Hanımlar Evde 4 Ay Çalışıp 30 Bin Lira Kazanmaya Ne Dersiniz

Hanımlar Evde 4 Ay Çalışıp 30 Bin Lira Kazanmaya Ne Dersiniz – Sevgili hanımlar, annelerim, ablalarım ve kız kardeşlerim. Sizlerin de yani ev hanımlarının da helalinden para kazanmaları adına bir birinden güzel iş fikirlerini sizlere sunmaya devam ediyoruz. Bundan 5 yıl önce Avrupalı bir profesörün seminerine katılmıştım. Profesör, 10 yıl sonra artık sistem evden para kazanmaya dönecek diyordu. Şuan bu sözleri düşününce kendisine hak vermeye başladım. Artık evden oturduğunuz yerden para kazanabiliyorsunuz.

EVDE YAPILACAK ÇOK GÜZEL İŞLER VAR

Ben özellikle ev hanımlarının ne denli zorluklar çektiğini çok iyi biliyorum. O kadar çok maddi zorluk çekiyorlar ki, belki 2 yılda kendine zar zor bir ayakkabı alabiliyor. Halbuki evde yapılabilecek o kadar güzel işler var ki, bu işlere tutuna bilseniz, Allah’ın izniyle bir çok masrafınızı çıkarabilirsiniz. Bugün çok özel bir yazı ile sizlere seslenmek istiyorum. Konumuzun adı Kışlık Gıda Hazırlığı. Bu işi yapan bir ablamız ile de tanıştık. Döndü Ablamız bu işi yapıyor ve çok güzel para kazanıyor. Sizler için bu işin puf noktalarını araştırdık.

DÖNDÜ HANIM İLE SÖYLEŞİ

MELEKLER MEKANI: Bu haftaki konuğumuz sizsiniz Döndü Hanım. Okurlarımız, özellikle de ev hanımları, çarşı pazar ve ev ekonomisine katkı sağlamak istiyorlar. Kısacası ihtiyaçlarını karşılamak adına helalinden para kazanmak istiyorlar. Sizin de bir ev hanımı olduğunuzu biliyoruz. Ayrıca da elinizin ve alın terinizin karşılığında da para kazanıyorsunuz. Bizlere de yardımcı olabilir misiniz? Öncelikle ne iş yapıyorsunuz? ve bu işin incelikleri neler?

DÖNDÜ HANIM: Öncelikle tüm okurlarınızı selamlamak istiyorum. Tüm bayanlar para kazanabilir. Alın teri akıtmak ve karşılığını almak çok güzel bir şey. Bu açıdan ben tüm ev hanımlarını desteklemek ve kendi ayakları üzerinde durmalarını istiyorum. Şimdi ben ne yapıyorum hemen açıklayayım. Kışlık hazırlıklar yapıyorum. Benim asıl işim 4 bilemedin 5 ay oluyor. Yani 4 -5 ay para kazanıyorum. Sonrasında da 12 ay yiyorum 🙂

İŞİNİZİ BİRAZ DAHA DETAYLANDIRABİLİR MİSİNİZ? • MELEKLER MEKANI: Döndü Ablacım, bu işi bizim için biraz daha detaylandırabilir misiniz?
 • DÖNDÜ HANIM: Detaylandırayım hemen. Aslında çok büyük bir iş yapmıyorum. Basit bir iş kolu. Tarhana, kışlık kurutmalık patlıcan, biber, domates, salça, bamya, reçeller, konserveler gibi gıda ürünleri hazırlıyorum Sonrasında da bu ürünleri satışa çıkarıyorum. Bu işimin kısa tanımı elbette. Birde bunun detayları oluyor.

 

BU İŞE BAŞLAMAMI ANLATAYIM KISACA

DÖNDÜ HANIM: Biz kalabalık bir aileyiz. Dolayısıyla kışın bu aileyi doyurmak ve para yetiştirmek kolay olmuyor. Haliyle de yazın ve son baharda kışlık hazırlıklar yapıyoruz. Buda ev ekonomisine ciddi manada katkı sağlıyordu. Bir abim var. Ankara da yaşıyor. Eşi ile birlikte çalışıyor. Tabi onların böylesi bir hazırlık yapabilme şansları yok. Doğal olarak para gönderirler ve hem onların hazırlıklarını hemde kendi hazırlıklarımı yapardım. Derken bir sonraki sene Ankara dan bin anda 5 müşterim oluverdi.

