Menü

İlk hafta gebelik belirtileri nelerdir ?


Yorgunluk hissi hamilelik belirtisi olabilir

Yorgunluk hissi hamilelik belirtisi olabilir

İlk hafta gebelik belirtileri nelerdir ? Bebek bekleyen hanımlar için son derece açıklayıcı bir makele oluşturuyoruz. Umarım hoşunuza gider. Hamilemiyim diye kendinize sormadan edemiyorsanız bu süreçte sizlere yazacağım bilgiler ışığında gebeliğiniz için test yapıp yapmayacağınıza karar verebilirsiniz. İncelikle test sonuçlarının, kişiden kişiye göre değişiklik göstereceğini, regl gecikmesinin hemen hamileliğin belirtisi olmayacağını anlamanız gerekiyor.

Özellikle kadın psikolojisinde, planlı olarak yürütülen bebek çalışmalarında ister belirti görün ister görmeyin, zaten hamilemiyim sorularını kendi kendinize soracaksınız emin olabilirsiniz. Hamile kalabilmek adına planlı gebelik yapmanızı sizlere tavsiye ediyoruz. Peki ben hangi belirtileri aldığımda erken gebelik belirtisi olarak görmeliyim ve test yaptırmalıyım ?

ERKEN GEBELİK BELİRTİLERİ

İLK HAFTA HAMİLELİK BELİRTİLERİ

1-Birinci Belirti Yorgunluk ve halsizlik hissi duymak 

Gebelikte ilk belirtiler; Güzel bir yükünüz var artık, metabolizmanızda olan değişiklikten dolayı bu iş yükü ister istemez sizlerin vücutlarında gereksiz bir yorgunluk yapacağından dolayı ilk belirti için halsizlik ve yorgunluk hissi diyebiliriz. Kandan gebelik için bakılan progestan ( gebeliğin hormonu ) rahatlama etkisi yaparak saten sizlerin rahatlamasına, gevşemesine yol açacaktır. Bi ilk belirti sizde mevcut ise hamile olduğunuz anlamına gelebilir.

Yorgunluk hissi hamilelik belirtisi olabilir

Yorgunluk hissi hamilelik belirtisi olabilir

2-İkinci Gebelik Belirtisi Göğüslerde Hassasiyet Diken Gibi Batma

Hamileliğinizin anlaşılması adına bu belirtininde son derece önemli olduğunu söylemeden geçemeyeceğiz. Bebeği olacak kadınlarda yapılan araştırma ile bu süreçte memelerde son derece hassasiyet, büyüme ve diken gibi batma hissi yaşandığı saptandığından, bu durumunda gebeliğinizin başladığına işaret ettiğini düşünebilirsiniz.

3-Böğürme, Mide Bulantısı ve Kusma Durumu da en etkin belirtidir

Normalde sevdiğiniz vaz geçmediğiniz parfüm, yemek kokularına artık çok hassasiyet gösteriyorsunuz. Hamilelikte kusma konusunda sizlere bilgiler sunmuştuk. Bununla birlikte hassasiyet hat safhaya çıkarak istifra etmenize neden oluyor ise bu da güçlü bir hamileliğin belirtisidir diyebiliriz.

ilk hafta gebelik belirtilerinde Halsizlik ve ardından gelen koku hassasiyeti ve kusma hamilelik belirtisi olabilir

ilk hafta gebelik belirtilerinde Halsizlik ve ardından gelen koku hassasiyeti ve kusma hamilelik belirtisi olabilir

4-İdrarda artış ve sık tuvalet ihtiyacı hissetmek 

Planlı gebeliklerdeki başka bir belirti de tuvalet ihtiyacının artmasıdır. Gebelik sürecine girdiğinizi, sık sık idrara çıkma durumu ile de anlayabilirsiniz. Bu tür bir durumda tabiki sizler hamilelikle ilgili gebelik şüphesi duyabilirsiniz.

5-Başım da dönüyor hamile olabilir miyim ?

Makalenin hemen başında belirtilerin kişiden kişiye farklılık göstereceğini sizlere ifade etmiştik melekler, bu itibarla burada yazılan tüm belirtileri alabileceğiniz gibi bu hem gebeliğin belirtisi, hemde belirtisi olmayabilir yazımızı takip edin lütfen. Evet baş dönmesi de hamileliğinizin belirtilerinin arasında yer alıyor. Bu tür bir durumda da hamile olduğunuzu düşüneceğiniz kuvvetle ihtimal.

6-İştah açılması ve psikolojik durumdaki değişiklikler de hamileliğin belirtisidir.

Belki hamilelikten şüphelenmediniz ama, dikkat ettiniz mi ? iştahınızda ani bir artış oldu mu, ya da çok sevdiğiniz bir yiyeceği yemek istediğinizde vaz geçtiğiniz oldu mu ? Bunlar da hamileliğin belirtileri arasında yer alıyorlar. Haricen, hamilelik sürecine girmiş olan bir anne adayı psikolojik olarak bazı değişiklikler yaşar.

Gebelik belirtileri ilk hafta ruh hali değişikliği

Gebelik belirtileri ilk hafta ruh hali değişikliği

Ani öfkelenmeler, aşırı şekilde duygusallık, olayları biraz daha takıntılı hale getirme… Bunlarda hamileliğin belirtileri arasında yer alan bulgulardır. Artık kendimi tanıyamıyorum, yahu bana ne oldu giib soruları soruyorsanız hamile olabilirsiniz lütfen diğer belirtilerin sizlerde olup olmadığını tespit edin.

İlk hafta gebelir belirtileri iştahın açılması

İlk hafta gebelir belirtileri iştahın açılması

7-Az şekilde kanama Gebelik Belirtileri Arasında Yer Alıyor.

Özellikle halk arasında ve kulaktan duyduğunuz yerleşme kanaması hususuna dikkat çekmek istiyoruz, bebeğin ana rahmine yerleşmesinin ardından ( yine kadından kadına değişiklik gösterebilir ) küçük bir kanama geçirebilirsiniz. Korkulacak bir durum yok lütfen panik yapmayın.

Yaşanılan bulgular bunlar olsa da, bu bulguların bir çoğunun ” anne olmaya hazırım anne olacağım “ düşüncesi ile hareket eden hemen hemen bütün kadınlarda görüldüğü de tespit edilmiştir. Dolayısı ile bu tür şüpheleri duyuyorsanız ve kendinizde hissediyorsanız, yapacağınız en güzel şey gebemiyim diye düşüneceğinize bir test alarak sonuçlara bakmaktır. Unutmadan, yapılan gebelik testlerinden en iyisi  hangi markadır diye düşünmeyin. Herhangi birisiyle test yapabilirsiniz. Bu yapacağınız testte dikkat edeceğiniz tek şey, sabah yapmak ve testi, ilk 5 dakika sonucuna göre değerlendirmek. 5 dakikadan sonra beliren ikinci çizgiler pek anlam taşımamaktadır. Ama yinede bende ikinci çizgi silik çıktı diyorsanız hemen beta hcg testi yaptırmalısınız.

Paylaşım

Tags: , ,

96 Responses “İlk hafta gebelik belirtileri nelerdir ?”

 1. hacer eroğlu
  22 Şubat 2016 at 01:34

  Güzel anlatım için teşekkür ediyorum

  • Melekler Mekanı
   22 Şubat 2016 at 01:35

   Rica ederiz hacer hanım yardımcı olabildiysek ne mutlu bize.

   • Filiz
    18 Mayıs 2016 at 00:25

    Mrb BN nısanın 16 snda adet qormştm bu ay ıkı qun qecıktı yazdıqız bütün belırtler var hamule olabılır mıyım

    • 20 Mayıs 2016 at 11:48

     Her adet gecikmesi hamilelik olmayabilir. Mevsimsel değişimler ve psikolojik nedenlerde adet tarihie etki edebilir. En garantili sonuç için kan ve idrar testi yaptırabilirsiniz.

 2. zeynep
  18 Mart 2016 at 23:11

  Sekiz aylik oglum var bibebegim daha olsun istiyorum

  • Melekler Mekanı
   19 Mart 2016 at 13:43

   Selamlar Zeynep, Sitemizdeki gebelik bölümünden faydalanabilirsiniz. Sizin gibi bebek isteyen değerli kadın üyelerimizin ve kayıtsız kullanıcılarımızın soruları, yorumları, gebelik için gereken tüm bilgileri bu alanda toparlıyoruz. Her türlü soruyu ve cevabını bulmak istediğiniz konular hakkında detaylı bilgiler bulabilirsiniz. Umarız en kısa sürede bebeğiniz olur.

   Sevgiler.

   • selcen
    28 Mart 2016 at 02:21

    Ben 1,5 yillik evliyim çocugum olmuyor doktora gorundum ama biseyin yok diyor yardimci olurmusunuz cok uzuluyorum ve cok istiyorum hamile kalmak

    • Melekler Mekanı
     28 Mart 2016 at 10:55

     Selamlar Sevgili Selcen

     Bu kadar üzülüyor olmanız emin olun yersiz. Daha yaşınızda küçüktür. Siz bir buçuk yıllık evlisiniz, herşeyi bu kadar stres yaparsanız bebeğin olmasını da beklemeyin. Herşeyi biraz oluruna bırakacaksınız. Yumurtlama günlerinizi takip edeceksiniz. Dilereniz sitemizdeki GEBELİK bölümüne kayıt olmadan da tüm sorularınızı yazabilirsiniz. Kayıt olursanız da online şekilde sizin durumunuda olan diğer kadınlarımızla konuşabilir cevaplar alabilirziniz. Ama lütfen üzülmeyin daha yeni evlisiniz.

     • 28 Mart 2016 at 14:15

      Evetvdogrudur da esim cok istiyo onun cok istemesi beni uzuyo olmamasiyla beraberinde yorumumu cevapladiginiz icin cok tesekkur ederim ama inaninki cok istiyoruz

 3. Melek
  19 Mart 2016 at 18:49

  Merhaba Melekler Mekanı. Ben 4 aylık evliyim ve bir bebeğim olsun istiyorum. 17.02.2016 tarihinde adet oldum ve adetim iki gün gecikti. Üstelik midem bulanıyor kusamiyorum. Karın bolgemde ağrı var ve goguslerim sisti acaba hamilemiyim? Yardiminiz için teşekkürler.. 🙂

  • Melekler Mekanı
   21 Mart 2016 at 15:14

   Selamlar öncelikle,

   Bu tür konuları ele aldığımız bir bölümümüz var bu bölümden kayıt olmadan sorular sorabilirseniz uzmanlarımız size hemen yanıt verecektir. Bu arada gebelik bölümümüzde sizlere diğer kadınlarımızda yardımcı olacaktır.

 4. Gul
  25 Mart 2016 at 21:42

  Ben 5 aylık evliyim 16 martta normal adet olmayı bekliyodum çok koyu bir renk te oldu ve çok azdı adetim.gogsumde şişlik var büyümüş olduğunu hissedebliyorum
  Nisan 16 sinda tekrar olmam lazim sasmazsa eğer aynısı olur sa test yapmalimiyim
  Ayrıca marttaki başlayan normalde 5 6 gun süren 1 gun önce bitti
  Cevabınız için teşekkürler

  • Melekler Mekanı
   26 Mart 2016 at 12:59

   Selamlar Sevgili Gül,

   Söz konusu gebeliği bekleyen kadınların bu tür belirtileri alması mümkündür. Psikolojik olarak ta regl belirtileri ile gebelik belirtileri karıştırılıyor. 16 Nisanda regl tarihiniz bir kaç gün geçebilir. Biraz daha sakin, biraz daha oluruna bırakarak bebek bekleme durumunu takip etseniz sizin için iyi olur.

   • Sema
    1 Mayıs 2016 at 16:53

    Merhabalar öncelikle bu güzel bilgileriniz için çok teşekkür ederim benim iki çocuğum var 3. Yü istiyoruz allah izin verirse eşim çocuklar çok istiyo tabi bende spiral kullanıyodum 1 eylülde çıkarttım ama hala gebelik olmadı soğan kürü yaptım geçen ay 22 nisanda adet oldum şimdide maydanoz süt kürü uyguluyorum bakalım nolcak kısmet

 5. saniye
  26 Mart 2016 at 01:05

  Merhaba ben 18 martta dondurulmuş emriyo transferi yaptirdim ama bugün lekelenme oldu bebeğim tuyunmamis olabilirmi

  • Melekler Mekanı
   26 Mart 2016 at 13:03

   Merhabalar Saniye,

   Öncelikle umarız en kısa sürede hamile kalırsınız ve bize güzel haberlerinizi verirsiniz. Embriyo tranfesi ile alakalı daha geniş bilgiyi TÜP BEBEK bölümümüzden bulabilirsiniz. Sorunuzdaki lekelenme, bebeğin tutmadığı anlamına gelebileceği gibi, söz konusu bebeğin halk arasından ” yerleşme kanaması ” olarak bilinen rahme yerleşme durumu da olmuş olabilir. Dolayısı ile biraz beklemekte fayda görüyoruz. Sitemiz üzerinden kayıt olmadan da ayrıca tüm sorularınızı FOrum bölümümüze yöneltebilirsiniz.BURADAN SORUNUZ Uzmanlarımız tarafından size ivedilikle doğru bilgi ile dönüş sağlanacağından emin olabilirsiniz.

 6. selcen
  28 Mart 2016 at 02:25

  Merhaba lutfen yardimci olun artik cocuk sahibi olmak istiyorum bende ama olmuyor doktor hicbirseyin yok diyor bizde uzuluyoruz bi sofunumuz yok ama olmuyor bebegimiz ve biz 1,5 yillik evliyiz 😥😥😥😥😥

  • Melekler Mekanı
   28 Mart 2016 at 10:56

   Selamlar Selcen diğer yorumunuzuda cevaplandırarak onayladık. Onu takip ederseniz sizi de aramızda görmekten memnuniyet duyacağız.

 7. ebru
  28 Mart 2016 at 16:22

  Merhabalar benim adet günüm 5 gün geçti şubat 17 de en son adet tarihim ve mide bulantim 2 gün oldu göğüslerimde şişlik ve batma var kasik agrim var acaba hamile olabilirmiyim

  • Melekler Mekanı
   28 Mart 2016 at 16:51

   Selamlar Sevgili Ebru,

   Evet belirttiğiniz adet günü geçmesi ve şişkinlik batma ağrı hissi ile hamile olabilirsiniz. Hiç test yapmadınız mı ? Sonuç neydi söyler misiniz lütfen.
   Saygılar.

   • ebru
    28 Mart 2016 at 23:26

    Hayir daha test yapmadim sabah yapicam sonucu paylasirim sizinle teşekkür ederim..

   • ebru
    29 Mart 2016 at 09:43

    Günaydın testimi yaptim cift cizgi cikti ama cizginin biri silik hamilelik var oluyomu?

   • ebru
    30 Mart 2016 at 10:12

    Merhabalar Sorularima cevap alamadim lutfennn cevaplarmisiniz??

  • 28 Mart 2016 at 17:37

   Canim insallah hamilesindir rabbim isteyen herkese versin guzel haberini bekloyoruz test sonucunu ❤❤❤🙏

   • ebru
    28 Mart 2016 at 23:28

    Inşallah cnm teşekkür ederim 😍❤❤

 8. 30 Mart 2016 at 14:40

  Merhaba 6 aylık evliyim martın 21 de adet oldum ve pıhtı şeklinde oldum rengi koyu ve toprak rengiydi göğüslrimde şişkinlik bel ağrısı kasık ağrısı da çok var mide bulantısı ara ara oluyor ve sabahlar oluyor bazen de gece yarısı oluyor mide bulantım test yaptım ama negatif çıktı lütfen yardımcı olun acıl cvp

  • Melekler Mekanı
   1 Nisan 2016 at 14:40

   Selamlar Sevda,

   Martın 21 inde adet olduğunuza göre bu kadar erkenden gebe kalma ihtimaliniz zaten bulunmuyor. Lütfen sitemizden yumurtlama günü hesaplama konusuna bakarak. Yumurtlama gününüzün ne zaman olduğunu öğrenin ve o günleri boş geçirmeyin. Şu anda hamile değilsiniz. Durumunuz psikolojiktir.

   Sevgiler.

 9. 30 Mart 2016 at 14:42

  Lütfen cvp verin

 10. 30 Mart 2016 at 15:00

  Lütfen cvp verin artıkk♡♡♡

 11. Tuğçe
  31 Mart 2016 at 08:01

  Merhabalar. Normalde 20 mart günü adet olmam lazımdı fakat son 1 bir haftadir da şiddetli kasik ağrısı cekiyodum bazen hareketlerimi kisiyodu bazen belime vuruyodu ilk gebeliğimde de ayni seyleri yasadigim icin hamile olabilecegimi dusunerekten 19 martta test yaptim silik cizgi cikti. Hamileydim fakat 23 mart günü kanamam başladı normalden farkli ve ağrısız oldu. Adetim bittikten sonra göğüs sisligimin inmesi lazımdı ama hicbi degisiklik olmadi ama sis. Kasik ağrılarım da gecmedi acaba üstüne görme mi yasiyorum ne zaman bi daha test yapmaliyim cok muallaktayim yardimci olursaniz sevinirim

  • Melekler Mekanı
   1 Nisan 2016 at 14:42

   Selamlar Tuğçe,

   Bu durumu kadınlarımızında bildiği gibi YERLEŞME KANAMASI olarak değerlendirmek gerekiyor. Testinizi hemen yeniden yaptırın fakat bu sefer muhallakta kalmamak adına lütfen BETA HCG değerlerinize bakarak değerlendirin. Test sonucunu yazarsanız bizlerde sizlere net bilgiler verebiliriz.

 12. Busra
  2 Nisan 2016 at 00:02

  Benim 10 gündür goguslerim sizliyor istahim arttı ve çok yorgun susuyorum adetine 5 gün kala test yaptım negatif çıktı acaba hamile miyim

 13. Tuğçe
  3 Nisan 2016 at 23:17

  Yerleşme kanaması dusundugum kanamamin 11. Günü dr a gittim fakat kan tahlili falan istemedi ultrason da da bisey cikmadigi icin bi problem yok dedi. Acaba gebelik olsaydi ultrason da cikmis mi olurdu normal bi adet mi gecirdim acaba?

 14. şaziye
  4 Nisan 2016 at 21:34

  Hocam ben adet günüme göre 16 +2 hamileyim cok zor günler geçirdim kusmadım ama herşeyden tiksindim öğürdum gecer dendi 16 haftada ama hala azalmış da olsa devam ediyor sabah uykudan mide agrısı açlıkla uyanıyorum yiyene kadar biraz iyiyim yemekten sonra ölüyorum midem sıkışıyor ağzıma geliyor yemek borum yanıyor boğazımda bisey varmış gibi yutkunurken zorlanıyorum.mide koruyucuyu günde 1 kez kullanıyorum rennie şurup kullanıyorum.acaba mide bulantım sadece reflüden mi reflü bu kadar mide bulantısı yapar mı yoksa gebelige bagli mide bulantımın geçmesine daha varmıdır böyle uzun sürer mi

  • Melekler Mekanı
   5 Nisan 2016 at 14:53

   Merhabalar Şaziye,

   Gebelikle alakalı durumdan dolayı bu tür şeyler yaşıyorsunuz. Malesef buna katlanmak zorundasınız. Mide koruyucuyu aç karnına kullanacaksınız. Kullanımı ile ilgili daha ayrıntılı bilgiyi size doktorunuz sağlayacaktır. Mile bulantınız tamamen gebeliğe bağlı. Süre olarak yapılan araştırmalarda net bir bulgu yok. Kimisinde ilk üç ay görünmezken sonraki iki ay görünür. Geçmesi kişiye göre değişir. Kiminde de sizdeki durum gibi olur ama korkmayın geçecektir.

 15. Feyza
  5 Nisan 2016 at 12:33

  Merhaba ben 28 martta kimyasal gebelik yaşadım tekrar hamile kalmama gibi bi durumum olur mu çok korkuyorum yardımcı olur musunuz

 16. ebru
  5 Nisan 2016 at 14:24

  Merhabalar 29 martta test yaptim silik cizgi cikti fakat hamileyim ve bu hafta kahverengi lekelenmelerim oldu günde 2 defa camasir deistiriyorum günluk ped kullaniyorum acaba nedeni nedir ögrenebilirmiyim?

 17. 7 Nisan 2016 at 00:55

  Merhaba bir sorum olucakti adetim normalde her ay düzenli 28 günde bir oluyor du fakat bu ay 2 gün ilk defa gecikti ve olucakmisim gbi agri m oluyor ve kahve rengi lekelenmem oldu idrar testi yaptim negatif çıktı acaba erken mi davrandim?

  • 7 Nisan 2016 at 12:57

   Mevsimsel bir değişiklikten dolayı olabilir. Kahverengi lekelenme enfeksiyon belirtisi gibi geliyor. Henüz regl olmadıysanız gebelik testini sabah birde aç karnına denemenizi tavsiye ederim

 18. Bahar Helvacı
  8 Nisan 2016 at 20:26

  Merhaba ben en Son şubatın 21 inde çok şiddetli bir regly geçirdim ve hala tekrar olmadım 3 tane test yaptım. Belli aralıklarla ama test ler negatif çıktı siz ne Düşünüyorsunuz

 19. 10 Nisan 2016 at 19:31

  Merhaba ben 6 hafta 2 günlük hamileyim ama bebeğin kalbinin atmadığını söylüyor dokdor aldırmak istedi ben beklemek istedim başka doktora gittim herşey yolun dama ama kalbi atmıyor dedi bunun için bekle dedi erken en geç ne zamana kadar atar kalbi 🙁

  • 13 Nisan 2016 at 12:58

   bencede ikinci doktorunun dediği gibi biraz daha bekle bazı gebelikler de kalp atışı 8 haftaya kadar duyulabiliyor ama beklediğin ara için de mutlaka doktor kontrollerini ihmal etme

 20. eee
  26 Nisan 2016 at 15:47

  tavsiye
  çocuk düşünen anneler:
  hastalandığında saraçoğlunun soğan kürü
  iyileştiğinde yumurtlamaya kadar incir kürü.
  babalar:
  kızalaya kan verin
  keçiboynuzu pekmezini gece uyumadan ve sabah aç karnına yarım çaybardağı için
  cvitamini ve çinko(zinco birkaç kaşık yeterli)

 21. mukaddes
  28 Nisan 2016 at 11:50

  Merhabalar aranıza yeni katıldım 1 aylik evliyim… ben 2 gün önce adet olmam gerekirken olmadim 2kez test yaptim 2side silik cikti.. biraz daha beklemelimiyim? Yoksa hamilemiyimdir? Çok yeni bu ve çok heyecanliyim.. yardımcı olurmusunuz?

  • 20 Mayıs 2016 at 11:58

   Testte ki ikinci silik çizgi hamileliğin olduğu yönündedir. Hayırlı olsun

 22. Dilek
  29 Nisan 2016 at 00:08

  Mrhbr ben 1.5 yıl içerisinde 2 tane kimyasal gebelik geçirdim 2. Çok zor oldu parça düşündüm sürekli ve suan da tekrar hamile olduğumu düşünüyorum iç gudusel olarak adetim de 4 gün geçti fakat dün geceden beri göbek deligim de ağrı var bu şekilde olan varmı sebebi nedir

 23. Neşe
  29 Nisan 2016 at 02:37

  Merhaba bende çok düzensiz adet oluyorum mart 11 de oldum en son 4 nisanda bugünlerde olmam lazım ama 15 gündür adst sancısı gibi sancı çekiyorum sol kasığım ve belim çok ağrıyor mide bulantı kusma yok ama iştahım kesildi sizce hamilemiyim

  • 20 Mayıs 2016 at 11:58

   Gebelik belirtilerinden olan kusma bulantı vs gebelik netleştikten sonra ortaya çıkan belirtilerdir. Büyük ihtimalle enfeksiyon kapmış olabilirsiniz.

 24. Kkubra
  30 Nisan 2016 at 17:32

  Merhaba;
  Düzensiz adet görüyorum iki ay önce tam jinekolojik muayene oldum ve hiçbir problem yok.benim sorum kahverengi akıntı ile ilgili son adet tarihim 28 mart ve 25 nişandan beri sızıntı şeklinde kahverengi akıntı var arada pembe oluyor , gebelik belirtisi olabilirmi

  • 20 Mayıs 2016 at 11:57

   Genel de bu tür akıntılar enfeksiyondan kaynaklı oluyor. Gebelik varsa bu akıntılar düşük belirtisi sayılıyor. Bu yüzden emin olmanız adına gebelik testi yaptırabilirsiniz.

 25. seda
  30 Nisan 2016 at 19:43

  Ben 23 yaşındayım. 2 yaşında bir oğlum var bi bebişim daha olsun istiyorum. Bende bazı hamilelik belirtileri var hamile olduğumdan şüpheliyim ama regl günüme daha 10 gün var acaba bebek istediğim için psikolojik olabilirmi bu belirtiler

  • 20 Mayıs 2016 at 11:56

   Bazı belirtiler hem gebelik hem de adet öncesi belirtiler olabiliyor. Tam emin olmak için adet tarihinizi beklemenizi yada bir kan testi yaptırmanızı öneririm.

 26. Zübeyde
  3 Mayıs 2016 at 15:20

  Merhaba 1 yillk evliyiz yaklaşık bir yıldır da bende miyom var mis ocak gibi aşırı adet kanamam oluyor diye gittim doktora o zamn ogrendim alınması lazım yoksa çocuğgun olmaz dediler 18 martta alındı 13 nisanda adet oldum 8 gün surdu 21 nişandan beri eşimle birlikte oluyrz bnm bir kaç gundur gogslerim aciyo istahim çok arttı bi yandanda aşırı yorgunluk halsizlik uyku hali var adet dongum düzenli degil birde miyom alındıktan sonra nasl olur bilemedm o yüzden hamile olabilir miyim bebek çok istiyoruz en erken ne zamn test yapabilirim

  • 20 Mayıs 2016 at 11:54

   En erken testi kan testi olarak adet tarihinden iki hafta kadar önce yaptırabilirsiniz

 27. Tuğçe
  4 Mayıs 2016 at 21:25

  Hamile olmak istiyorum nasıl olucam

  • 20 Mayıs 2016 at 11:52

   Bununla ilgili diyebileceğim şu ki eşiniz ve sizinle ilgili herhangi sağlık probleminiz yoksa hamile kalmanız için de bir engel olduğunu düşünmüyorum.Yumurtlama günlerinizi takip etmeye çalışın ve özellikle bu günler de ilişkiye girin hamile kalma olasılığınızı arttırın

  • ali
   13 Haziran 2016 at 01:55

   iş eşinizde bitiyor , keçiboynuzu pekmezi ve fındık ezmesi yesin, hamile kalmanızı kolaylaştırır

 28. evla
  8 Mayıs 2016 at 01:21

  merhaba benim sorum 16 haftalık gebelikte idrar testi sonuç verirmi menopoz dönemimdeyim lütfen yardımcı olursanız sevinirim

 29. eda
  9 Mayıs 2016 at 18:30

  meraba en son adet tarihim 30 mart nisan ayında adet olmadım yani gebelik testi yaptım iki cizgi cıktı bugün doktora giitm ultrosona baktı kist var dedi gebesin ama bebek henüz oluısmamıs dedi bu nedemek oluyo gebe miyim yoksa degilmiyim yardmcı olun lütfen

  • 20 Mayıs 2016 at 11:50

   Bu durumu doktorunuz daha iyi açıklayacaktır. Uzman görüşleri bizim için her zaman ilk sırada yer alır. Kontrollerinizi ihmal etmeyin.

 30. irem
  27 Mayıs 2016 at 23:41

  Merhaba biz dün eşimle girdik bugün kasiklarim çok ama çok ağrıyor acaba tutmusmudur

 31. hayal yagmur
  1 Haziran 2016 at 15:10

  mrhaba sıze bır sorum olacaktı yarın adet olacam am adet belırtısı yok bende yorgunluk uyku halı var ıkı haftadır dun gebelık testı yaptırdım negatıf cıktı ama dunden berı mıde bulantım var ara ara ve uyku halım cok calışıyorum bırde

 32. hayal yagmur
  1 Haziran 2016 at 15:11

  mrhaba sıze bır sorum olacaktı yarın adet olacam ama adet belırtısı yok bende yorgunluk uyku halı var ıkı haftadır dun gebelık testı yaptırdım negatıf cıktı ama dunden berı mıde bulantım var ara ara ve uyku halım cok calışıyorum bırde havalar mı carptı acaba

 33. hayal yagmur
  1 Haziran 2016 at 15:15

  ne zamn tam sonuc cıkar

 34. 1 Haziran 2016 at 19:52

  Kasiklarimda agri ve batmalar var sirtim agiriyo sik sik idrara cikiyorum yedigim yemekler bogazima cikiyo ve yaniyo agzda kuruluk var surekli gegiriyorum bas agrim var akintim cok fazla yogurdumsu gibi hamile olabilirmiyim..

 35. Asya
  9 Haziran 2016 at 09:55

  Merhabalar 9 Aylık evliyim. Bebek sahibi olmak istiyoruz ve 7 aydır korunmuyoruz. En son 13 Mayısta hastalanmıştım ve bu ay yumurtlama dönemimde sık sık birlikte olduk. Regl donemim yaklaştı diye de olabilir ama uykuya doymjykrum bu aralar ve halsiz hissediyorum kendimi. Haziranin 16 sinda reglimi bekliyorum ama şimdiden kasıklarimda ağrı batma başladı ve pazartesi gunü pembemsi kırmızı tonda akıntı geldi.2 gundürde koyu kahve rengi lekelenmelerim oluyor. Bunlarda gebelik konusunda bir belirti midir bilgilendirirseniz sevinirim.

 36. Duygu
  9 Haziran 2016 at 16:12

  Arkadaslar gecen ayin 14 unde regli oldum ve regli bitimim den itibaren de korunmamaya basladik sonrasinda 1 hafta sonra kanamam oldu doktora gidip kan testi yaptirdim ve negatif 100 cıktı doktor muane etti yumurtlamissin dedi folik asit progestan verdi hamilemiyim.bilmiyorum

 37. SEWO
  10 Haziran 2016 at 13:39

  MERHABA
  EN SON ADETİM 10 MAYIS 2016
  VE BU AY 8 HAZİRANDA OLMAM GEREKİYORDU DAHA OLMADIM
  SADECE BİRAZ BEYAZ AKINTIM VE BEL AĞRIM VAR
  HAMİLE OLMA İHTİMALİM VAR MI ACABA

 38. Svlltn
  18 Haziran 2016 at 23:38

  Mrb. Benim reglmdan 4 gun once falan pembemsi bir kan geldi. Ardindan diger birkac gundur kahverengi lekeler geliyor. Daha once 11-12 yasimdaykende doktor kistim oldugunu soyledi simdi kisten dolayi boyle bir durum olabilirmi ? Bu durum kac yas arasinda olur?

 39. ebru
  22 Haziran 2016 at 01:20

  Merhabalar; esimle bebek sahibi olmak istiyoruz ve 18 haziranda bi iliski yasadik o gunden itibaren sol kasigimda hc gecmeyen bir agri var yumurtanin catlamasindan dolayi olabilirmi acaba..iki gun sonrada kahverengi bir sivi geldi tek seferligine acaba hamile kalmis olabilirmiyim simdiden tesekkurler.

  • Aşk
   19 Temmuz 2016 at 01:52

   Benim de öyle oldu iki hamileliğim de de bence hamilesin

 40. 22 Haziran 2016 at 21:15

  Meraba ben esimle hergun iliskiye girdik hepsindede icime bosaldi adetimden 2 gun once acik pembe bir leke geldi 2 3 gun oldu 1 2 oedi doldurmayacak kadar hep kasigim ve belim agrio acaba hamileniyim

  • Melekler Mekanı
   27 Haziran 2016 at 12:58

   Böyle sonuç alamayız Hatice, Regl tarihine kaç gün var ?

   • 30 Haziran 2016 at 19:05

    Normalde 12 gun var ama 2 gun erken oldugum icin 10 gun olcak

 41. Davsan
  30 Haziran 2016 at 20:47

  Benim zaten ultrasonda hiç gozukmedi bir anda da düşük tehlikem olduğu soledi 500 kanda cikti doktor ilaç aldım bir de asit ile bir ilaç verdi onları kullandım ama bugun değerin 200 çıktı ve dustu diyip ilaçları kestiler ağrı ile kanamam var yine hastaneye gttik 400 çıktı ve şimdi ne yapacağımı bilmiyorum hiç kanaması olan oldu mu lütfen cvp 😢

 42. Kübrak
  1 Temmuz 2016 at 03:25

  Merhabalar 1 buçuk yıllık evliyim adetim bitikten sonra 22.06 dan beri gün aşırı birlikte olduk. İki gündür kasık ve bel ağrısı yaşıyorum. İdrar testinde çıkmaz sanırım çok merak ediyorum istiyoruz Bebek sizin fikirleriniz ne acaba

 43. Kübrak
  1 Temmuz 2016 at 13:39

  Merhabalar 1 buçuk yıllık evliyim adetim bitikten sonra 22.06 dan beri gün aşırı birlikte olduk. İki gündür kasık ve bel ağrısı yaşıyorum. İdrar testinde çıkmaz sanırım çok merak ediyorum istiyoruz Bebek sizin fikirleriniz ne acaba

 44. Kübrak
  1 Temmuz 2016 at 13:40

  Merhabalar 1 buçuk yıllık evliyim adetim bitikten sonra 22.06 dan beri gün aşırı birlikte olduk. İki gündür kasık ve bel ağrısı yaşıyorum. İdrar testinde çıkmaz sanırım çok merak ediyorum istiyoruz Bebek sizin fikirleriniz ne acabaa

 45. fatma
  4 Temmuz 2016 at 15:17

  merhaba benim adetim 1 ay gecikmesine ramen 3 tane test yaptirdim bir sey cikmadi daha sonra kann aldirdim ondada cikmadi. bi bucuk ay gecti hala olmadim kadin doktoruna gitim o test yapti hamileymisim. sonra ultrasalle bakdi bisey göremedi. onun deyisine göre Kücük oldugu icin görünmemis . dis gebelik ola bilirmi

  • Aşk
   19 Temmuz 2016 at 01:50

   Dış gebelik olsaydı hemen belli olurdu görünür du ama benimki gibi boş gebelik olabilir 😟

 46. Aşk
  19 Temmuz 2016 at 01:48

  Selamlar benim iki defa gebeliğim sonlandı biri kendiliğinden 5 haftalık ken düştü biri de 10 haftalık ti ama kese var bebek yoktu yani boş gebelikte sonra kürtaj oldum kürtajdan ssonra 6 gün kanamam oldu sonrasında kendimi çok iyi hissettim Rabbim den ümit kesilmez herşey nasib kısmet diyerek şükrettim korunmasız ilişkiye girdik ve bir ay oldu adet olmadım hala merak ediyorum neden kanamam olmadı hâlâ normalmi

 47. yazgülü
  21 Temmuz 2016 at 09:25

  Slm millet benim de bir sorum olacak ti size göbeği n düştü gobegimi aldı bir bayan ardından çok bel ağrısı ve karın ağrım var yorgunluk çok oluyor bide midem ağrıyor midenin bulunacağını düşünerek ten lavaboya gidiyorum ama bulanmiyo yani bulanmış gibi oluyo .acaba hamile mi yimdir çok istiyorum 3 ay dır evliyim ama eşimle dört yıldır hayalini kuruyoruz. .lütfen cbb yazar mısınız

 48. yazgülü
  21 Temmuz 2016 at 10:18

  Bide
  Adetim geçmedi daha hamile belirtisi midir lütfen cvb yazın cvb bekliyorum

 49. Mira
  2 Ağustos 2016 at 03:42

  Merhabalar ben bi aylık hamileydim düşük aradan 2.5 hafta geçti bana göre imkansız ama belirtiler var imkansız derken yani bu kadar kısa sürede belirtilerin olmadı ve hemen hamile olma olasılığım karnım sanki yara olmuş gibi ayağa kalkınca nefes alıp verirken konuşurken öksürürken çok ağrıyor oturduğum yerden kalkamıyorum bi de bu gün adet olmam gerekiyordu çok sancım oldu ben olucam diye tahmin etmiştim ama sonra sancı gitti. Daha da sancı olmadı akıntım da var kokularda aşırı bi hasasiyet var bu gün bana herşey yumurta kokuyordu içtiğim su bile sizce olabilir mi? Böyle bişey

 50. Nergis
  8 Eylül 2016 at 23:39

  Merhaba. Hormon testi yaptırmıştım zayıflayamıyorum diye acaba bu testte hamilelik belli oluyor mu ? Ben 16 gün adetim gecikti sürekli kendimi aç hissediyorum midemde baygınlık hissi var onun disinda bisey yok sizce hamile miyim ?

 51. Ebru
  11 Kasım 2016 at 21:36

  Beta hcg 45,35 cikti hocam

  • Melekler Mekanı
   16 Kasım 2016 at 14:02

   Selamlar Ebru,

   Bu sonuca göre hamilesiniz hayırlı uğurlu olsun 🙂

 52. nerimapaliga
  19 Kasım 2016 at 21:35

  Kasıklarım dün birden ağrıdı sol kasığım buda hamilelik belirtilerinden biriymiş bide belim birden cok ağrıyor ine batar gibi sızlıyor ama birden oluyor acaba hamilemiyim

  • Melekler Mekanı
   21 Kasım 2016 at 22:14

   Selamlar Nerminpala,

   Hayatım eğer adetinde gecikme olur ise yani adetin geçtikten 3-5 gün içinde test yaptırabilirsin. Bu belirtiler de direkt olarak hamilelik belirtisi umarım hamilesindir ve güzel haberlerini alırız hayatım.

   Sevgiler.

 53. BÜŞRA
  22 Kasım 2016 at 15:02

  merhaba;
  kasığımda sertlik ve batmalar var. göğsümde günün belli aralıklarında batmalar oluyor. normale göre şişler. uykum var sürekli ve durmadan yemek yeme isteği var. adetim bu ay 2 sinde oldu ondan önceki 10 unda olmuştu. şimdi ya 2 sinde ya da 10 unda adet olacağım. hamilelik belirtim olabilir mi?

  • Melekler Mekanı
   30 Kasım 2016 at 12:01

   Selamlar Büşra,

   Evet tabiki hamilelik belirtisi olabilir. Zaten yazdıklarınız tamamen bu belirtiler ile örtüşüyor. Ama daha adetinize biraz var gibi. Ben size beklemenizi tavsiye ediyorum.

 54. Aleyna
  22 Şubat 2017 at 23:57

  Merhaba hanımlar.. Benim10 aylık bir bebeğim var geçen ayın 10unda adet olmuştum simdi ise adet gunumu tam 12 gun gectim ve geçen hafta 2 tane test yaptim sonuç negatif cikti sizce hamilemiyim ?
  Korkuyorum. Bana bir yardımcı olsanız sevinicem.

  • Lavinyam
   24 Şubat 2017 at 15:06

   Aleyna hanım idrar testi yaptıysanız ve negatif çıktı ise hamilelik yok gibi görünüyor adet gecikmesi en ufak stres sıkıntı hava değişiminden bile kaynaklı olabilir aldığınız ilaçlar bile etkileyebilir ama bu kadar uzun gecikme durumunda isterseniz bir de kesin sonuç veren kanda beta hcg testi yaptırın bu sayede hem adet gecikmesinin neye bağlı olduğunu da anlarsınız

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KimdirMelekler Mekanı

Paylaşım
acununevi