Karpuzla Yapılabileceklerle İlgili Değişik Öneriler

Karpuzla Yapılabilecekler– Yazın en sevilen meyvelerinden biridir karpuz. Sevmeyen de yoktur sanıyorum bu lezzetli meyveyi. Hem sıcaklarda susuzluğumuzu gidermek için hem tatlı ihtiyacımızı gideren harika bir meyve desek yanlış olmaz sanıyorum. Belki sadece bu meyveyi sofralarınıza dilimleyip getiriyorsunuz ama bakın neler neler yapılabiliyormuş karpuzdan hepsini sizlerle paylaşacağım. Karpuzdan bunlarda mı yapılıyormuş diyeceksiniz bence. İlk olarak çoluk çocuk herkesi ilgilendiren bir tarif vermek istiyorum karpuzla ilgili. Dondurma canınız çekti hazır mı alıyorsunuz? Bence o hazır dondurmalara para verip sağlıksız beslenmek yerine evinizde kendi dondurmanızı kendiniz yapabilirsiniz hem de daha fresh ve daha sağlıklı. İşte karpuzdan dondurma.Karpuzlu dondurma için birkaç dilimlenmiş karpuzu blendıra atıp ezin yanında çilek ya da aroma verici başka bir meyveyi daha ekleyerek güzel bir tat yakalayabilirsiniz. Blendırdan azdiğiniz karpuzu dondurma kalıplarına koyarak dondurabilirsiniz. Çocuklar özellikle bayılacaklar bu görünüme.

Yine harika bir tarif daha karpuzlu pizza hemen aşağıda da görüyorsunuz ne kadar çekici görünüyor değil mi? Bence çocuklara da meyveleri sevdirmenin en güzel yollarından biri. Karpuzu daire şeklinde kesip dilim dilim kesip üzerine sevdiğiniz mevsim meyvelerinden harika bir şölen hazırlayabilirsiniz. Hatta sade meyvelerle değil çikolata parçaları ya da karpuza en yakışan peynir süslemeleri ile karpuz pizza hazırlayabilirsiniz.


Karpudan yapılacaklar listesi henüz bitmedi yaz sıcaklarında en iyi gelecek bir içecek meyve suları ya da son zamanların popüler içeceği smoothie yapmaya hazır mısınız? Daha önceki yazılarımızda değişik smoothie tarifleri sunmuştum sizlere yazımızdan inceleyebilirsiniz. Karpuzdan smoothie için birkaç ufak dilim karpuz yanına muz ya da mevsim meyveleri ekleyebilirsiniz. Blendırdan geçirin smoothieniz hazır.

Canınız bu yaz sıcaklarında hafif bir şeyler mi yemek istedi. İşte karpuz ve onun ayrılmaz eşi peynir ile minik doyurucu atıştırmalıklar yapabilirsiniz. Küp küp doğradığınız karpuz parçaları ve peynirleri sırayla kürdana geçirip en üstüne görseldeki gibi sevdiğiniz bir meyveyi ilave edebilirsiniz. Ne kadar da iştah açıcı ve şık görünüyor değil mi? Daha karpuzdan tartlar,m meyve suları, salatalar neler neler yapılıyor. Hatta özel misafirleriniz için karpuzun yarısından bir tabak hazırlayarak içindeki karpuzları dondurma kaşığı ile çıkardığınız minik yuvarlak karpuzlarla birlikte dilediğiniz meyveleri de karpuz tabağında servis yapabilirsiniz. Yaz bitmeden neler yapabileceğinize bir bakın karpuzla. Sizlere sunduğum örnekler de değişik fikirler verecektir size.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir