Güneş Lekeleri Nasıl Geçer Maske Tarifi Verelim mi?

Güneş Lekeleri Nasıl Geçer– Yaz ayları bronzlaşma zamanları. Kimi zaman yanlış güneşlenme biçimi yanlış krem kullanımı cildimizde problemlere yol açabiliyor. Özellikle kullandığınız kremleri doğru şekilde kullanmamak güneşte fazla ya da zamansız bulunmak cildimizde lekelenmelere yol açabilir. Özellikle bundan daha çok açık renk cilde sahip insanlar etkilenmekte ama diğer cilt tipleri de saydığım sebeplerden ötürü lekelenmelere maruz kalabilir. Güneş lekeleri küçük ya da geniş yüzeylere sahip şekilde de görülebilir. Bu lekeler güneşin en çok maruz kaldığı yüzde omuzda ya da göğüs bölgesinde görülebilir kahverengi lekeler ya da çil şeklinde oluşabilir. Ama dert etmeyin arkadaşlar bu lekeleri geçirecek maske tarifleri sunacağım sizlere. Cildinizi kremlerle korumaya almadığınız sürece güneşin zararlı ışınları ile cildinizin kendi mücadele etmeye çalışır hal böyle olunca da cilt kendini savunmaya aldığı için dışa dönük lekeler oluşur.Güneş lekelerinizle mücadele veriyorsanız yazımız aslında tam da size göre. Tam yerine geldiniz diyebilirim arkadaşlar. Güneş lekeleri eminim ki çevrenizdekileri olduğu kadar sizi daha çok rahatsız ediyordur dikkat çekiyordur. Peki bu güneş lekeleri nasıl geçer? Bunun kolay bir formülü var mı? diye mi soruyorsunuz? Şimdi vereceğim tarifle cilt lekelerinden kurtulabileceğinizi düşünüyorum ama ciltteki güneş lekeleriniz eğer ağır boyutlarda ise cilt uzmanına görünmenizde fayda var çünkü tedavisi kolayca doğal yöntemlerle de geçmeyebilir. Uzmanlara göre en iyi cilt lekesi geçirme yöntemi lazerli leke tedavisi imiş. Ciltteki güneş lekelerini yok etmek için birkaç maske tarifi vereyim sizlere.

Güneş lekelerine etkili bir formül karbonat. Yarım tatlı kaşığı karbonata 1 yemek kaşığı yoğurt karıştırılır ve lekeli bölgelere sürülür. Sürdüğünüz maskeyi 10 dakika tutun ve durulayın. Haftada 1 kez yapın ve zamanla lekelerin renginin açıldığını siz de farkedeceksiniz.


Bir diğer etkili yöntem ise maydanoz kürü. Yarım demet maydanoz 1 yemek kaşığı yoğurt ve 1 dilim limon. Maydanozu robottan geçirin üzerine yoğurt ve limonu da ekleyin. Leke olan yerlere sürün 45 dk sonra yıkayın ve 3 günde bir bu kürü uygulayın.

Yine elma sirkesi de cilde dost bir sıvı. Elma sirkesinin zayıflamaya da etkileri var yazımızı inceleyin. Yarı yarıya bir şişeye elma sirkesi ve içme suyunu ekleyerek bir tonik hazırlayın. Bunu yatmadan temiz cilde pamuk ile sürün yıkamadan yatın sabah yine aynı şekilde bu tonikle cildinizi temizleyin. Bu şekilde cildinizde oluşan lekelerin azalması ya da yok olması söz konusu. Ayrıca bu saydığımız maskeler sayesinde cildiniz daha temiz daha güzel görünüm alacak. Size tavsiyem her yaz bu sorunu yaşamamak için cildinize güneşte nazik davranın ve en az 30 dakika önceden koruyucu kreminizi sürün. Güneşte kaldığınız süre içinde 2-3 saatte bir koruyucu kreminizi yenileyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir