Halı ve Paspas Örgüleri İle Eviniz Renklensin

Halı ve Paspas Örgüleri– Kullanacağınız paspas ve halıları örmeye ne dersiniz arkadaşlar? Örgünün mevsimi olmaz. Her daim bir keyifli zaman geçirme yöntemidir örgü örmek. Örgü örmeyi bilmiyorum ama incelemeyi çok seviyorum. Özellikle el emeği göz nuru örgüler ören hanım arkadaşlarımızı gönülden kutluyorum. Bence çok önemli iş beceriyorlar. Özellikle hazırlar yerine evde kendiniz bir şeyler yapıp evinize katkı sağlamak hoş bir fiil olsa gerek. Rengarenk ve değişik modeller kullanarak örebileceğiniz paspasları kullanmak sizi de mutlu edecektir. Örgü örmenin faydaları saymakla bitmeyecek kadar fazladır. İlk faydasının psikolojik açıdan harika bir uğraş terapisi olduğunu belirtmek isterim. Diğer yandan her yerde ve her ortamda uygulanabilecek bir aktivitedir. Dostlarınızla yapabileceğiniz sosyal bir iştir. Yaratıcılığınızı ortaya çıkarmak için iyi bir seçimdir. Arkadaşlarınızla hem sohbet hem örgü örerek hoş vakitler geçirebilirsiniz. Ürettikleriniz size maddi kazanç sağlayabilir. Ya da ürettiklerinizi hayır kurumlarına vererek manevi kazanç elde edebilirsiniz. Duyguların ifade edilişinde etkilidir. Daha fazlasına gerek var mı bilmiyorum. Örgü seviyor ve faal olarak yapıyorsanız sizler için şimdiki örneklerimiz örgüden halı ve paspas modelleri.

cicek motifli kalin orgu paspascicek motifli kalin orgu paspas

İlk örneğimiz yukarıdaki kenarları oval örülmüş içinde renkli motiflerin yer aldığı bir paspas modeli. Antrede açık alan kalmış yerlere serebilirsiniz.Özellikle halılarınızla uyumlu renklerde yapıp halılardan arta kalan açık yerlere serdiğinizde de uyum yakalamış olursunuz. Bu şekil paspası gücünüz yetiyorsa zamanınız da bolsa büyülterek halı boyutunda zor olsa da biraz paspastan büyük şekilde örebilirsiniz. Hemen aşağıda da farklı bir örnek paspas yer alıyor. Yıldız şekli verilen paspası biraz daha büyük yaparak çocuk odasında da kullanabilirsiniz. Hatta bebek ve çocuk odaları için paspastan biraz büyük halı örnekleri olarak hayvan figürlerini tercih edebilirsiniz.


yildiz sekilli orguden paspas hali

yildiz sekilli orguden paspas hali

Eskilerin daha çok eskimiş kıyafetlerinden sökülen iplerden küçük paspaslar yapıp kullandıkları doğrudur. Hepimizin ninesinin evinde bu tür küçük paspaslar yer almaktadır. Siz de daha modern renkli günümüze uygun örneklerden yapabilirsiniz. Dediğim gibi evinizin her yerinde kullanılabilir bu paylaştığım paspaslar. Sizin de çok zamanınız varsa bu tür paspaslardan örebilirsiniz. Bence hazır örneklere göre hem daha kaliteli hem de daha şık olacaktır. En azından kendi zevkiniz ve dilediğiniz renklerde örebilieceksiniz. Böyle örgüden bir şeyler tasarlamayı seviyorsanız bu da çok hoşunuza gidecek bence. Evde eskiyen sandalye kılıflarınızı değiştirebilir yerine örgüden kılıflar yapabilirsiniz. İşte örnekler burada. Aşağıda son örneğimizi görüyorsunuz çok çekici bir örnek. Yapımı da aşama aşama verilmiş. Şimdiden yapacaklara kolaylıklar diliyorum. Yeni örgü konularımızda buluşmak dileğiyle..

tig isinden orgu paspas yapimi

tig isinden orgu paspas yapimi

İşte sonuç olarak örgü örmek hem çok keyifli hem de ortaya birşeyler çıkarabileceğimiz sosyal bir hobidir. Ben bugün sizlere örgü ile çok değişik ve şık paspas ve halı örgülerini göstermek istiyorum. Model almak isteyeceğiniz resimlere rastlayacaksınız. Hem güzel ve dolu dolu vakit geçirip hem de ihtiyaçlarımızı el emeğimizle ortaya çıkarmanın keyfini birlikte yaşamak için resimleri birlikte inceleyelim arkadaşlar. Şimdilik hoşçakalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir