Hangi oda hangi renk olmalı?

Kırmızı renk ile çalışma odanızda son derece başarılı çalışmalar gerçekleştirebilirsiniz.
Kırmızı renk ile çalışma odanızda son derece başarılı çalışmalar gerçekleştirebilirsiniz.

Kırmızı renk ile yukarıda oluşturulan ortam son derece göz alıcı görünüyor di mi? Salonlarda ya da yatak odası gibi ortamlarda pek de tavsiye edilmeyen bu renk özellikte çalışma odalarında tavsiye edilebilen bir renk alternatifidir. Kırmızı rengin oda dekorasyonlarındaki yeri ile ilgili biraz düşündüğünüzde başarı ve üretkenlik amacıyla çalışma odası olarak kullanılabilecek ortamlara daha uygun olduğu kanısına varacaksınız. Mutfak dekorasyonlarında da son derece enerji veren bir renk alternatifi olarak göze çarpan kırmızı renk bayanların yemek yaparken ki yaratıcılık güdülerini harekete geçirdiğinden dolayı sık tercih edilse gerek. Şimdi düşünüyorum da birçok kişinin mutfağında ve ofisinde kırmızı objelere şimdiye dek yer verildiğiyle ilgili örnekler gördüm. Yakın çevrem ve benim kendi evimde sık karşılaştığım bu alternatif ile enerjimiz tavanda kendimizi iyi hissederek günümüzü tamamlayabiliyoruz. Ama asla tercih edilmeyecek bir ortam olan kırmızının yatak odasında yer alması ile dinlenme keyifleriniz düzensizleşebilir. Bizzat deneyip görebilirsiniz. Çünkü kırmızı hem canlı hem de uzun süreli olarak verdiği enerji ile uyurken bile bizi bitkinleştirebilecek kadar güçlü bir enerjiye sahiptir.

Dar odalarınızda beyaz doğru bir tercih olacaktır.
Dar odalarınızda beyaz doğru bir tercih olacaktır.

Salon ya da oturma odalarında bayanlarda genel anlamda geniş olsun beklentisi vardır. Bu beklenti kimi zaman gerçekleşmeyebilir. Özellikle kendi eviniz değilse beyaz renkli bir salonda oturma keyfini olmazsa olmaz arzunuz kabul edebilirsiniz. Üst resimde de gördüğünüz üzere her ne kadar çok da dar görünmese de salonda tercih edilen beyaz renk ile son derce ferah ve aydınlık bir ortam oluşturulmuştur. Siz de böyle bir salonunuz olsun ve misafirlerinizi sıkılmadan bu ortamda ağırlayabilin istemez misiniz? Siyah ve beyaz uyumuna şahit olacağınız ilgili link tıklaması ile görebileceğiniz önerilerde zıt kutup etkisi ile uzun süre vazgeçemeyeceğiniz görünümler olarak salonlarınızda yer alabilir.Dar alanlarda açık renk alternatiflerinden faydalanabilirsiniz.
Dar alanlarda açık renk alternatiflerinden faydalanabilirsiniz.

Ya da dilerseniz salon dekorasyonlarında renk tercihinde genel manada açık renkli salon dekorasyonları ile ilgili yazımdan fikir alabilme alternatifini değerlendirebilirsiniz.

Duvar boya rengi harici duvar kağıdı çeşidi alternatifleri de seçiminiz olabilir.
Duvar boya rengi harici duvar kağıdı çeşidi alternatifleri de seçiminiz olabilir.

Duvar boyatma yerine biraz daha pratik bir seçim olan duvar kağıdı seçimleri de sizlerin tercihiniz olabilir. Bebek odası duvar dekorasyonu için önerebileceğim üst resimdeki gibi bir uygulamayı çocuğunuz için hazırlatıp onun keyifli vakit geçirebileceği bir odası olması için yardımda bulunabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir