Hamileliğinizde beta hcg değerleri ve anlamları nelerdir

847
Beta hcg değerlerine göre hamilelik haftanız

değerlerine göre hamilelik haftanız

Gebeliğinizin başladığını düşündürecek toplam 7 adet olan ve araştırmalar sonucunda ortaya koyulan hamilelikle ilgili belirtilerin tamamını gebeliğin belirtileri ismili konumuzda sizlere detaylı olarak anlatmış, ve bu bulguların olması, aslında hem hamilelik sürecinde olduğunuzun hemde olmadığınızın kanıtı demiştik. Şimdi gebeliğiniz ile ilgil iyaptığınız testlerden aldığınız normal sonuçlara göre ikinci çizginiz silik çıktı ise neler yapmanız gerekiyor onları anlatmaya başlayalım sizlere.

BETA HCG TESTLERİNİ NEREDEN YAPTIRMALIYIM KAÇ PARA ?

Bu testleri yapabilecek nitelikte olan tüm özel hastanelerde, ücrete mukabil yaptırabilirsiniz. Fiyatlar, hastaneler arasında değişkenlik gösteriyor. Muhtemelen yoğunluğa göre 1 saatte sonuç alırsınız. daha erken sonuç için testi, el ayağın kesildiği akşam saatlerinde yapmatırmanız, daha hızlı sonuca ulaşmanız anlamına gelecektir.

beta hcg testi örneği

Peki bu testler her yerde doğru söylüyor mu ?

Evet sevgili melekler, aldığınız testin sonuc ne olursa olsun yüzde yüz doğrudur. Unutmamanız gereken, hamilelik ile ilgili hormonu yükseltecek ilaçların alınıp alınmadığı. Genelde ikinci çizgisi silik çıkanlar, testi yanlış yaptıklarından dolayı bhcg testi sonucu da kesinlikle negatif, yani olumsuz çıkıyor. Bunun için testi doğru yapmalısınız. Nasıl derseniz; sabah erkenden yapacaksınız ve testin sonucunda yer alan 5 dakika sonrası bulgu geçerlidir, bekleyerek ikinci çizginin de belli belirsiz çıktığını görürseniz bu emin olun sizi yanıltacaktır. Yinede en net sonucu veren kandan testidir.

GEBELİK TESTİNİN SONUCUNA GÖRE HAFTALIK HAMİLEĞİNİZİ AŞAĞIDAKİ ŞEKİLDE TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

Beta hcg testi sonucunda yaptırdığınız değerler ve rakkamsal karşılıkları şu şekildedir.

3. hafta 5 – 130

4. hafta 75 – 2.600

5. hafta 850 – 20.800

6. hafta 4.000 – 100.200

7/12. hafta 11.500 – 289.000

13/16.hafta 18.300 – 137.000

17/24.hafta 1.400 – 53.000

25/40.hafta 940 – 60.000

Konumuz ile alakalı aklınıza takılan her türlü görüş öneri ve sorunları bizlere gönderebilirsiniz, memnuniyetle sizlere cevap vermek için burada olacağımızdan emin olabilirsiniz.

 

Paylaşım
12 thoughts on “Hamileliğinizde beta hcg değerleri ve anlamları nelerdir

   1. sahide

    Dr. Ultrasyonda bakti 2 yada 3haftalik gebelik dedi bu degere gore ve kese gorunmedi 10 gun sonra tekrar kontrole gelmemi soyledi sizce normalmi

   2. Lavinyam

    doktorunuz tabii muayene ettiği için daha iyi bilir belki geç yumurtlamaya bağlı bu haftada görünüyor olabilir. 3. haftada ise kese de görülmez size ondan 10 gün sonraya gün vermiştir.

 1. Emel

  Değerler 3. Haftadan itibaren verilmiş 1 ya da 2 haftaliksa kan testinde değer gözükmez mı benim adetim 6 gün gecikti test yaptım negatif çıktı yani 1 haftalık ya da 2 haftaliksa gözükmez mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paylaşım