Klasiklikten sıyrılmak mı lazım?

Klasik mobilyalar klasik dekorun temsilcileridir.

 

Klasik dekorasyon gözüme her zaman ağır görünmüştür. Nedense klasik dekor yaparsam odalarda boğucu hava yaratabilirim diye çekinmişimdir. bu nedenle de tercihim olmamıştır. daha çok spor- modern karışımı uygulamalar ruhumu okşar. Sizler de klasiklikten biraz uzaklaşma niyetinde iseniz dekorasyonunuzdaki dokunuşları modernleştirecek tercihlerle bütünleyebilirsiniz. Şık görünümlerin kendiliğinden ortama aktığının farkındalığını hissedeceğinizden eminim. Bu da sizlerin şık görünümlere yer vermenizi sağlayacaktır. Belki 2014’lü dönemlerin klasik koltuk takımlarının kullanıldığı üstteki salon gerçekten de farklılığı hak etmiyor mu? Duvar dekoru ile bu dokunuş bir nebze yapılmaya çalışılmış. Sizde hissettiniz mi bunu? Üstteki farklı duvar uygulamaları ile biraz renk biraz desenli duvar kağıtları odayı yumuşatarak esnek bir dekora yer vermiş. sizde az biraz duvar dokunuşları ile aynı tarz etkiyi yakalama fırsatında bulunabilirsiniz.Modern duvarlar salonlarınızda göz alıcılığa yer açabilir.

Dekorasyonda dikkat ederseniz ilk dikkat çekici noktalar duvar görünümleridir. Duvarlarınızda yakaladığınız ya da yakalayacağınız etkiler hiçbir şeye değişilmez. Üstte görüldüğü üzere bu odaya giren kim olursa olsun gözü takılacaktır duvardaki kabartmalara. Klasiklik odada çok az vurgulansa da çarpıcı etmenler ile oda görünümü bence bir başkalaşmış. Bu resim de avizeler ve aydınlatma ürünleri ile klasik dekoru hissetseniz de diğer ayrıntıları ile modern- spor görünümü yakalayabilindiği yönünde ayrıntılara ulaşabileceksiniz. Bu sebeple sizlere tavsiyem klasiklikten sıyrılmadan önce uygulamak istediğiniz değişimde dekor tarzı ile var olan dekor bütünlüğündeki uyuma özen göstermeniz.

Klasik yatak odaları bir başkadır.
Ta Osmanlı evlerinden imrendiğimiz klasik ev dekorunda yatak odalarına bakmaya doyamayız. sizlere böyle bir örnek ile yanıt vererek yatak odasında hissedeceğiniz görünüm zenginliklerine bir göz atmanızı isteyeceğim. Duvarda gerçek dantelmiş gibi görünen zengin tasarım aydınlatmadaki eskinin moderni olsa da klasiğini bürüyerek karşınıza çıkmış yukarıda. Bu görünümde bir yatak odasında yaşayacağınız özel anların ölümsüzlüğünü daha ilk bakışta hissetmeye başlayacaksınız. Bunun garantisinden emin olarak sizlere sunduğum klasik örneklerden sıyrılıp sıyrılmama meselesini size bırakarak zevkli seçimler yapabileceğinize inanıyorum. yine de zorlandığınız her konu adına burada bekleyişte olduğumu aklınızdan çıakrmayın.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir