Forma Sokan Diyet Hem de 1 Haftada Kızlar

1061

Forma Sokan – Size soruyorum formda kalarak sağlıklı bir yaşam mı? yoksa her şeyi yiyip kilo alıp şişip düzensiz bir hayatı mı tercih ederdiniz? Tabii ki ilk dediğim kulağa daha hoş geliyor değil mi? O halde şimdi sizi forma sokacak harika bir diyetle geldim kızlar. Özellikle yağ yakmak yazın daha kolay gelir. Kışın daha çok kilo almaya müsait oluyoruz nedense. Şimdi size sunacağım forma sokan diyet ile 1 haftada kilo vermeye başlayarak bunu da aynı zamanda bir yaşam tarzı haline sokmayı başarabilmeniz önemli. Yaza özel detoks diyeti yazımızı da inceleyerek fikir edinebilirsiniz.

Bu diyet ile haftada 2 kilo garanti hanımlar. Ama dediğim gibi uygulamaya dikkat. Aç kalmadan az az sık sık yiyerek kilo vereceksiniz. Sadece kahvaltı ve akşam yemeği olmaz hanımlar. Aslında 3 öğün bile az bunu ara öğünlerle 5-6 öğün yapabilirsiniz. Ama 6 öğün derken işi başka taraftan anlamamak gerekir 🙂 Her öğünde tıka basa doyana kadar yemek mide ifrazatı geçirmenize neden olur. Şimdi diyetimizde malzeme yok sabah öğle akşam yok sizlere bazı tavsiyelerimle zaten yediklerinize dikkat ederseniz mutlaka kilo verdiğinizi göreceksiniz. Yağlı beslenmek belki farkında olmadan yağlı yiyecekler yemek bölgesel yağlanmalara sebep oluyor biz kadınlarda. Örneğin sütü ya da yoğurdu alırken bakıyor musunuz hiç üzerine? Mutlaka az yağlı olanı tercih etmelisiniz.

Salatayı seveceksiniz. Her yemeğinizin yanında bol yeşil bir salata olmalı ama nasıl olacak yağsız az tuzlu. Ayrıca salatalarda özel soslar mayonez gibi sağlıksız şeyler kullanmayın az limonlu yağsız bir salata çok güzel kilo verdirir. Yemeklerde sebze yemeklerini tercih edin hem sağlıklı hem kilo verdirir. Etli olanları kızarmış olarak değil ızgara olarak ya da haşlama olarak tercih edin. Çoğunlukla kırmızı et yerine daha çok tercihiniz balık ya da tavuk gibi beyaz etten yana olsun. Yine onlarda kızarmış değil ya fırında ya da ızgarada pişmiş olsun. Bir de günlük en az 8-10 bardak su içmek hem kilo verdiriyor hem de vücudun nem dengesini koruyor bunu unutmayın.

Paylaşım
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paylaşım