BU İŞTE PARA OLDUĞUNU GÖRÜNCE KOLLARI SIVAZLADIM

Abartmıyorum ama, 5 kişiden bir anda 1.000 TL kazandım. Sonra baktım bu işte para var. Bu işten neden para kazanmayayım ki dedim. Eşime de danıştım. İlk başlarda olumsuz yaklaştı ama sonunda o da hak verdi. Abimi hemen aradım. Oda sağa sola söylemiş. 10 müşteri sadece Ankara dan geldi. Sonra eşime dostuma ve akrabalarıma da söyledim. Bu yılın sonunda 12 -13 bin lira para kazandım. Tabi ilk olduğundan biraz zorlanmadım değil. Ama ailemiz kalabalık olduğundan kızlarımdan da yardım aldım.

ÜRÜNLERİ ALAN KİŞİLERİN GÖZÜ ARKADA KALMIYOR

Bizler kapalı ambalaj içerisinde çikolata satmıyoruz. Doğal olarak da vatandaşın aklında acaba ucuz malzeme kullandı mı?, içinde neler var gibi sorular takılmıyor. Bildiğin kurutmalık biber, bamya, patlıcan, kabak gibi ürünler olunca vatandaşında içi rahat oluyor. Örneğin hem yeşil zeytin, hemde siyah zeytin hazırlıyorum. Bu ürünü alan kişiler tadarak alıyorlar ve seneye de muhakkak alacaklarını belirtiyorlar. Nitekim de alıyorlar.

HANGİ ÜRÜNLERİ YAPIYORSUNUZ?
 • MELEKLER MEKANI: Peki hangi ürünleri yapıyorsunuz?
 • DÖNDÜ HANIM: Neredeyse tüm meyvelerin reçelini yapıyorum. Bunun dışında tarhana yapıyorum Tarhanam zaten çok fazla satılıyor. Biber, patlıcan, kabak, bamya, domates kurutmalıklarını yapıyorum. Bunlar zaten peynir ekmek gibi gidiyor. Konserve yapıyorum. Biraz uğraştırıcı oluyor ama iyi kazancı da oluyor. Konserveleri anlar öncesinden siparişleri alıyorum. Herkes istiyor zaten. Salça da yapıyorum.

 

BU KADAR İŞE NASIL YETİŞİYORSUNUZ?
 • MELEKLER MEKANI: Bu kadar işe nasıl yetişiyorsunuz? Destek alıyor musunuz?
 • DÖNDÜ HANIM: Üniversite çağında iki kızım var. Biz küçük bir kasabadayız ve çocuklarımın çalışacakları çok fazla iş yok. Çok fazla sıkıştığımda onlar ücret karşılığında bana yardımcı oluyorlar. 500’er lira veriyorum ve iki ay yardım ediyorlar. Birde mahalleden bir arkadaşım var. Çok yoğun olduğumda ondan da yardım istiyorum. Tabi ona da 500 lira kadar bir para veriyorum.

 

PARA KAZANMA İNCELİKLERİ VE YOLLARI NELERDİR?

ilk girenler hemen anında çok fazla para kazanamayabilirler. İlk yıl sizin çevre yapma ve tanıtım yapma yılınız oluyor. Ben ilk yıl 1.000 TL kazandım. Sonraki yıl 13 bin lira kazandım. Şuan ise masraflarımı çıktıktan sonra 30 bin lira para elime kalıyor. Bunu da 12 aya vurduğunda aylık 2.500 liraya denk geliyor. Dolayısıyla da bu işi hafife atmanızı istemem. güzel para kazanılıyor. Dediğim gibi eş dost akraba ilk yıl duyurun. Sonraki yıl mahalleliye de duyurun. Zaten memnun kalanlar, bir sonraki sene çoğalarak geliyorlar.

PLANLI ÇALIŞIN

Bir kişi memnun kalırsa en az iki kişi daha getiriyor. Her yıl büyüyorsunuz. İlk yıl tabi kendinize göre bir limit belirleyin. Örneğin 100’er kilo biber, patlıcan, bamya vb. kurutun. 50 – 100 kilo kadar zeytin yapın. Tanıdık herkes zaten tarhana alırlar. Bildik elden olunca herkes alır. tarhanada 50 – 100 kg arasında yapın. Kışlık ne yapabiliyorsanız bunu muhakkak bir limite göre yapın. Satabileceğinizi düşündüğünüz kadar. Sonrada bunları eritin. İlk yıl ucuz da vermeye çalışın.

Sonraki yıl bu limiti arttırın. 3. yıldan sonra siparişler otomatik olarak gelecektir. özellikle konserveleri falan aylar öncesinden siparişini alın ki rahat rahat yetiştirin ve planınızı yapın. bu sene ile birlikte elinizde yıl içerisinden satabileceğiniz ürünlerde olsun. 4 ayda 200 KG tarhana sattıysanız, yıl içerisinde de elinizde 50 kilo kadar olsun. Bunlar ekstradan para demektir. Ben herhangi bir dükkan falan da tutmaya gerek duymadım. 4 yıldır bu işi yapıyorum. Bu sene işlerimiz daha da iyi olacak. Yakın zamanda bir muhasebeci ile de görüşüp işi resmiyete de bindireceğim.

BU KADAR İŞE NASIL YETİŞİYORSUNUZ?
 • MELEKLER MEKANI: Bizimle bu söyleyişi gerçekleştirdiğiniz için çok çok teşekkür ederiz. Öyle sanıyorum ki bu tavsiyeleriniz ve iş fikriniz bir çok okurumuzun dikkatini çekecektir.
 • DÖNDÜ HANIM: Umarım ki faydalı olmuştur. Herkese iş hayatında başar dilerim. hayırlı günler.
 

Türkan Hanım Evde Çocuk Bakarak Ayda 2.600 TL Para Kazanıyor Söyleşi Tadında
Evde Ütü Yaparak Ayda 2.500 TL Kazanan Hatice Hanım İle Söyleşi
Ev Hanımlarına Kredi Kredi veren Bankalar ve Kurumlar Detaylar İçeride

 

Hanımlar Evde 4 Ay Çalışıp 30 Bin Lira Kazanmaya Ne Dersiniz” için 12 yorum

 • 17 Mart 2019 tarihinde, saat 12:24
  Permalink

  Malatya da oturuyorum olumlu veya olumsuz dönüş yaparsanız sevinirim

 • 15 Mart 2019 tarihinde, saat 01:22
  Permalink

  Acil evde çalışabileceğim ise ihtiyacım var paketleme ütü gibi işler yapabilirim gölcük KOCAELİ de yaşıyorum ietişime geçerseniz sevinirim

 • 13 Mart 2019 tarihinde, saat 15:37
  Permalink

  iyigunlerevhanimiyim ignepaketleme yaprak sarma mantigibi isleri yapabilirim aileme ve ekonomiye destek icin cevabinizi bekliyorum.Saygilar

 • 9 Mart 2019 tarihinde, saat 01:41
  Permalink

  Ankara keçiörende oturuyorum evde paketleme işi yapmak iatiyorum

 • 26 Mart 2018 tarihinde, saat 16:55
  Permalink

  Benim çok acil ise ihtiyacım var evde ütü yaparim ama kimseyi tanımıyorum ben k.marasda oturuyorum nasıl siparis alirim

 • 17 Ocak 2018 tarihinde, saat 11:11
  Permalink

  kimseye dönüş yapıldı mı dönüş yapılanlar varsa bizimle paylaşım lütfen

 • 17 Ocak 2018 tarihinde, saat 11:10
  Permalink

  bugüne kadar karşıma bunun gibi çok şeyler çıktı ama hiç biri dönüş yapmadı bu seferde belki olur umuduyla yazdım inşallah dönüş yaparsınız bende evde iş istiyorum lütfen yardımcı olup dönüş yapın

 • 16 Ağustos 2017 tarihinde, saat 00:18
  Permalink

  Tam benlik donus yapin lutfen

 • 28 Temmuz 2017 tarihinde, saat 22:39
  Permalink

  Izmir bucadan evde yapabilcegim paketleme vs is acil istiyorum ihtiyacim var yardimci olursaniz sevinirim tesekkurler

 • 28 Mayıs 2017 tarihinde, saat 23:36
  Permalink

  Ankara nur bu işe gerçekten istiyacim var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir