yapabilirim ihtiyacım var pratigim

 • 21 Mayıs 2017 tarihinde, saat 23:18
  Permalink

  Merhaba ben ev hanimiyim çalışmaya ihtiyacım var 3 cocugum var mersinde ikamet ediyorum ütü yapabilirim başka işlerde olabilir paketleme lütfen yardımcı olun

 • 19 Mayıs 2017 tarihinde, saat 01:11
  Permalink

  Evde utu yapmak istiyoru. Geri donersenz sevinrm

 • 11 Mayıs 2017 tarihinde, saat 22:27
  Permalink

  Merhaba ben eskişehırde oturuorm ve bır çocugum var çalışamıorm ütü ve benzerı her iş gelır elımden utu dışında eve iş vermek isteyen olursa onuda yapabılırm.yardımcı olursanız sevınırm aileme katkıda bulunmak istıorum…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir