Kolestorelü düşüren besinler

Kolesterol nasıl düşürülür ? Hangi Besinler kolesterolü düşürür ? Sevgili Melekler, günümüzde oldukça kişinin derdi halinde,beslenme sisteminin sebep olduğu kadar bazı vücutların kendiside kolesterol’ün yükselmesine sebebiyet veriyor,streste buna dahil.
Yediğimiz besinlerin doğal olmaması,spor yapılmaması,aşırı katı yağ tüketimi kolesterol’un yükselmesine neden olabiliyor. Kolesterol yağa benzeyen bir maddedir.Kanda yüksek oranda bulunması çeşitli hastalıkların önünü açabilir. Kolesterol oranınızın yüksek olması halinde çeşitli bitkiler ve besinler tüketerek bu oranı düşürebilirsiniz. Fakat tüm bu besinleri ve bitkileri kullanmadan önce bir doktora danışmanızda yarar var. Şimdi sizlere kolestorelü düşüren besinlerin hangileri olduğu bilgisini vereceğim.Bu Besinler Kolesterolünüzü düşürür lütfen not edin : Kolesterolü düşüren en önemli besinlerden birisi kuşkusuz cevizdir. Ceviz beyin organına benzetildiğinden dolayı özellikle yaşlılar ve yeni gelişmekte olan bebekler için en fazla şifa veren besinlerin arasında yer almaktadır. Özellikle melekler sizleri kötü huylu kolesterolünüz var ise kesinlikle bu besini günde bir avuç şeklinde kullanmanız gerekiyor. Ayrıca damar hastalıklarına da iyi geldiği bilinmektedir. Kolesterolün düşmesi için ceviz birinci besin olarak karşımıza çıkıyor. Düzenli olarak günlük hayatta kullandığınız ekmeğin yerine kesinlikle yulaflı ve yulaf kepekli, kepekli ekmeklerin tüketilmesini tavsiye ediyoruz. Zaten kolesterol gibi bir derdiniz var ise en başta sizler tam buğday ekmeği de kullanmanız gerekiyor. Bitkisel olarak ta yulaf ezmesi kullanımı bilinen en önemli çözüm yollarından birisidir. Düzenli olarak kullanmanız gerekiyor.


Karadenizlilerin dediği gibi Finduk kullanmanız da en az ceviz kadar kolesterolün düşmesine yarar sağlayacaktır. Örneğin on adet fındığı sabahları on adet ceviz içi ile aç karnına tüketerek sabah öğünlerine bu şekilde başlayabilirsiniz. Başka neler var diye baktığımızda;  Somon balığı ve reh türlü bakığın yanı sıra sizlere şiddetle tavsiye edebileceğim yegane deniz balığı olan ve sürekli bulabileceğiniz ucuz olan sardalyayı önerebilirib. Özellikle bu aylarda bu balığı 5-10 tl ile sofranıza getirebilir ve tüketebilirsiniz. Ben tercihen sizlere yağı az olması açısından kızartma değil de ızgara şeklinde tüketmenizi tavsiye ediyorum. Bunu mutlaka tüketin. Omegası en yüksek olan bu balığın yerini başka bir balık almayacaktır. Fazla para vermeye de gerek yok hem lezzetli hem de hesaplı mutlaka bunu sofralarınızdan eksik etmeyin.  Düzenli olarak sebze ve meyve teketmenin yanı sıra sabahları ceviz ve fındık ile birlikte yine aynı oranda çiğ badem tüketin mutlaka unutmayın.

Yer fıstığı hem kolesterolü düşürür hemde kalbi mükemmel şekilde korur. Bakın meleklerim, özellikle kuruyemişlerin bu kötü kolesterolü düşürmekte çok büyük faydaları bulunmakta. Bununla birlikte salatalarınızda elma sirkesi kullanabilirsiniz.  Yer fıstığı, çam fıstığı gibi kuruyemişler de hem kolesterolü düşürür hem de kalbi korur. Brüksel lahanası oldukça büyük fayda sağlar. Özellikle elma bu kötü kolesterolün düzenlenmesinde önemli rol oynar. Bolca tüketmeye bakın. Bu arada günlük rutin şekilde burada yazılanları yapmanız önemli bu düşüş için. Başka neler var diye baktığımızda soya fasülyesi, mevsiminde tüketilecek domates, enginar gibi besinlerinde tüketilmesi gerekiyor. Özellikle şu Kastamonu’nun  küçük, ezilip parmak arasına aldığınızda yapışkan bir dokusu olan sarımsağını ve doğal antibiyotik olan soğanın salatalardan kesinlikle eksik edilmemesi gerektiğinin altını çizmek istiyorum.

KOLESTEROLÜ DÜŞÜREN BİTKİ ÇAYLARI : Her türlü çay tabiki kolesterolün düşmesinde etkin rol oynuyor. Bunu yapan şey ise ” Camellia Senensis ” yani bildiğimiz çay tarif edilmiştir. En fazla kolesterolü bu bilindik kaliteli halis çaylar yapılor. Özellikle şekersiz olarak tüketilmesi önemlidir. En az 10 dakika demlendikten sonra tüketmelisiniz. Yapılan araştırmalarda düzenli olarak yeşil çay tüketen bir kişinin kötü kolesterolünün düştüğü yapılan bilimsel sonuçlarla ortaya koyulmuştur. Bu çayın tüketilmesi ile iyi huylu kolesterol seviyesinde yükselme tespit edilmiştir. Mutlaka tüketiyorsunuz.  Atkuyruğu namı diğer kırkkilit otu bitkisi de kolesterol için oldukça yararlı bir bitkidir. Bu bitkininde çayını yaparak tüketebilirsiniz. Satın alacağınız aktarlar, sizlere bu çayın nasıl yapılacağı hususunda demleme ile ilgili bilgiler sunacaktır.

blank

Sonuç olarak kollesterolün düşmesinin sebebi sağlıklı beslenme arkadaşlarım. Trans yağ bulunan yiyecekler, hazır olarak satılan her türlü gıda maddelerinin tamamından uzak durarak artık kendinizi doğa ananın güzel kollarına bırakma zamanınız gelmiş demektir. Sağlıklı beslenerek ancak bu illetten kurtulabilirsiniz. Tabiki doktorunuzun verdiği ilaçları kullanmanın yanı sıra takviye olarak bunları yapmanız gerekiyor. Değişen dünya, değişen tohum mantığı, İsrail… Bi ton şey bizleri artık hasta etmek için ortada duruyor. Zamanında çıkmış olan meyve sebzeleri tüketeceksiniz. Zamanı olmayan hiç bir besini tüketmeyeceksiniz.

Sağlıklı günler diliyoruz. MELEKLER MEKANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir