Kışın yenmesi gereken sebze ve meyveler | Melekler Mekanı Kadınlar Melektir

Kışın yenmesi gereken sebze ve meyveler


Kışın yenmesi gereken meyve ve sebzeler ile sizlerleyiz. Sevgili takipçilerimiz,kış aylarında enerjye daha fazla ihtiyacımız var. Mikroplardan korunmamız ve antioksidan bakımından zengin sebze ve meyveler tüketmeliyiz. Kış ayların da havaların soğuması ve özellikle gribal enfeksiyonların yaygınlaşması ile birlikte vücut direnci düşer ve hastalıklara karşı bir nevi savunmasız bir hale geliriz. Bu yüzden kış ayların da düzenli ve sağlıklı bir şekil de beslenerek bağışıklık sistemini güçlendirmek de fayda olacaktır.
Uzmanlar özellikle nar’ın antioksidan bakımından oldukça zengin olduğunu ve bu sebeple bolca tüketilmesi gerektiğinin altını çiziyorlar.
Gelelim kış aylarında tüketmeniz gereken diğer gıdalara..Narı yedikten sonra kabuğunu da sakın atmayın. Bu kadar sağlığa faydalı olan nar kabuğu ile de şifa dağıtıyor. Nar kabuğunun faydaları için burayı tıklayabilirsiniz.

kışın yenmesi gereken meyveler

kışın yenmesi gereken meyveler

C vitamini ve antioksidan bakımından zengin elmayı evlerinizden uzak tutmayın..A vitamini bakımından zengin tatlı patateste bağışıklık sistemini güçlendirdiği için tüketilmesi gereken sebzelerden..
Havuç hem bizler hemde çocuklarımız için eşsiz bir vitamin deposu,çorbasını,salatasını yapabilirsiniz. Her evin dolabın da mutlaka bulunması gereken besinlerden biri olan havuç, çok amaçlı çorbalardan salatalara, tatlılardan, pastalara kadar kullanılan ve hatta meyve suyu olarak da oldukça lezzetli ve faydalı bir besindir. Kışın hemen hemen her evde pişen çorba türlerine de ilave edebileceğiniz havuç çorbası tarifine buradan ulaşabilirsiniz.

kış ayların da faydalı besinler

kış ayların da faydalı besinler

Turp çok fantastik ve lezzetli bir sebzedir. Peki yaprağının da yendiğini biliyor muysunuz. İçerdiği beta-karoten, C, E, B6, B9 vitaminleri ile kalsiyum açısından çok iyi bir sebzedir. Turp yapraklarının yaşlanmayı yavaşlatıcı etkisi de vardır.
Balkabağı olmadan sağlıklı kış besinleri listesi olamaz. Her çeşit vitamin açısından zengin olmasının yanısıra özellikle A vitamini deposudur. Balkabağı çok sağlıklıdır ve kış ayları boyunca sizi soğuktan koruyacak her çeşit minerali barındırır.
Domates her ne kadar yaz mevsimi sebzesi ise de kışın sıcacık bir domates çorbasına kim hayır diyebilir. Bu nedenle önerimiz yazın hazırladığınız ve derin dondurucuya attığınız domatesleri kışın kullanmanız. Domates kalp hastalıkları riskini azaltır.
Kemik sağlığı için faydalı olan K vitamini barındırır. Diyetinize çok faydalıdır, tüm vitaminler vardır.
C vitaminiyle dolu köklü bir bitkidir. Sadece kışın değil her mevsim yemeniz gereken bir besindir. Her çeşit kanser riskini azaltır ve son derece lezzetlidir.Bağışıklık sistemini güçlendirir. Demir, potasyum deposudur ve kemiklerinizin sağlığı için gerekli olan K vitamini bulundurur.

Etli Karışık Dolma Tarifi İçin Tıklayınız

 

Paylaşım

Etiketler:, ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Kategorideki Diğer Konular - Beslenme Diyet

Zayıflamak İçin Uzak Durulması Gerekenler Bir Bir Anlattım Sizlere

Zayıflamak İçin Uzak Durulması Gerekenler– Biz hanımlar için konuşmak gerekirse ne yazık ki yeriz yeriz ama iş kilo vermeye gelince neden hemen veremiyoruz olur. Özellikle biraz boğazımıza hakim olmayı öğrenmeliyiz. Bu hem sağlığımız için hem ev ekonomimiz için önemlidir. Kış boyu alınan kilolar özellikle yaz gelince ortaya çıkacağı için hep bir çaba içine gireriz. Neden

Yaz İçin Hızlı Kilo Vermenin Yolları Yaza Daha Fit Girin

Yaz İçin Hızlı Kilo Vermenin Yolları– Yaz geliyor büyük ihtimalle fazla yağlarından arınmak isteyen hanımlar şimdiden bunun telaşına düşmüşlerdir. Kışın alınan kiloları vermek için hızlı bir program bakanlara birkaç söylemek istediğim önemli kural var. Bazı şok diyetlerle 1 haftada size 4-5 kilo verdirten diyetler var ama bunların ne kadar faydası var size sormak istiyorum. Zararı

Lohusalık Döneminde Nasıl Beslenmeli En Doğru Beslenme Rehberi

Lohusalık Döneminde Nasıl Beslenmeli– Doğum başlı başına zorlu bir süreç olabilir kimi zaman güzel geçerken bir baktınız aniden bir sıkıntı yaşayabilirsiniz. Hamileliğinizde doğumun nasıl geçeceğini düşünüp stres altına girerken doğumdan sonra başlayan lohusalık dönemi de biz kadınlar için zorlu bir süreç olabilir. Hem yeni doğmuş bir bebekle kalmak hem kendi sıkıntılar stresli bu dönemi nasıl

Kışın metabolizmanızı karnabahar’la hızlandırın

  Kış aylarının sebzesi olarak tanınan karnabaharın faydaları saymakla bitmiyor. Havaların soğumasıyla beraber vücut ,kendi savunmasını ve vücut ısısını muhafaza edebilmek için metabolizma hızını yavaşlatarak yağlanma eğilimine giriyor.Kış aylarında sebze yemeye özen göstererek metabolizmanızı şaşırtmanız gerekiyor. Belki de birçok kişinin tadı ve kokusu hoşuna gitmediği için yemekten uzak durduğu karnabaharın faydalarını duyduğunuz da eminim ki

Saç ve tırnaklar için özel beslenme önerileri

Saç ve tırnaklar için özel beslenme önerileri Güzel ve sağlıklı olmak birbirini bütünleyen vazgeçilmez ikili. Ve bu ikili cazibeye sahip olmak için beslenme şeklinizi revize etmelisiniz. Nasıl besleniyor, neler yiyorsanız; sonuçlar hayatınızın içinde, görünümü yüzünüzde ve dış görünüşünüzde imajınızı bütünlüyor. Tırnaklarınızın şekli, gözünüzün parlaklığı saçlarınızın güçlü yapısında beslenme başrol oyuncunuz. 1- Beslenme hayatınızın içinde yaşama

KimdirMelekler Mekanı

Paylaşım
luletasi