Kitap severlere özel dekor fikirleri

Kitap okuma keyfinizi hoş köşelerde gerçekleştirebilirsiniz.

Okumak ufkumuzu genişletir. Herkesin her gün bir şeyler okumaya, kafasındaki olumsuz düşüncelerden sıyrılmaya ihtiyaç duyduğu zamanlar olur. İşte o zamanlar için evimizde hoş alanlar yaratmaya çalışırız. Bu alanları yaratırken kahve ve çay keyfine düşkünsek bir masa bulunduracağımız oda daha doğru bir tercih olacaktır. Kitap okumak için oluşturulacak köşelerde olmazsa olmaz kitaplıklar olacaktır. Bu oda ya da köşesinin varlığı evini durumuna göre şekillenecektir. Üstteki dekorasyonda geniş bir evden alıntıyı görüyorsunuz sizlerde benim gibi. Pencere kenarı ya da kenardaki masaya oturarak değerlendirecek kitap okuma saatlerinin varlığı bence hiçbir şeye değişilmez. Elinize alın çayınızı ya da kahvenizi kurulun buraya! İnsan başka ne ister ki?

Yatak odası nişleri kitaplık fikri için ideal olabileceklerdendir.

Kitap okuyacağımız oda tercihi bize kalmıştır. Kimine göre oturma odasında kimine göre mutfaktadır kitap köşeleri. Bazıları ise uyku saatleri öncesinde kitap okumayı yeğler. Her ne olursa olsun tercihiniz kitap okumaktan vazgeçemiyorsanız yatak odası nişleri oldukça işlevsel olacaktır sizler için. Üstteki resimde de göreceğiniz üzere yatak odası nişlerinin aydınlığı ile tüm kitapların ismini görebilmeniz mümkün. Yatak odasında yatağınıza kurulup seçeceğiniz romanı ya da kişisel gelişim kitabını zevkle okuyarak yerine kaldırabilirsiniz. Kimileri geniş bir kütüphaneyi evlerinin bir odasına yaparlar ve ev içinde ara ara kitaplara yer verdikleri küçük köşe dekorlarını da ihmal etmezler. Siz de bu tarz bir uygulama ile uyku öncesi kitabınızı gönül rahatlığı ile okuyabilirsiniz.Duvara monte bir kitaplığın olduğu odada okuma odası için idealdir.

Kitap koyacağınız yer için oda dekorunda duvara monte raflar ya da kitaplık fikirlerinden faydalanabilirsiniz. Tıpkı üst rafta olduğu gibi. Oda görünümlerinize bambaşka havalar estirecek olan dekor objelerini bu odaya koyarak bu odada huzurun hissedilebilmesi için imkan yaratabilirsiniz. Üstte yemek masası gibi geniş bir masanın varlığı biraz da buranın mutfak olup olmadığı izlenimini veriyor. Sizce de öyle değil mi? Kimileri mutfağında bile oluşturdukları bu köşelerde zaman geçirmenin keyfini doyumsuz çay saatleri ile birleştirebilmektedir. Fikirlerimden faydalanarak kendinize okuma köşeleri dekore etmeye var mısınız?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir